Interstate 60 (2002)

Road movie o hľadaní životných odpovedí, ktorá vyzerá ako z dielne Tima Burtona, až na to, že nemá príliš "rozprávkovú" vizuálnu stránku a nehrá v nej Johnny Depp.

Nenávist (2002)

Horor na jedno použitie, ktorý vás nenechá zaspať a na dlhú dobu vo vás niečo zanechá. Žiadne postupné budovanie napätia a atmosféry, len hnusné ľakačky, a to pekne jedna za druhou, takže ani nestihnete chytiť dych. Vrchol japonského duchárskeho hororu.

Přichází Satan! (1976)

Perfektne vygradovaný scenár so skvelým finále. Kým sa však k nemu ale dopracujeme, čaká nás 111 minút strachu, temnoty a postupne hustnúcej satanskej atmosféry, ku ktorým si nemožno predstaviť lepšie pasujúcu hudbu. Jeden z najlepších hororov všetkých čias.

Žhavé výstřely (1991)

Smejete sa, aj keď ste parodované filmy nevideli, smejete sa, aj keď to pozeráte po dvadsiaty krát. Takto má vyzerať paródia.

Vetřelci (1986)

Po strachu z neznámeho prichádza ešte viac strachu zo známeho, dobre viditeľného a vyliezajúceho z každého rohu. This Time It's War!

Kuntilanak (2006)

V poslednej dobe som asi vysiel z cviku, takze tento, normalne skor trojhviedzickovy ducharsky horor, ma prinutil vacsinu casu vykukovat na obrazovku spoza vankusa. Tajomna, strasidelna atmosfera sa tu najde, ale prve husle hraju efektivne lakacky a originalne hnusna matoha. Prave vychvalovany zaver bol pre mna skor vydychnutim, neprisiel mi nijak zvlast intenzivny ani vyborne vygradovany, dokonca mierne pokazil dojem hororovej pecky. Pribeh sa tiez velmi nesnazi mat hlavu a patu a strasidelne situacie cuca z prsta pomerne okato aj na svoj zaner. Hviezdicky ale zaokruhlim hore - aj napriek tymto vadam nemozem popierat, ze ukazovak (pre istotu) stravil nad tlacitkom volume down vacsinu stopaze. A tiez pre dokonaly zimomriavkovy pohlad hlavnej hrdinky, ked zacala spievat.

Žena (2011)

Originalna indie horrorova drama o civilizovanej rodinke, dobre ukryta pod beckovym plagatom a priemernymi percentami. Neprijemny pocit celu dobu buduje vyborne zvladnuta, osobita rezia, ktora sa az do sameho zaveru zaobide bez explicitnych nechutnosti. Zasol som nad tym, ze chvilami pozeram Martyrs ci Funny Games, chvilu zase Skins. May som absolutne nepochopil, ale po tomto klikam follow na McKeeho.

Bruno (2009)

Kým filmový Borat bol oproti "Da Ali G Show" trochu sklamanie, v seriáli nudného Bruna si Cohen pre film brutálne upgradoval a využil ho na maximum. Zaverecna piesen najlepsia :)

Děti (2008)

Aj keď odfláknutý plagát / dvd cover naznačuje nízkorozpočtovú blbosť s oranžovou krvou, The Children je maximálne psycho a smelo sa môže porovnávať s Eden Lake. Strihač mi trochu liezol na nervy (strih scény pol sekundy predtým, než sa niečo stane, a vrátime sa k tomu tak o 5 minút) a o tej "chorobe" sa v podstate nič nedozvieme, no to vôbec nevadí. V hororoch nie je dôležité, prečo sa to deje, ale ako.

Půlnoční vlak (2008)

Dejovo nezaujímavé a s hlúpym koncom, ale veľmi krvavé a po vizuálnej stránke úplná špička áčkových parametrov. Kitamurov cit pre točenie kamery okolo vagóna idúceho metra prekonáva všetkých epileptikov, ktorí stáli za sériou SAW. Vraždy ešte v žiadnom filme neboli také dynamické a "akčné".