Oko bere (2008)

Ke konci to mohlo být krapet svižnější, ale za jinak odlehčenou atmosféru a zajímavý příběh zasloužené 4*. Potěšil jako vždy vynikající Spacey, škoda jen, že Morpheus nedostal více času a prostoru :)

Číslo 9 (2009)

Netradiční záležitost, a to já velice rád :) Perfektní animace a burtonovská atmosféra ve spojení s velmi rozumnou stopáží, prostě jasných 5*.

Ben Hur (1959)

Tak přesně takhle si myslím, že by se NEMĚL točit historický velkofilm. Tak zoufale málo zajímavých scén navíc důkladně zabalených a rozmixovaných do balastu naprosto nadbytečné teatrálnosti.. Film přece není divadlo! Každá scéna tohoto filmu byla zhruba pětkrát delší (a nesčetněkrát afektovanější), než bylo potřeba - být to však divadlo, tak jim v sále na konci zbudou jenom ti, kteří v půlce usnuli. Dále mi vadila vyloženě prostinká zápletka a hlavně všudypřítomné pánbíčkářské odkazy. A ten závěr! Asi vážně začnu chodit do kostela. Když film porovnám s nedávno viděným a přibližně stejně starým Spartakem, musím říct, že ten měl vše, co mi zde chybělo - náboj, skvělé herce a hlavně svižné tempo, při kterém mi dlouhá stopáž vůbec nevadila. Jenže Kubrick byl zkrátka vizionář, jakých je v každé generaci poskrovnu. Fakt, že tato záležitost získala "nevídaných" jedenáct Oskarů, si vysvětluji rokem 59 a náboženskými fanatiky USA.

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Dechberoucí syrovost. Tato slova bych volil, kdyby se mě někdo zeptal, co mě napadne v souvislosti s tímto filmem jako první. Prvotřídní atmosféra a navíc uvěřitelnost, kterou neshazuje žádná hra na hodné a zlé gangstery. Tady jsou jenom zlí a ještě horší! Už se těším na pokračování...

Konkurenti (1992)

Výborná konverzačka, která nezapře své divadelní kořeny. Mě jako AlPacinofila mimořádně potěšilo, kolik prostoru zde tento velikán dostal.

Gándhí (1982)

Ben Kingsley je pan herec!

Zuřící býk (1980)

Pokud máte rádi filmy s boxerskou tematikou a zbožňujete Scorseseho filmy s De Nirem, pak s tímhle filmem nemůžete šlápnout vedle.

Čistá duše (2001)

Ok, dalo se na to koukat, ale že by to bylo na Oscara? Hm, to asi ne. Spolu se Schidlerovým listem pro mě nejvíce přeceňovaný snímek.

Sedm (1995)

Je opravdu málo herců, kteří mají tu schopnost objevit se v posledních minutách a zcela bezostyšně zastínit své do té doby excelující kolegy a uznávané herecké veličiny. Kevin Spacey je jedním z nich.

Mrtvý muž (1995)

Takhle nějak si představuju nezávislý film. A vůbec nechápu, jak mi mohl tak dlouho unikat. Něco tak úchvatně bizarního a osvěžujícího jsem snad nikdy neviděl a obávám se, že už ani neuvidím.