Hory mají oči 2 (2007)

Dvojka siahla na dno, ako pred mnohými, mnohými rokmi pokračovanie starého Texaského masakru. Hory 2 sú na úrovni béčkových hororov z 80. rokov, akurát majú ostrejší obraz a sýtejšie farby. Keby som to nepozeral v záhradnom kine s veselým publikom, ktoré tlieskalo každému padlému mutantovi, asi by som to vypol.

Bulšit (2001)

Černoch má jednu dobrú hlášku (uvidíte ju aj v traileri) a hlavná hrdinka veľmi pekne kreslí, ale inak je Bulšit jednak bulšit, a jednak presne to, čo sa snaží parodovať. Možno keby som mal napozeraných viac teen filmov, bolo by to vtipnejšie. (v podstate jediný konkrétny odkaz čo som si všimol bola Americká krása). To ale nehrozí, preto mám radšej Scary Movie. "Fucking teenagers!"

Za ginipiggu 2: Chiniku no hana (1985)

Chlapi sú svine, opakovala kamarátka niekoľkokrát počas filmu, a úchyl vyzerajúci ako V z Vendetty jej dával pomocou rôznych nástrojov mimoriadne názorne za pravdu. Desať minút pred koncom to už nikoho nebavilo a prednosť dostal trochu filmovejší masaker, prezmenu z Francúzska - HAUTE TENSION.

Zástupce velitele (2006)

Legenda bojových umění Jean-Claude Van Damme se představuje v impulzivním thrilleru plném divokých bojových scén, super napětí a nonstop akce!

Masakr na holčičím večírku (1982)

Prototyp filmu, aké ma hrozne iritujú, no pri svojej láske k horroru sa ich sledovaniu bohužiaľ nevyhnem. Spoluscenáristka Beethovena nás 70 minút trápi nudnými babskými kecami a vraždy, ktoré im občas skočia do reči, bohužiaľ ubíja ich nenápaditosť (o smiešnom katovi ani nehovoriac). Posledná 7-minútovka je síce uchádzajúca (a tiež je jediným dôvodom, prečo som sa priklonil k tej vyhasínajúcej jednej hviezdičke), no nedáva zabudnúť na hodinu aj niečo ukrutnej nudy. Aj na "the first horror film written and directed by women" je to neuveriteľne špatné, a ak obitusovi vychádza hodně slušná záležitost, zrejme jednoducho nevie počítať. ;)

The Last Movie (1971)

Som presvedčený, že aj keby som polku filmu neprespal, prípadne nestrávil sledovaním ostatných ľudí v sále prehrávajúcich boj s vlastnou únavou, skóre by bolo rovnaké. Mladý cowboy Dennis Hopper je síce cool, ako nebol ani v Texase s dvoma motorovkami, ale ja by som skôr ocenil nejaký... neviem, niečo čo majú ostatné filmy. :) Viacero naratívnych rovín nie je problém, ale keď sa prelínajú bez toho, aby divák zaregistroval, kedy k tomu dochádza, prestáva to byť sranda.

Bazén (2001)

Jedna hviezdička za scénu s tobogánom. Inak je to film, pri ktorom si človek uvedomí, že ani Hostel vlastne vôbec nie je taký zlý.

Pozor, obří žena! (1993) (TV film)

Daryl Hannah mi ako jediná z celého obsadenia neliezla na nervy, naopak tá vec, ktorá sa motala okolo šerifa a neustále rýchlo mlela by si likvidáciu obriou ženou skutočne zaslúžila. Nesmierne otravný bol aj ten divný starý cowboy so somárom, no on aspoň nebol tak často na očiach. Prejav ostatných hercov je pochopiteľne presne taký, aký sa od nich dá v taktomto filme očakávať a jednoduchú psychologickú kostru snáď ani netreba spomínať. Vlastne jediný dôvod, prečo som si túto snímku zohnal a pozrel bola zvedavosť, ako sa tvorcovia vysporiadajú s trikovou stránkou. Úprimne, nájde sa pár krátkych okamihov, keď sa dá trikom celkom veriť (napr. vyliezanie z garáže alebo niektore zábery na Hannah kráčajúcu po meste), no zas sú tu aj okamihy, ktorých dôveryhodnosť zmaril nevhodný strih/uhol kamery (pád Hannah na vlastný dom - myslím, že nebyť pohľadu zhora, na ktorý sa prestrihne tesne pred zničením domu, vyzeralo by to oveľa lepšie) a tiež aj okamihy, kde je bluescreen nápadnejší a do-oči-bijúcejší, ako v predpovedi počasia na ktorejkoľvek TV stanici. A keď Daryl Hannah chytila svojho manžela do ruky, uvedomil som si (a to by som neveril, že niečo také niekedy poviem), že CHCEM REMAKE V RÉŽII ROLANDA EMMERICHA, s nejakým pekným hereckým drevom (napr. Jessica Alba) v hlavnej úlohe! ;)

Plivu na tvůj hrob (1978)

Poriadna skúška trpezlivosti. Kvôli samotnej pomste sa oplatí vyčkať, no kým hlavná hrdinka prevráti stoly, načakáte sa ako u zubára. Zároveň však budete mať pocit zvedavosti a príjemného "ticha pred búrkou". A preto to nikto v polke nevypne.

Vyvrhel z pekla (1981)

Nudné, nezaujímavé a nenapínavé, či už to pozeráte v lese o polnoci alebo na poludnie vo svojej obývačke. Po pol hodine som stratil záujem aj o vraždenie, a to už je čo povedať.