Krvavé stopy (2004)

Celkom zaujímavý príbeh a na ten neuveriteľne malý rozpočet výborné krvavé triky, ale... Už mi maximálne lezie na nervy, že takmer v každom druhom lacnejšom horore nechýbajú rozmazané a roztrasené zábery na stromy v duchu "bežím po lese s kamerou v ruke", doprevádzané šeptajúcimi hlasmi alebo zvukom tlkotu srdca.

P2 (2007)

Na to že to má dve postavy a oveľa viac metrov štvorcových, než býva na film s takýmto počtom hrdinov zvykom, je to celkom napínavé. A keď už príde na násilie, celkom to stojí za to. Osobne by som kedykoľvek bral jednu takúto priemernu hororovú jednohubku namiesto troch nepodarených remakov.

Botched (2007)

Klasický prípad filmu, ktorý ide do prdele vo chvíli, keď sa objaví vrah. Prvá smrť totiž dávala tušiť, že postavy budú zomierať v štýle KOCKY, čo v kombinácií s krimi komédiou vyzeralo veľmi lákavo. No netešte sa veľmi, príde rytier a bude horšie. Začnú nudné naháňačky a ustúpi konverzačný humor, a vašu pozornosť budú po zvyšok filmu udržovať len dve veci: sexy angličanka z Dextera, ktorá je "bledá ako skurvená mŕtvola", a "alpha male" Boris Bogdanovič. Ten jednoducho nemá chybu. :)

Geoul sokeuro (2003)

Akokoľvek všetci nadávame na stereotyp v šikmookých duchárskych horroroch, v tomto prípade by som ja osobne viac ľakačiek privítal. Ďaleko viac ľakačiek. Zvlášť keď sa príbeh točí okolo niečoho tak desivého, ako zrkadlá. Ale ani ako akýsi thriller "pre slabšie povahy" to nebolo najhoršie, a to predovšetkým, ako už spomína tombac, vďaka výbornému koncu.

Vymítač ďábla: Zrození (2004)

Hovorí sa, že Boh vyzerá najlepšie pri pohľade z pekla. Prvé vyháňanie diabla alebo výpadok prúdu nejde nazvať inak, než pôsobivými. Ak by som si to však odmyslel, asi by som ľutoval, že som si nultého Exorcistu vôbec pustil. Príbeh nestojí za reč a s blížiacim sa záverom namiesto atmosféry hustne nuda. TAKTO slabé tri hviezdičky, skôr za výborný dojem z niekoľkých scén, než za rozpačitý dojem z celku.

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

Perfektná atmosféra v prvej polovici ("I'm in hell. Help me!") sľubovala film o triedu lepší než skvelý, no predsalen komorný a low-budget prvý diel - vyzeralo to na podobný upgrade, ako PHANTASM 2 versus originál. Pekelne temný horror sa ale v druhej polke mení na fantasy naháňačku v zadymených kulisách s debilnými trikmi.

Traveler (2007) (seriál)

Slušné tempo, ale TRAVELER pricestoval v nesprávnu dobu. Po druhej sérii PRISON BREAK som vážne unavený z naháňačiek americkými ulicami, veľkých sprisahaní a očisťovania mena.

Něco na té Mary je (1998)

Na Cameron Diaz možno niečo je, ale na tomto priemernom a nezaslúžene skoro-kultovom filme nie je dokopy nič. Keby mi nespríjemnil dlhú cestu autobusom, dve hviezdičky ho neminú.

O.C. (2003) (seriál)

-"Pamatas, ako nas chalani nutili pozerat film o gayoch, co lezu na sopku?" -"Pan prstenov..."

Super náhradník (2006)

Amanda Bynes blafuje ako Beckham a vyzerá ako chlapec v komédii so zápletkou tak otrepanou, až zostáva rozum stáť nad jej nasadením do našich kín (navyše tomu chýba poriadna herecká hviezda...). Režisér sa však aspoň nedusí malým kúskom, ktorý si odhrýzol, a dobre vygradovaným finále kompenzuje nudnú prvú polhodinku. Každopádne na plátne by to na tie (už aj tak slabé) 3* rozhodne nebolo.