• Pohádka
  • Rodinný

Vejška (2014)

Docela dobrý film, rozhledně lepší, než Gympl.

Příběh kmotra (2013)

Zase jednou něco, na co se dalo dívat a co mělo trochu úroveň.

Hodinový manžel (2014)

Film, který patří k tomu povedenějšímu, co se za poslední roky v ČR natočilo. Není to veledílo, ale na sobotní večer jako odreagování docela dobré.

Padesát odstínů šedi (2015)

Přiznám se, že jsem na tento film původně vůbec nechtěl, ale pod tlakem reklamy a všudypřítomné hysterie jsem se nakonec rozhodl udělat své polovičce radost a pozvat ji na toto veledílo, aby měla s kamarádkama v práci o čem klábosit. Nic moc jsem od toho nečekal, tak se dá říct, že jsem nakonec byl mile překvapen, že to až zase taková slátanina nebyla. Shrnul bych to asi takto: Typický americký sladký erotický pohádkový film, kde divačky žasnou u erotických scén stejně jako Helena Růžičková u Angeliky před 30 lety a asi u toho i úplně stejně vypadají. Herec jistě nenechává u našeho něžného pohlaví klidnou mysl, herečka až na trošku povadlé poprsí a plošší zadeček také ujde... apropo pánové, kdo z nás má doma alespoň tohle, že... Za velký klad považuji určitě zvolenou hudbu, kostýmy a neokoukané tváře herců. Kusové erotické scény mě kupodivu nechaly chladným, asi jsem už z toho množství sexu a erotiky, která na nás vyskakuje odevšud, úplně otupělý, ale zase to bylo lepší, než co ve filmech předvádí Aňa s Romanem Luknárem. Možná v tom sehrála roli i ta padesátnice, co seděla vedle mě z druhé strany a neustále chřoupala nějaké fuj masové sušenky, které smrděly široko daleko. Nebo ten starší týpek o řadu za mnou, který mě asi 20x za večer zuřivě kopl do sedačky. Asi tam něco zkoušel... BSDM ve filmu naštěstí nebylo a jsem za to rád, já totiž krev zrovna moc nemusím a na ženách už vůbec ne. Mojí polovičce zchladly ruce jako led a několikrát se mi pokusila rozmačkat ruku a tak jsem se jí na konci filmu optal, jestli jsme z toho všeho ještě dosud něco nevyzkoušeli... Sice to na 5 hvězdiček není, ale když to tady tak čtu, jak si každý vylévá na tomto komerčním filmu svůj mindrák a má potřebu si taky trochu plivnout, tak mu je za pěknou hudbu a hezkou hééérečku dám. Mně se film líbil, jako příjemnou sobotní zábavu a odreagování to bylo fajn. PS: Jen bych chtěl místní hodnotitele, co dali "odpad", upozornit, že film zařadili na stejné místo jako Babovřesky s křepčícíma babkama nebo Kameňákem, což si myslím, že si tenhle film nezaslouží.

Intimity (2014)

Film se snaží prolínat několik příběhů různých párů. Film nebyl špatný, ale asi na víc než jedno podívání není.

Andělé všedního dne (2014)

Film působil trochu kostrbatým a nevyváženým dojmem. V některých pasážích se film smrskne na pouhé vyprávění andělů o dotyčných osobách a jejich minulosti se statickými záběry na sedící herce, což po určité době začne nudit. Byly tam pasáže, kdy jsem měl chuť odejít, jelikož mě děj ne až tak zaujal a místy je velmi nelogický. Celý film se motá kolem budoucího úmrtí dvou osob, jimž by andělé mohli pomocí vnuknutí změnit život a tím pomoci se této smrti vyhnout. Ačkoli je řečeno, že mohou zasahovat pouze pomocí vnuknutí, tak se o několik minut později zjevují a zasahují do děje. Herci jako například obézní Labuda nebo alkoholička Bydžovská mi neseděli, a i další herci byli asi omylem. Jako režisér bych volil úplně jiné obsazení a celou atmosféru. Film byl místy zajímavý, takže jej nelze zcela zavrhovat, ale upřímně řečeno, čekal jsem víc, protože materiál od Michala Viewega měl větší potenciál.

Angelika (2013)

Tato verze Angeliky není povedená. Hlavní představitelka působí namyšleně až arogantně, což jistě v době Ludvíka XIV. nebylo u žen běžné a spíše to trochu kopíruje soudobé chování mrch. Celý film je nezáživný a nestojí za více než jedno shlédnutí.

Křídla Vánoc (2013)

Film je trochu těžší na sledování a pochopení, ale díky hudbě a některým hercům jej lze řadit mezi ty lepší.

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Film, který je spíše pro mladší ročníky, nemá příliš velkou uměleckou hodnotu. Řekl bych, že je to spíše ze škatulky Babovřesků a Kameňáků. Miroslav Donutil úroveň filmu nijak nezachrání. Herecký výkon hlavních představitelů není nic moc, hudba také nic moc. Jak už tady někdo napsal, že si to může pustit večer k práci nebo žehlení :P.

Fair Play (2014)

Film je velmi dobrý, nikoli však vynikající. Hlavní hrdinka je sice sympatická, ale jako sportovkyně resp. běžkyně prostě nevypadá. (křivé nohy, velký zadek). V některých záběrech běhu zezadu na kryté rozcvičovací dráze stadionu je strašně patrné, že ji hraje dublérka, která sportovkyní naopak evidentně je. Zdá se mi velmi nereálné, že by sportovkyně nechtěla dopovat resp. by ani nevěděla, co jí lékař podává. Tak to prostě nikdy nefungovalo. Sportovci nejsou stádo ovcí a moc dobře vědí, co berou nebo neberou. Jedna zásadní věc, která se mi na filmu nelíbí, je to, že se z lékaře, trenéra a vedení ČSTV dělají negativní postavy a naopak se idealizuje sportovec. Za minulého režimu se dělalo první poslední pro sportovce, všichni se jim snažili vyjít vstříc (aspoň jak já si pamatuji) a rozhodně táhli se sportovci za jeden provaz. Jak už kdosi psal na diskuzním fóru, že nechápe, proč do každého filmu musí být vkládány zápletky ze socializmu, STB apod., jak pak mohou v USA vlastně točit filmy, když si nic takového neprožili? Vždyť nemohou mít žádné pořádné téma. Tady se snad ani nedá film natočit nějak normálně bez zmínky na minulý režim. Ve filmu je příliš mnoho analogií s Jarmilou Kratochvílovou a to si myslím, že nebylo nutné. Film rozhodně patří k tomu lepšímu, co u nás bylo za poslední léta natočeno. Shrnuto a sečteno: je dobře, že takový film vznikl.