oli.G

Slovensko
študent

• 28.2.2004  15:57
    Phantasm (1979)

Atmosferický začiatok hororovej série, ktorá sa druhým dielom rozbehne na plné (strieborné, lietajúce) gule.

• 29.12.2003  21:42

No a čo, že je to horšie ako Desperado. Keď Rodriguez nežerie purple pills a netočí pestrofarebné filmy pre deti, tak všetko, čo stvorí, je cool ako čiernovlasý mexický gitarista.

• 17.11.2003  15:33

Moje prvé titulky. Ale stratil som ich. .)

• 10.6.2012  11:30
    Livide (2011)

Nechcem už porovnávať s INSIDE, k tomu sa už vyjadril každý... len dodám, že pozorný divák si všimne, že v tomto filme je niekoľko momentov, kedy sa z nikoho neleje krv ako z dobytka. :) ...je to trochu sklamanie, asi som jednoducho čakal, že budem viac nedýchať. Scény, kde sa činia obyvatelia domu, sú skôr estetické, než nepríjemné. Netvrdím, že to je mínus - rozhodne to ukazuje, že režisérska dvojica v sebe ešte skrýva nápady a talent, a ich krvavým debutom sa ich 15 minút slávy nekončí. Ale ani ten premakaný vizuál nie je až tak premakaný, aby nahradil príbeh, a vytváral atmosféru sám o sebe - tak ako napríklad SUSPIRIA, alebo neuveriteľná prvá kapitola AMER.

• 29.11.2010  11:01
    Plague Town (2008)

Slušný "amatérsky" vizuál a atmosféra. Zvuky ozývajúce sa z lesa osvetleného len baterkou sú správne strašidelné a napríklad scéna, keď otec prvýkrát vojde do domu s hravými dievčatkami je dokonale zimomriavková. No ako už býva zvykom, s postupným odhaľovaním tajomstva horory obvykle divákov záujem strácajú a prestávajú byť strašidelné. S týmto si tvorcovia poradili asi tak, že po odhalení zámeru bubákov nasadili miestami nečakane slušné krvavé scény. Inými slovami, bičovanie vetvičkami skutočne nie je jediné, čo film ponúkne, keby náhodou niekoho ďalšieho svrbelo Alt+F4. :) Do štvrtej hviezdičky chýba len lepšie vygradovaný záver.

• 17.7.2010  17:21
    Rofuto (2005)

V prvej polovici veľmi sľubný film s tajomnou a strašidelnou atmosférou. Zaobíde sa bez otrepaných ázijských ľakačiek, keďže má výborne natočené napínavé scény, ktoré nepotrebujú hlasné zvukové efekty, aby ste sa začali báť. Počas váčšiny scén s "duchom" nepočuť nič iné, iba fúkanie vetra za oknami, a o to reálnejšie to pôsobí. V druhej polke ale režisér akosi zahadzuje čo vybudoval a zablúdi niekam do lesa. Stále sa nájdu dobré momenty, ale príbeh už spravil takú odbočku najmenej zaujímavým smerom, že som oňho úplne stratil záujem. Viac by ma potešilo, keby sa do samého konca dianie točilo výhradne okolo múmie, hoci aj tým otrepaným spôsobom (budem vás strašiť kým nenájdem pokoj)... lebo s takto vybudovaným napätím a odlišným prístupom k strašeniu z toho mohol byť horor po akých sa nezaspáva.

