Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Chcem naspät prvé tri série! Keď mal Barney viac ako jednu hlášku za dva diely, keď sa tam aj niečo dialo a riešilo, a keď tam ešte aj bola dobrá hudba. Pripadá mi, že vtedy si ešte aj tvorcovia potrpeli na tom, aká pesničká im hrá pri tej a tej romantickej scéne, a tiež dokonale využívali rozprávača, flashbacky a rôzne nepomenovateľné časové finty. Dnes len posadia hercov k stolu v tom bare, nechajú ich rozoberať nezmysly a pustia im tam ten smiech. Tie deti v roku 2030 by mali Teda chytiť za košeľu a zakričať naňho, nech už prejde k veci. Dočkáme sa ešte ďalších piatich sérií a mama sa odhalí až vtedy, keď už to nikoho nebude absolútne zaujímať? Kedysi to bol najlepší sitcom aký som videl, teraz je to tak na tri hviezdičky a patrí to dabované do popoludňajšieho vysielania na Markíze.

Gympl (2007)

Wichove beaty nuda, z úvodnej pesničky navyše vystrihli slovenskú slohu. :) Inak som ale spokojný, a do posledného sedadla obsadené kino bolo asi tiež. No dobre, bolo Valentína, ale aj keby nebolo, na toto proste ľudia u nás budú chodiť. Nepamätám sa, kedy naposledy mal nejaký český film tak aktívny torrent.

Tráva (2005) (seriál)

Zúfalé manželky, Americká krása a Gilmore Girls v jednom. Komédiálny seriál bez umelého smiechu a s úžasnou atmosférou malého mestečka, v ktorom by ste už po prvej epizóde chceli žiť.

V pasti (2005)

Teenage? Yes. Joke? No.

8. míle (2002)

Fuck this battle, I don't wanna win, I'm outtie. Here, tell these people something they don't know about me.

Ajťáci (2006) (seriál)

"Pamätáš keď bol internet takto pomalý? Človek bol hore celú noc a videl 6 ženských."

Nauka o snech (2006)

Poznáte ten pocit, keď je film presne taký, ako čakáte, no zároveň úplne iný? Asi by som si prial aby to bolo viac o hlavnom páriku, resp. IBA o hlavnom páriku a ich láske (ako VEČNÝ SVIT), alebo som proste čakal niečo trošku menej artové (opäť ako VEČNÝ SVIT - to bol takmer nerealizovateľný kompromis medzi divným artom a dojímavým Hollywoodom). No za to, že je tu scéna, na ktorú nezabudnem (telefonát zo sna) a tiež za to, že film má srdce, zaokrúhlim hviezdičky hore.

Pád do tmy (2005)

Skôr než husté peklo v temných a úzkych priestoroch jaskyne ma bavila atmosféra, ktorá vo filme vládla pred zostupom - nehoda a jej stopy na psychike hlavnej hrdinky. Tam dolu je to už "len" "obyčajný" survival, aj keď samozrejme špičkový. A iný záver by som privítal s otvorenou náručou. To však nič nemení na tom, že hrôza pod zemou je nakrútená výborne a príšery naozaj naháňajú strach, čo je v dnešnej dobe asi tak ojedinelé, ako nepreskúmaná jaskyňa. PÁD DO TMY sa nás snaží presvedčiť, že horrory na tom v súčasnosti vôbec nie sú tak zle. A ja som mu na chvíľu aj uveril.

Dannyho parťáci (2001)

Štýlová gangsterka tak trochu v duchu Ritchieovského britpopu, no podstatne menej komediálna a podstatne viac premyslená v pláne akcie. Jednotliví členovia Dannyho jedenástky sú adekvátne pestrí, no akási charizma či aura okolo nich nefunguje tak, ako tomu v podobných snímkoch býva (či už v dokonalom ZBAĽ PRACHY A VYPADNI alebo v sobotňajšej oddychovke ITALIAN JOB). Možno práve preto mi príliš k srdcu neprirástli, tých pár hlášok ma nebavilo a koniec ma nenechal v túžbe stretnúť sa s nimi znova. Napriek tomu sa s nimi ešte dvakrát stretnem. V rámci mainstreamu rozhodne elegantné a na úrovni, ale osobný dojem maximálne na 7/10.

Mohla to byť komédia desaťročia. Ale za prvé, ak trivia na IMDb neklame a polícia bola na štáb počas nakrúcania skutočne privolaná približne 90x, tak sa pýtam, kam sa všetok ten materiál podel? Bol vypustený na úkor nezaujímavých hraných scén posúvajúcich príbeh dopredu?? Prečo mám pocit, že vystrihnuté scény na DVD budú zábavnejšie, než film samotný? No a tiež mám problém uveriť autentickosti niektorých scénok, čo je dosť závažný nedostatok - ak pripustíme, že toto možno nie je pravé, ako potom vieme, že tamto je? Dobre, dajme tomu, že rozhovor s cigánkou alebo rýchlokurz negerského slangu patrí k tomu najlepšiemu, čo tento reportér kedy stvoril, no celovečerný Borat stále zostáva v tieni toho seriálového z DA ALI G SHOW. Malo to byť naopak. PS: Slovenské titulky sucks. Nielen, že sa nedajú ani len porovnávať s Fukovou "kazašskou češtinou", ale pointu vtipu si v mnohých prípadoch oveľa skôr prečítame, než ju uvidíme.