Traveler (2007) (seriál)

Slušné tempo, ale TRAVELER pricestoval v nesprávnu dobu. Po druhej sérii PRISON BREAK som vážne unavený z naháňačiek americkými ulicami, veľkých sprisahaní a očisťovania mena.

TY (2018) (seriál)

Prvá séria a jej zaujímavý koncept "Dextera z Tindru" ma strašne bavila, a s otvorenou hubou som čakal, ako vykľučkuje zo zdanlivo nevyriešiteľnej, ale stále "relateable" situácie, ktorú buduje. Až ale dôjde na lámanie chleba, YOU sa rozhodne, že nebude jedným z tých seriálov, ktoré budú rozvíjať svoje (skvele napísané a perfektne obsadené) postavy, ale po vzore napr. Ryana Murphyho radšej rok čo rok recyklovať svoju základnu premisu. Finále prvej sezóny malo potenciál byť celou sezónou druhou, s obrovským priestorom nepríjemne pritvrdiť. Miesto toho sme sa dočkali nejakej tej American Stalking Story: Restaurant a American Stalking Story: London. Stále sa na to dívam zo zotrvačnosti, ale úprimne neviem, či ma viac serú tie úboho prvoplánové cliffhangery, alebo ten tvárový tik, ktorý chytím vždy, keď Joe po sedemdesiaty krát za epizódu nájde spôsob, ako znásilniť slovo you, a v titulkách je to pre istotu kurzívou. TL;DR, "ako svoju originálnu a fucked up krimi premeniť v Danielle Steel román pre streamerky z Twitchu behom 10 epizód."

Van Helsing (2004)

Strašne bezduché, prázdne a priblblé, ale... who gives a fuck? Digitálnych efektov je tu oveľa viac, než sa patrí, a miestami nepôsobia ani trochu vierohodne (Mr. Hyde pripomína niečo medzi Hulkom a Shrekom, to fakt stojí za to), no medzi pixelmi DVD obrazu sa to akosi stratí. Hugh Jackman cool, Kate Beckinsale sexy, niektoré scény audiovizuálne dokonalé (a niektoré naopak takmer nepozerateľné), celkovo by som to videl na 3 hviezdičky s tým, že z klasík Universalu som nevidel absolútne nič.

Velký útok zombies (1980)

Keď si odmyslíte tie smiešne halloweenske masky, tak je to celkom zábava a stále sa niečo deje. V Taliansku vzniklo v 80s plno ďaleko nepozerateľnejších a nudnejších hororov, tento nie je až takou stratou času.

Vetřelci (1986)

Po strachu z neznámeho prichádza ešte viac strachu zo známeho, dobre viditeľného a vyliezajúceho z každého rohu. This Time It's War!

V pasti (2005)

Teenage? Yes. Joke? No.

V tom domě straší! (2006)

Príjemne atmosferická a mierne strašidelná alternatíva k početným, viac či menej podareným zvieracím animákom, ktorá jemne naznačuje, že v budúcnosti možno aj mainstreamové renderované filmíky pekne pritvrdia, a ich žánrový záber zďaleka nebude zahŕňať len rodinnú zábavu.

Vybíjená (2004)

Ak je pravda, že filmy s prístupnosťou PG-13 majú dovolené len jedno použitie slova "fuck" v celom filme, tak Vybíjaná si ho nemohla nechať na lepší moment. Najlepšia záverečná hláška v dejinách kinematrogafie. Ale aj ten zvyšok je super. :)

Vymítač ďábla: Zrození (2004)

Hovorí sa, že Boh vyzerá najlepšie pri pohľade z pekla. Prvé vyháňanie diabla alebo výpadok prúdu nejde nazvať inak, než pôsobivými. Ak by som si to však odmyslel, asi by som ľutoval, že som si nultého Exorcistu vôbec pustil. Príbeh nestojí za reč a s blížiacim sa záverom namiesto atmosféry hustne nuda. TAKTO slabé tri hviezdičky, skôr za výborný dojem z niekoľkých scén, než za rozpačitý dojem z celku.

Vyvrhel z pekla (1981)

Nudné, nezaujímavé a nenapínavé, či už to pozeráte v lese o polnoci alebo na poludnie vo svojej obývačke. Po pol hodine som stratil záujem aj o vraždenie, a to už je čo povedať.