• 1.2.2010  09:56
    Sop 19 (2007)

Klasickí bieli duchovia vykukujúci z tmy sú proste oveľa strašidelnejší, než digitálne potvory, ktoré sa v spomalených záberoch vznášajú nad posteľou, okolo ktorej kamera doslova Matrixovsky obieha. Aj väčšina hororových PC hier je menej prehnaná. Vidno že režisér sa viac než čokoľvek iné chcel pohrať s efektmi, a nevyzerá to síce najhoršie, ale zabíja to každú dobre vygradovanú napínavú scénu. Na druhej strane, filmy s dlhovlasými duchmi bývajú, až na pár vzácnych výnimiek, dosť na jedno kopyto, takže originalita sa cení. :)

• 2.6.2009  02:34
    Bunhongsin (2005)

Vizuálna stránka maximálne premakaná, nikdy som nevidel viac sexy pokazenú lampu na chodbe. A príbeh som pochopil aj nepochopil, na tom konci mi niečo nesedelo, a práve som sa dočítal, že som videl americkú verziu, pričom kórejská, okrem toho, že je 5x krvavejšia, obsahuje úplne iný záver, ktorý mení vyznenie celého filmu. Samozrejme vyšla na DVD len u nich doma a nikto sa ju nenamáhal otitulkovať, a keďže väčšina z nás nevie po kórejsky ani narátať do desať, musíme sa uspokojiť s týmto. Bol som z Red Shoes skoro až nadšený, kým som nezistil, že som vlastne videl niečo úplne iné, ako režisér nakrútil.

• 1.6.2009  02:09

Japonský horor bez bielych duchov, čiernych vlasov a hnusných lacných ľakačiek. Spôsob, akým pani Rozrezaná Tvár "pracuje", je celkom zaujímavý a dobre využitý hlavne v závere. Veľa striekajúcej krvi a explicitného násilia tu nie je (rozpočet asi aj tak nebol dvakrát vysoký), no niektoré scény sú napriek tomu pomerne nepríjemné, keďže obeťami sú deti.

• 15.5.2009  13:58
    Warriors (1979)

Nudný film úplne o ničom, maximálne tak o jazdení nočným metrom. Ten jednoduchý námet vôbec nevadí, naopak, predstava že jednému newyorkskému gangu idú všetky ostatné po krku znela veľmi sľubne. Ale asi som čakal že to bude trochu brutálnejšie - tu sa maximálne šermuje baseballovými pálkami, ktoré aj tak nikoho neudrú. Pritom tomuto filmu by trochu "hrozivosti" Mechanického pomaranča veľmi pristalo, zvlášť pri takej peknej, farebnej komixovej štylizácií. Chápem, prečo je to kult, ale mňa to strašne sklamalo. Na toto béčko jednoducho žiadne dievča nezbalíte, nech vám Mando Diao tvrdia čokoľvek. :)

• 2.5.2009  22:36

Dost strasidelne.

• 28.12.2008  02:39
    Sairen (2006)

Hru som nikdy nehral, ale súdiac podľa videí na YouTube, je to niečo iné. Film nie je veľmi hororový a jediná krv je tam malý fľak na stene. Ale atmosféra tajomného ostrova je super a keď prvýkrát zaznie siréna, je to čistý Silent Hill.

• 9.11.2008  11:35
    Carver (2008)

-"Počula si ten príbeh o dievčati ktoré išlo v noci do lesa len v spodnom prádle a stratila sa?" -"Nie." -"Pretože sa to nestalo. Nikto nie je taký sprostý." Keby som si predtým nečítal obitusov koment, bolo by to prekvapenie mesiaca. Dôkaz, že aj amatérsky vyzerajúcim nízkorozpočtovým video hororom so slabým hodnotením na IMDb (a samozrejme aj tu) treba dať občas šancu. Originalita príbehu nulová, blbosť postáv stopercentná, navyše je to celé nakrútené digitálnou kamerou a vyzerá to fakt ako video z výletu do hôr. Takže jediné, čo v tomto filme stojí za zmienku, sú extrémne scény mučenia. Bol som až prekvapený, kde sa v tak amatérsky vyzerajúcom filme nabralo toľko realistickosti. Na najdrsnejšie francúzske krváky ako INSIDE to ale nemá, keďže tie okrem non-stop násilia ponúkajú aj množstvo napätia a psychického teroru a ako sa hovorí, dostanú sa vám pod kožu. CARVER len skúša, koľko znesiete, a atmosférou a zvrátenosťou mi trochu pripomínal Bollov SEED. Zaujímalo by ma ale, čo by režisér stvoril s poriadným rozpočtom.

