Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Milá pohádka se skvělým obsazením. Šílenosti tam sice byly (např. osel), ale tak nějak mi vůbec nevadily. Morální podtext tam sice byl, ale tak nějak mi vůbec nevadil. Předvídatelný příběh to sice byl, ale tak nějak... dál už to znáte :-) Všechno bylo, tak jak mělo. Ani chvilku jsem se nenudila. Mělo to spád, vtip a pohladilo to mou pohádkovou duši :-)

Škola superhrdinů (2005)

Na tento klasický příběh ze střední zasazený do prostředí superhrdinů jsem asi měla tu nejsprávnější náladu, jakou lze na tento film mít, protože jinak si nedovedu vysvětlit, že mě tak bavil. Jasně, scénář byl předvídatelný už od začátku, ale to vůbec nevadí, abyste se dobře pobavili, navíc některé schopnosti hrdinů byly vážně k popukání :-) Líbí se mi, že si Kurt Russell umí ze sebe udělat srandu a navlíknout se do takového ,,skvělého" kostýmu. Prostě se mi to líbilo a musím dát (v rámci tohoto žánru) 4 hvězdičky, protože 3 jsou málo.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Dala bych tak 3 a půl, ale nakonec se přikloním (po časovém odstupu) ke 3.* Jeden z těch filmů, u kterých se zase tak moc nestydíte za hlavního hrdinu, že je takové pako, to se mi líbilo :)

Dobrý ročník (2006)

Krásný film, který se přesně hodí na nedělní odpoledne. Nádherná příroda, krásný zámek, výborné obsazení, jednoduchý, ale o to zajímavější příběh, co víc si přát? Příběh se obešel bez vyloženě záporných hrdinů, což je jedině dobře, protože filmů, kde si lidé jen škodí, jsou zákeřní, zlí a prolhaní, už mám tak akorát dost. Kdo si chce v poklidu užít příjemný film, by si Dobrý ročník neměl nechat ujít.

Will a Grace (1998) (seriál)

Buď ty vtipy nechápu, nebo to vtipné není, každopádně NUDA...

Dr. Horrible's Sing-Along Blog (2008) (seriál)

Nuda, nuda a ještě jednou nuda. Jestli to mělo být vtipné, tak opravdu nebylo. Ani jedinkrát jsem se nezasmála. I když to mělo jen 40 minut, tak jsem se pořád dívala na čas, kdy už to skončí. Jedna hvězda za písničky, druhá za Harrise.

Temný rytíř (2008)

Tak jsem Temného rytíře konečně viděla a musím uznat, že je to opravdu mistrně natočený film. Přesto, do půlky jsem se lehce nudila a říkala si, že dám tak tři hvězdy. Pak se to ale konečně rozjelo a nakonci musím uznat, že si film pět hvězdiček zaslouží. Možná bych dala jen 4, ale za Heatha, který podal opravdu excelentní výkon, musím dát pět. Ledger pozvedl film o úroveň výš a o jeho ztvárnění Jokera se bude ještě hodně dlouho mluvit.

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Normálně bych asi dala 3*, ale díky křečkovi a roztomilosti Bolta dám 4. Děckám se to určitě líbit bude, a pro ty je to přece dělané.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Mínus jedna hvězdička ze ten americký konec. Kdyby Klaatu Zemi vyhladil, dala bych 5 :)

Čarodějův učeň (1977)

Všichni píšou, že je to hororový příběh, krvavá, depresivní pohádka. No já nevím, asi jsem se dívala na jiný film. Vůbec jsem se u ní nebála a ani chlupy na těle mi nestály. Rozhodně jsem čekala napínavější konec. Myslím, že z příběhu se dalo vytěžit víc, například mohlo být více rozvinuto přátelství s Tondou. Přesto se mi film velice líbil a dávám plný počet hvězdiček. Je to poetické vyprávění o lásce, věrnosti a přátelství, které Zeman vkusně a zajímavě zpracoval. I ilustrace jsou hezké, ne jako dnešní večerníčky. Rozhodně však doporučuju přečíst si knihu, protože u té se člověk opravdu bojí a nejednou jsem při čtení měla slzy na krajíčku.