Škola života (2009)

No to byla teda husička.. dostala, co si zasloužila. Jinak zase to bylo příjemně "jakoby" z opravdového života, škoda jen některých zbytečných linií příběhu, jako například žárlivosti kamaráda hlavního hrdiny, což pak nebylo vůbec nijak rozvedeno.

Dokonalý trik (2006)

Napodruhé už mě to chytilo víc. Geniálně propracované jako asi všechny Nolanovy filmy. Moc se mi líbilo, že vlastně až do úplného konce člověk neví, kdo koho nakonec dostane.

Vášeň v tanci (2006)

O životě a motivaci hlavní postavy se dozvíme pouze z vyprávění mimořádně otravné a přehrávající JLo, což je pro mě přeci jen poněkud málo. Marc Anthony by se na herectví dávat neměl, to je asi vše co si z tohoto filmu odnesu já. Pokud žijete salsou a Hector Lavoe je váš bůh, ani neherecké výkony obou hlavních představitelů vám dojem z filmu nejspíš nepokazí.

2012 (2009)

Vlekoucí se nuda. Dokonce i u Dne nezávislosti jsem se bavil líp. Jinak dokonalá přehlídka amerického patosu...

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Sorry, ale tentokrát děsná nuda. Když už jsem si myslel, že to konečně začne, byl pomalu konec. A ta hollywoodská licence na závěr (sekyra v hlavě - chlap pořád žije, ženská je zastřelená, zahrabána do země - vyhrabe se máchá kolem sebe sekyrou, načež se pomalu ani nevysouká ze stodoly..). Jsem opravdu zvědav na poslední díl, protože první byl dost originální, měl tempo i spád. Nic co by mohl říct o dvojce.

Veřejní nepřátelé (2009)

Hodně ploché a nevýrazné. Ve srovnání s knihou až přespříliš chudé. Mann si prostě vzal moc velké sousto, protože tenhle příběh by vydal přinejmenším na minisérii. Co však musím pochválit je kamera, která na mě působila tak nějak jinak, svěže..evropsky. Hollywoodu tam ale bylo i přesto dost, třeba americký prototyp drsného poldy s dobrým srdcem, který dbá o city žen.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Skvělá drsná atmosféra jasně dávající najevo svou příslušnost k severské kinematografii. Příběh sám o sobě je velmi zajímavý, zpracování netradiční..popravdě se moc těším na pokračování.. Bohužel z herců mě zaujala snad jen Noomi, hlavní hrdina byl takový nemastný, neslaný - lhostejnost v jeho tváři mě poněkud iritovala. Další věc, co musím vytknout, je zbytečná automobilová honička v závěru filmu..to byla podle mě jasná hollywoodská licence.

Millerova křižovatka (1990)

Tak dlouho hrál, až nakonec všechny obehrál a ruce si přitom (skoro) nezašpinil - slušelo by se říci na adresu Tommyho Raegana v podání Gabriela Byrnea, který si tuto roli střihnul s opravdovým gustem. Perfektní sketu si zahrál John Turturro, který se mi líbil už v Bartonu Finkovi a tady opět dokazuje, že mu coenovské filmy sedí. Coeni umí vtisknout svůj styl v podstatě do jakéhokoliv žánru si zamanou, Proto není překvapením, že i v tomto snímku z drsného mafiánského prostředí se dočkáme situací téměř groteskního charakteru - nejvíc jsem se nasmál, jak si dva mafiánštní rivalové přehazovali starostu a policejního náčelníka jako dva horké brambory a u Raeganova dialogu s policistou, poté co na příkaz mafie vtrhli do baru svého původního mafiánského bosse: "Tak co, pořád na straně zákona?" - "To víš, ve větru i dešti..." Rozhodně jeden z nejlepších filmů o Americe 20. - 30. let.

Barton Fink (1991)

Ani nevím, kterého z vynikajících herců a/nebo skvěle napsaných charakterů mám vlastně vyzdvihnout. Tenhle styl mám prostě rád, v podstatě jakoby o nic nejde, ale člověk si může užívat každý jeden okamžik. Všechno v hotelu od pikolíka Buscemiho přes přestárlého lift-boye až po padající tapety bylo prostě tak nějak správně coenovsky ulítlé. A ten konec s ženou z obrazu a umírajícím ptákem jakbysmet.

Útěk z New Yorku (1981)

Dovolte mi otázečku. Proč by Amíci stavěli věznici zrovna na Manhattanu, centru celé zeměkoule? 1* téhle bizarnosti za nejsměšnějšího amerického prezidenta pokud nepočítám George W. Bushe :)