• 5.10.2008  20:15

Tri kamarátky na opustenej chate a jeden nečakaný hosť. Tajomný thriller bez kvapky krvi, s trochu pochybnou logikou, no s dostatočnou dávkou napätia. Nič svetoborné, ale každé trochu odlišné pojatie témy "teenageri v lese" sa cení. Za záver palec hore.

• 11.9.2008  01:29

Rated 3* for Boring. Veľmi ma nezaujíma, v ktorej reštaurácii členovia komisie obedujú a akej farby majú Jaguára. Celé pátranie po ich idenitách je možno odvážne a drzé, no maximálne nezaujímavé. Kirby mal radšej vyhrabať ďaleko viac scén z "postihnutých" filmov, ukázať viac "porovnávačiek" (ako napríklad ten heterosexuálny vs homosexuálny sex) viac spovedať režisérov (Kevin Smith a Matt Stone nemajú chybu), jednoducho sústrediť sa výhradne na to, o čom mal byť tento dokument v prvom rade.

• 8.7.2008  16:10
    Code Monkeys (TV seriál) (2007)

Po vizuálnej stránke tento seriál skutočne nemá obdoby, no super vtipov je tu dosť málo. Keby to bolo hrané, zrušia ho po dvoch epizódach. Ale viac som zatiaľ nevidel ani ja, takže som zvedavý, ako sa to vyvinie ďalej...

• 5.7.2008  13:14

Psychológia postáv aj atmosféra je super, chvíľami (po návrate strateného člena posádky, ktorý "niečo videl") pripomínajúca Vec. Strašidelná 5-minútová pasáž niekde uprostred filmu jasne dokazuje, že Fessenden horror točiť vie, preto je veľká škoda, že tu tých ľakačiek nie je viac. Viac strachu a menej dobrodružnej vaty (cesta do dediny) a mohlo to byť na pekné 4 hviezdičky.

• 29.6.2008  04:17

Asi najrýchlejší rozjazd, aký som u hororu videl. To, čo v Od súmraku do úsvitu trvá hodinu (čím nechcem povedať, že by ta prvá hodina nebola lepšia, než zvyšok), stihne Feast presne za 10 minút. Človek sa ani nenazdá a všade je zrazu krv, kúsky ľudských aj mutantích tiel, rôzne zelené tekutiny a červy. Konanie postáv občas celkom prekpaví a až do samého konca sa stále niečo deje. Škoda len, že kvôli zmätenej kamere väčšinou veľmi nevidíme, čo...

• 15.5.2008  01:54

Celkom zaujímavý príbeh a na ten neuveriteľne malý rozpočet výborné krvavé triky, ale... Už mi maximálne lezie na nervy, že takmer v každom druhom lacnejšom horore nechýbajú rozmazané a roztrasené zábery na stromy v duchu "bežím po lese s kamerou v ruke", doprevádzané šeptajúcimi hlasmi alebo zvukom tlkotu srdca.

• 9.4.2008  12:34
    P2 (2007)

Na to že to má dve postavy a oveľa viac metrov štvorcových, než býva na film s takýmto počtom hrdinov zvykom, je to celkom napínavé. A keď už príde na násilie, celkom to stojí za to. Osobne by som kedykoľvek bral jednu takúto priemernu hororovú jednohubku namiesto troch nepodarených remakov.

