Vítejte doma! (2003) (pořad) odpad!

Ušlechtilost je éterická víla, která nesmí na světlo a nesnáší ani, když se o ní příliš hovoří - pak se rozplyne a přestane být ušlechtilá. V tomto snad největším zrůdném koncentrátu americké pózy, falše, přetvářky, ega, pokrytectví, hnusné reklamy a vyvalených nýmandských blbečků, po ní není ani stopy, což nešťastné rodiny poznají za několik týdnů a odplivnou si velikým obloukem tak, jako já.

Vražedné prázdniny (2003) (TV film)

Filmy jako je tento dělají subžánru "vyvražďovačka" jen ostudu! Všechno je plytké a unylé: herecké výkony, scénář, režie, takže jsem se chtěl unést a vtáhnout do přírody tropického ostrova, protože se netajím tím, že u filmů z podobného prostředí dokážu lecos slevit a odpustit. Marně! Přezoomovaná a amatérská kamera mně to neumožnila.

Agent bez minulosti (2002)

Šedou mlhou průměru probleskuje jen několik barevných fragmentů v podobě zdařilých akčních scén. Kdyby v záhlaví profilu chybělo zařazení Thriller, Mysteriózní a Drama, vůbec by mě to nepohoršilo. Film je slušným akčňákem, pro Novu dobrým, pro kino a DVD málo. Ale i tak je moje představa o akčním hrdinovi poněkud odlišná od dětského obličejíku Matta Damona a moje soudné „já“ se zuřivě brání uvěřit mu byť jen nos mezi očima. Být hostinským, budu mít problém natočit mu pivo bez občanky, přestože měl v pinglu průkazů víc než dost.

Česká spojka (2002)

Kdyby byla Česká spojka mnohonásobně lepší, než ve skutečnosti je, pokládal bych si otázku, kdo dostal ten hloupý nápad, obsadit do akční role agenta CIA Anthony Hopkinse, když se do ní absolutně nehodí. Jelikož tomu ale tak není a film je mdlý a nudný, pokládám si jinou otázku: Jakým inkoustem byl (ne)scénář sepsán, že se jím nechal Anthony omámit a roli vzal?! Praho, co jsi Hollywoodu udělala, že se mu v tvé magické náruči nedaří?.. (xXx, Liga vyjímečných, Mission Impossible..)

Gigantický nádor (2002) (TV film)

Nezřídka jsem zaznamenal, že některý uživatel napsal komentář a přitom film nehodnotil. V duchu jsem si říkal, jaký bych asi musel mít důvod takto postupovat. Dnes ten důvod mám.. Co mám na tomto šokujícím, děsivém a přitom skvěle a syrově natočeném dokumentu hodnotit?! Onu velikost obludného nádoru, či neuvěřitelnou práci chirurgického týmu při jeho odstranění? Odvahu filmového štábu, kameramanů, kteří se jistě neubránili kacířskému pocitu zprostředkovat bezkonkurenční operaci divákům nebo neuvěřitelnou vůli nešťastné pacientky po životě? Ne.. To prostě hodnotit na ČSFD nebudu.. V každém případě dostali všichni zůčastnění mnohem víc, než zlatou sošku Oskara...

Hrabě Monte Cristo (2002)

Je neuvěřitelné, kam až jsou ochotni hollywoodští popkornéři a rutinéři ve své sebestřednosti a nablýskanosti ochotni zajít. Na druhé straně mne úžas nad drzostí s jakou překopali klasickou evropskou předlohu (mojí oblíbenou), společně se zvědavostí, jak daleko ve svém prznění zajdou, přikoval do křesla a díky tomu jsem film dokoukal do konce. To je jediný důvod. Jedna hvězdička za vězeňskou kapitolu.

Jsou hvězdy, které nehasnou (2002) (pořad)

Zcela zřetelně vidím, jak maličký Vládík baví celou rodinu, až se babičce třese brada. Ve školce už uměl Sodomu a Korna, v osmé třídě na horách už zcela exceloval a mejdanem na gymplu měl jeho kumšt kulminovat, ale zároveň skončit, protože puberta jeho hlásek nevyřešila. Kdyby tuhle pokleslou exhibici dávala Nova, ani bych nemukl, tam jsme zvyklí na daleko těžší kalibr trapnosti, ale že tohle pištění jako když ho někdo drží za koule vysílá v atraktivních časech ČT, to je Nejasná zpráva o konci světa

Juanin zázrak (2002) (seriál) odpad!

Toto hodnocení by bylo velmi zodpovědné, i kdyby mi někdo o seríálu jen vyprávěl nebo mi ho pustil kousek do telefonu.

xXx (2002)

Ještě u žádného filmu jsem nečetl v komentářích tolikrát, že se má vypnout mozek. Jednat to neumím a jednak jsem mozek spíše napínal, když jsem v té bezduché změti, tvářící se jako akční film hledal pražská zákoutí, která mi něco říkají a české herce. A proto jsem to přežil až do konce. Češi jsou prezentováni spíše jak ruští mužíci a magické kouzlo Prahy není příliš nakloněno akčnímu žánru a ještě k tomu odfláknutému. Charisma Vina Diesela, je-li vůbec nějaké by se uplatnílo více v americké adrenalinové show a jeho vizáž ve výloze pražského řeznictví s citrónem v hubě. Půvabnou Asiu Argento si umím představit ve zcela jiné výloze..

Dagon (2001)

Zdravý rozum velí dát nižší hodnocení a přesto to z nějakého důvodu nemohu udělat. Film má klasické schéma jako když píšete dopis a ze začátku si dáváte záležet na písmu a úpravě, ale už za chvilku je z toho mazanice i s pravopisnými a stylistickými chybami. Ale!! Ztroskotání jachty, bouře, zlověstné záběry na podivné město, ponurá hudba a letmé střihy na divné domorodce slibují vynikající thriller. Pak je to deštěm zmáčený balast a zvláštní konec zklamání trochu napraví. Film má bezpochyby originální atmosféru, ale doba kdy si ho pustím znovu je v nedohlednu. Možná bych to udělal o několik let dřív, nebýt výkonu hlavního hrdiny. To je kolosální nemehlo s mimikou ještě horší, než npor.Ráž (z Chlapci a chlapi)