Bílé peklo (2001)

Dobrodružný príbeh podľa skutočnej udalosti, na ktorom je najviac neuveriteľný fakt, že ho natočili v Nemecku. Malo to ale skončiť scénou na moste, tá bola najsilnejšia, a čo po nej nasledovalo mi prišlo úplne zbytočné. Ale koniec koncov, natočili to v Nemecku. :)

Phantasm (1979)

Atmosferický začiatok hororovej série, ktorá sa druhým dielom rozbehne na plné (strieborné, lietajúce) gule.

Tenkrát v Mexiku (2003)

No a čo, že je to horšie ako Desperado. Keď Rodriguez nežerie purple pills a netočí pestrofarebné filmy pre deti, tak všetko, čo stvorí, je cool ako čiernovlasý mexický gitarista.

Frankenweenie (1984)

Moje prvé titulky. Ale stratil som ich. .)

TY (2018) (seriál)

Prvá séria a jej zaujímavý koncept "Dextera z Tindru" ma strašne bavila, a s otvorenou hubou som čakal, ako vykľučkuje zo zdanlivo nevyriešiteľnej, ale stále "relateable" situácie, ktorú buduje. Až ale dôjde na lámanie chleba, YOU sa rozhodne, že nebude jedným z tých seriálov, ktoré budú rozvíjať svoje (skvele napísané a perfektne obsadené) postavy, ale po vzore napr. Ryana Murphyho radšej rok čo rok recyklovať svoju základnu premisu. Finále prvej sezóny malo potenciál byť celou sezónou druhou, s obrovským priestorom nepríjemne pritvrdiť. Miesto toho sme sa dočkali nejakej tej American Stalking Story: Restaurant a American Stalking Story: London. Stále sa na to dívam zo zotrvačnosti, ale úprimne neviem, či ma viac serú tie úboho prvoplánové cliffhangery, alebo ten tvárový tik, ktorý chytím vždy, keď Joe po sedemdesiaty krát za epizódu nájde spôsob, ako znásilniť slovo you, a v titulkách je to pre istotu kurzívou. TL;DR, "ako svoju originálnu a fucked up krimi premeniť v Danielle Steel román pre streamerky z Twitchu behom 10 epizód."

Livide (2011)

Nechcem už porovnávať s INSIDE, k tomu sa už vyjadril každý... len dodám, že pozorný divák si všimne, že v tomto filme je niekoľko momentov, kedy sa z nikoho neleje krv ako z dobytka. :) ...je to trochu sklamanie, asi som jednoducho čakal, že budem viac nedýchať. Scény, kde sa činia obyvatelia domu, sú skôr estetické, než nepríjemné. Netvrdím, že to je mínus - rozhodne to ukazuje, že režisérska dvojica v sebe ešte skrýva nápady a talent, a ich krvavým debutom sa ich 15 minút slávy nekončí. Ale ani ten premakaný vizuál nie je až tak premakaný, aby nahradil príbeh, a vytváral atmosféru sám o sebe - tak ako napríklad SUSPIRIA, alebo neuveriteľná prvá kapitola AMER.

Plague Town (2008)

Slušný "amatérsky" vizuál a atmosféra. Zvuky ozývajúce sa z lesa osvetleného len baterkou sú správne strašidelné a napríklad scéna, keď otec prvýkrát vojde do domu s hravými dievčatkami je dokonale zimomriavková. No ako už býva zvykom, s postupným odhaľovaním tajomstva horory obvykle divákov záujem strácajú a prestávajú byť strašidelné. S týmto si tvorcovia poradili asi tak, že po odhalení zámeru bubákov nasadili miestami nečakane slušné krvavé scény. Inými slovami, bičovanie vetvičkami skutočne nie je jediné, čo film ponúkne, keby náhodou niekoho ďalšieho svrbelo Alt+F4. :) Do štvrtej hviezdičky chýba len lepšie vygradovaný záver.

Rofuto (2005)

V prvej polovici veľmi sľubný film s tajomnou a strašidelnou atmosférou. Zaobíde sa bez otrepaných ázijských ľakačiek, keďže má výborne natočené napínavé scény, ktoré nepotrebujú hlasné zvukové efekty, aby ste sa začali báť. Počas váčšiny scén s "duchom" nepočuť nič iné, iba fúkanie vetra za oknami, a o to reálnejšie to pôsobí. V druhej polke ale režisér akosi zahadzuje čo vybudoval a zablúdi niekam do lesa. Stále sa nájdu dobré momenty, ale príbeh už spravil takú odbočku najmenej zaujímavým smerom, že som oňho úplne stratil záujem. Viac by ma potešilo, keby sa do samého konca dianie točilo výhradne okolo múmie, hoci aj tým otrepaným spôsobom (budem vás strašiť kým nenájdem pokoj)... lebo s takto vybudovaným napätím a odlišným prístupom k strašeniu z toho mohol byť horor po akých sa nezaspáva.

Sop 19 (2007)

Klasickí bieli duchovia vykukujúci z tmy sú proste oveľa strašidelnejší, než digitálne potvory, ktoré sa v spomalených záberoch vznášajú nad posteľou, okolo ktorej kamera doslova Matrixovsky obieha. Aj väčšina hororových PC hier je menej prehnaná. Vidno že režisér sa viac než čokoľvek iné chcel pohrať s efektmi, a nevyzerá to síce najhoršie, ale zabíja to každú dobre vygradovanú napínavú scénu. Na druhej strane, filmy s dlhovlasými duchmi bývajú, až na pár vzácnych výnimiek, dosť na jedno kopyto, takže originalita sa cení. :)

Bunhongsin (2005)

Vizuálna stránka maximálne premakaná, nikdy som nevidel viac sexy pokazenú lampu na chodbe. A príbeh som pochopil aj nepochopil, na tom konci mi niečo nesedelo, a práve som sa dočítal, že som videl americkú verziu, pričom kórejská, okrem toho, že je 5x krvavejšia, obsahuje úplne iný záver, ktorý mení vyznenie celého filmu. Samozrejme vyšla na DVD len u nich doma a nikto sa ju nenamáhal otitulkovať, a keďže väčšina z nás nevie po kórejsky ani narátať do desať, musíme sa uspokojiť s týmto. Bol som z Red Shoes skoro až nadšený, kým som nezistil, že som vlastne videl niečo úplne iné, ako režisér nakrútil.