• 27.2.2008  22:29
    Botched (2007)

Klasický prípad filmu, ktorý ide do prdele vo chvíli, keď sa objaví vrah. Prvá smrť totiž dávala tušiť, že postavy budú zomierať v štýle KOCKY, čo v kombinácií s krimi komédiou vyzeralo veľmi lákavo. No netešte sa veľmi, príde rytier a bude horšie. Začnú nudné naháňačky a ustúpi konverzačný humor, a vašu pozornosť budú po zvyšok filmu udržovať len dve veci: sexy angličanka z Dextera, ktorá je "bledá ako skurvená mŕtvola", a "alpha male" Boris Bogdanovič. Ten jednoducho nemá chybu. :)

• 27.10.2007  22:06

Akokoľvek všetci nadávame na stereotyp v šikmookých duchárskych horroroch, v tomto prípade by som ja osobne viac ľakačiek privítal. Ďaleko viac ľakačiek. Zvlášť keď sa príbeh točí okolo niečoho tak desivého, ako zrkadlá. Ale ani ako akýsi thriller "pre slabšie povahy" to nebolo najhoršie, a to predovšetkým, ako už spomína tombac, vďaka výbornému koncu.

• 27.10.2007  22:00

Hovorí sa, že Boh vyzerá najlepšie pri pohľade z pekla. Prvé vyháňanie diabla alebo výpadok prúdu nejde nazvať inak, než pôsobivými. Ak by som si to však odmyslel, asi by som ľutoval, že som si nultého Exorcistu vôbec pustil. Príbeh nestojí za reč a s blížiacim sa záverom namiesto atmosféry hustne nuda. TAKTO slabé tri hviezdičky, skôr za výborný dojem z niekoľkých scén, než za rozpačitý dojem z celku.

• 18.7.2007  13:56

Perfektná atmosféra v prvej polovici ("I'm in hell. Help me!") sľubovala film o triedu lepší než skvelý, no predsalen komorný a low-budget prvý diel - vyzeralo to na podobný upgrade, ako PHANTASM 2 versus originál. Pekelne temný horror sa ale v druhej polke mení na fantasy naháňačku v zadymených kulisách s debilnými trikmi.

• 10.6.2007  16:40
    Traveler (TV seriál) (2007)

Slušné tempo, ale TRAVELER pricestoval v nesprávnu dobu. Po druhej sérii PRISON BREAK som vážne unavený z naháňačiek americkými ulicami, veľkých sprisahaní a očisťovania mena.

• 22.10.2006  17:01

Na Cameron Diaz možno niečo je, ale na tomto priemernom a nezaslúžene skoro-kultovom filme nie je dokopy nič. Keby mi nespríjemnil dlhú cestu autobusom, dve hviezdičky ho neminú.

• 22.10.2006  12:26
    O.C. (TV seriál) (2003)

-"Pamatas, ako nas chalani nutili pozerat film o gayoch, co lezu na sopku?" -"Pan prstenov..."

• 15.10.2006  13:28

Amanda Bynes blafuje ako Beckham a vyzerá ako chlapec v komédii so zápletkou tak otrepanou, až zostáva rozum stáť nad jej nasadením do našich kín (navyše tomu chýba poriadna herecká hviezda...). Režisér sa však aspoň nedusí malým kúskom, ktorý si odhrýzol, a dobre vygradovaným finále kompenzuje nudnú prvú polhodinku. Každopádne na plátne by to na tie (už aj tak slabé) 3* rozhodne nebolo.

• 9.8.2006  16:51

Jedno z príjemných, pohodových osviežení filmovky, ktoré je skôr melancholické a smutné, než čiernohumorne vtipné. Lenže ani emócií, ani smiechu som si neužil dosť na to, aby som ostal pri tých 4*, ktoré som tam pôvodne mal.

• 5.8.2006  14:45
    Creepshow (1982)

Vydržal som nespať prvé tri poviedky (a súdiac podľa tronovho popisku bol na tom on podobne ;)) a nemôžem sa sťažovať. A nemal by sa ani nikto iný, kto niekedy strávil aspoň jeden zimný večer so zbierkou horrorových poviedok v ruke, pretože z Creepshow dýcha presne tá atmosféra, ktorá k takému čítaniu patrí, a na karlovarskej polnočnej projekcii fungovala dvojnásobne.