The Wizard of Gore (2007)

Lákavý názov, ktorému samotný film ostáva mnoho dlžný. Aj hociktorý trochu odvážnejší mainstreamový americký horror si dovolí viac, než krvavý kúzelník. A nielenže vraždy nestoja za nič, ale Crispin Glover je otravný a desne prehráva a na príbeh skôr či neskôr úplne rezignujete. Skončilo to pred chvíľou a už si z toho polku vôbec neviem vybaviť. Rovnako zmätená je aj réžia a celá vizuálna stránka... Jednoducho premárnená šanca. Chcelo by to normálneho režiséra, normálnejšie filtre na kamere a hlavne, menej sa hrať na paranoidný thriller a ukazovať ďaleko viac mučenia na predstaveniach. Možno by som čiastočne bral aj klipovitý strih typu Saw, čo už začína byť otrepané, ale tomuto filmu by to svedčilo. To by sa potom na javisku diali veci. :)

They Wait (2007)

Prvá polovica je doslova dokonalá, okrem tajomnej atmosféry ponúka aj výborné, neočakávateľné a originálne ľakačky, ktoré sa smelo dajú prirovnať tomu najlepšiemu zo Shutter alebo Ju-On... a to je to kanadský film v produkcii Uwe Bolla! Škoda len, že v druhej polke strach ustupuje pred klasickým pátraním po príčine duchovho hnevu. Záverečná scéna s kosťami alebo scénka s jablkom je skôr na pousmiatie... ale aj tak, poctivé 4* za to, že som sa prvú hodinu zase raz po dlhej dobe skrýval za vankúš.

Traveler (2007) (seriál)

Slušné tempo, ale TRAVELER pricestoval v nesprávnu dobu. Po druhej sérii PRISON BREAK som vážne unavený z naháňačiek americkými ulicami, veľkých sprisahaní a očisťovania mena.

Zapomenutá kletba (2007) (TV film)

Práve to ide v TV. Čakám, kým sestra zaspí a budem to môcť vypnúť. Hrám sa s Photoshopom a počujem to jedným uchom. Jediné, čo ma zatiaľ zaujalo, bol spoiler na Občana Kanea. :)

30 dní dlouhá noc (2007)

Po dlhej dobe skvelý survival horor s tak pohlcujúcou atmosférou, že vám bude zima na ruky. S krvou sa tu nepreháňa ani nešetrí a vizuálna stránka je tak sexy, ako len môže byť bez toho, aby na seba strhávala všetkú pozornosť. A pohľad z vtáčej perspektívy je nezabudnuteľný.

Ajťáci (2006) (seriál)

"Pamätáš keď bol internet takto pomalý? Človek bol hore celú noc a videl 6 ženských."

Mohla to byť komédia desaťročia. Ale za prvé, ak trivia na IMDb neklame a polícia bola na štáb počas nakrúcania skutočne privolaná približne 90x, tak sa pýtam, kam sa všetok ten materiál podel? Bol vypustený na úkor nezaujímavých hraných scén posúvajúcich príbeh dopredu?? Prečo mám pocit, že vystrihnuté scény na DVD budú zábavnejšie, než film samotný? No a tiež mám problém uveriť autentickosti niektorých scénok, čo je dosť závažný nedostatok - ak pripustíme, že toto možno nie je pravé, ako potom vieme, že tamto je? Dobre, dajme tomu, že rozhovor s cigánkou alebo rýchlokurz negerského slangu patrí k tomu najlepšiemu, čo tento reportér kedy stvoril, no celovečerný Borat stále zostáva v tieni toho seriálového z DA ALI G SHOW. Malo to byť naopak. PS: Slovenské titulky sucks. Nielen, že sa nedajú ani len porovnávať s Fukovou "kazašskou češtinou", ale pointu vtipu si v mnohých prípadoch oveľa skôr prečítame, než ju uvidíme.

Kuntilanak (2006)

V poslednej dobe som asi vysiel z cviku, takze tento, normalne skor trojhviedzickovy ducharsky horor, ma prinutil vacsinu casu vykukovat na obrazovku spoza vankusa. Tajomna, strasidelna atmosfera sa tu najde, ale prve husle hraju efektivne lakacky a originalne hnusna matoha. Prave vychvalovany zaver bol pre mna skor vydychnutim, neprisiel mi nijak zvlast intenzivny ani vyborne vygradovany, dokonca mierne pokazil dojem hororovej pecky. Pribeh sa tiez velmi nesnazi mat hlavu a patu a strasidelne situacie cuca z prsta pomerne okato aj na svoj zaner. Hviezdicky ale zaokruhlim hore - aj napriek tymto vadam nemozem popierat, ze ukazovak (pre istotu) stravil nad tlacitkom volume down vacsinu stopaze. A tiez pre dokonaly zimomriavkovy pohlad hlavnej hrdinky, ked zacala spievat.

Nauka o snech (2006)

Poznáte ten pocit, keď je film presne taký, ako čakáte, no zároveň úplne iný? Asi by som si prial aby to bolo viac o hlavnom páriku, resp. IBA o hlavnom páriku a ich láske (ako VEČNÝ SVIT), alebo som proste čakal niečo trošku menej artové (opäť ako VEČNÝ SVIT - to bol takmer nerealizovateľný kompromis medzi divným artom a dojímavým Hollywoodom). No za to, že je tu scéna, na ktorú nezabudnem (telefonát zo sna) a tiež za to, že film má srdce, zaokrúhlim hviezdičky hore.

Nezvratný osud 3 (2006)

Recyklovaný dej, ale stale zaujímavé a napínavo vygradované smrte.