Bohemian Rhapsody (2018)

Miluju životopisné hudební filmy a tenhle se jasně zařadil na první místo i proto, že sám jsem velkým fandou kapely Queen. Trochu jsem očekával, že film bude směřovat až do Freddieho smrti a zakončení bude vystavěné na písni Show must go on, kterou Freddie nahrával z posledních sil. Na to, že se Queen vyšvihla do širšího povědomí mezi roky 74-75 a tudíž do legendárního Live Aid v roce 85 uběhlo více jak deset let, ve filmu to působí jako by se jejich kariéra odehrála v rozmezí maximálně pár let. Chybí mi zde několik milníků, které ve filmu nenašly své místo. Např. sólová kariéra Rogera Taylora, spolupráce s Davidem Bowiem, Flash Gordon atd. Ale tak ono nacpat do 130 minut přes 20 dlouhých let života kapely a přes 20 krátkých let života, byť rozmanitého a bohatého člověka jakým byl právě Freddie Mercury, je nemožné. A co jsem tedy sledoval na plátně? 130 minut perfektních hereckých výkonů a nadupané muziky, které přesvědčí téměř každého, jaký že to byl formát ten zubatý chlapík s hlasem od boha a že Queen je jednou z největších kapel všech dob. 92%

Na západní frontě klid (1930)

Těžko hodnotit tento film... Kniha naprosto úžasná, film lehce naivní, ale.. Právě to ALE, sakra, je to z roku 1930, takže na tu dobu něco nepředstavitelného, ve své době splnil účely stejně tak dobře, jako kniha. S postupem času, však nabízí méně, než může dnešní divák očekávat, ale jsou tu kouzelné momenty, kdy se člověk pobaví a i husí kůži na těle pocítí, spíše však zůstane u toho úsměvu právě nad tou naivitou a občasným přehráváním hlavních postav. Zlatá střední cesta tří hvězd, před 80-ti roky bych dal možná plný počet:-D

Válečný kůň (2011)

V hlavni roli opravdu jen kun, ktery projde rukou tolika lidi, pricemz nam reziser ukazuje jejich pribehy z ruznych uhlu a pohledu a nezalezi na tom kdo je anglan a kdo nemcour, ale pres to s vyobrazenim krutosti valky neselhal. Vsechno pusobi fakt lidsky a je videt, ze sceny s nasr.nou husou jen ukazuji, ze Spielberg si muze dovolit vazne hodne, jen by neskodilo zkratit stopaz na nejake 2 hodky. Rozhodne se jedna o nadprumerny film a nechapu hodnoceni odpad-2hvezdy, zaslouzi si podle me min. 70%, proto ty 4 hvezdy.

127 hodin (2010)

Ono natočit Aronových 5 dní utrpení, samoty a zoufalství už bylo odvážným krokem, jen nad tím uvažovat... I tak se toho Boyle s Francem zhostili víc než dobře! Z filmů na podobné téma, povětšinou neúspěšných, si lámeme hlavu nad hereckými výkony či hloupostí danných postav či "směšnému" ději. Avšak zde bylo vše jinak, už díky medializaci Aronova příběhu a skutečností, že se jedná o film na základě pravdivého příběhu, se snímek 127 hodin posunul poměrně na jinou úroven. Francův herecký výkon se mi líbil a film sám o sobě ve mě zanechal spoustu dojmů a pocitů.

Hank a Mike (2008)

Jedna hvězdička za jednoho zajíce, další za druhého. A třetí za interpretaci písně "It Happens in Florida" v podání Chrise Kleina. Zlatá střední cesta, která neurazí, ale asi ani nenadchne. Pár pasáží, kde jsem se opravdu pobavil tu je, ale nějak mi to nesedělo dohromady jako celek.

Piráti na vlnách (2009)

Za poslední dobu jeden z nejlepších filmů, které jsem měl možnost shlédnout. Mám rád tenhle druh humoru obalen hudbou ze 60. let. Parádní odreagování, které můžu doporučit..

9 (2005)

Myslim, ze nemusim opakovat, co uz je tu napsane. Tesim se na celovecerni verzi.

Walk the Line (2005)

Nadhera. Diky tomu, ze existoval nekdo takovy jako Johnny Cash, mohl vzniknout skvely film jakym Walk the Line je. Joaquina Phoenixe jsem mel rad uz drive a tady mi jen dokazal, ze patri k nejlepsim hercum soucasnosti. Reese Witherspoon jsem mel zazitou jako Pravou blondynku, i kdyz si ji pamatuji z filmu Milenec nebo vrah ci z Maniaka, kde podala skvele vykony, ale po Walk the Line ji mam zarazenou nekde jinde. Jednoduse to byl herecky koncert dvou zminenych doprovazeny skvelou hudbou. 90%

Ray (2004)

Pocta tak velkemu hudebnikovi, jakym Ray Charles bezesporu byl. Jamie Foxx dal tomuto filmu hodne a zaradil ho tak k mym nejoblibenejsim hudebnim snimkum po bok The Temptations a Walk The Line. Ne kazdeho tento film zaujme, protoze se jedna prave o biografii, avsak fanousci Raye a jeho hudby si rozhodne prijdou na sve. 80%

Bathory (2008)

Cachticka pani je jedna z mych nejoblibenejsich knizek, tak asi proto jsem se na film tolik tesil, i kdyz jsem vedel, ze Jakubisko ma na tento pribeh jiny pohled, a ze film bude jiny nez kniha. Moje ocekavani nebyla vysoka, bohuzel asi i to bylo moc.... Az na par vyjimek jsou herecke vykony jednoduse receno spatne... Nebudu jmenovat, protoze jsou mezi nimi umelci, kterych si vazim, jenom pro tenhle film nebyli ta prava volba, ale neni to jen herci... Mrzi me, ze zrovna tomuto filmu pisu zaporny komentar, ale bylo to nad reziserovi sily. S prihmourenim oka tak 40%