Trestná lavice (2005)

Jednoduché, ale přesto hodně zábavné a s filmy o americkém fotbale si to v ničem nezadá....

Určitě, možná (2008)

Nice. One of a few romantical commedies going in different way as love-crash-love, which I cant stand. In many moments very sweet, also thanks to talks with doughter. I have to compliment to scenarist, cause it was something unusual and for me very special adventure in this genre. P.S. A taky ta silonková óda, jestli mě chápete, no prostě v rámci žánru jedno z best of.

Muž bez tváře (1993)

Pro mě osobně velice silný příběh o přátelství chlapce a muže, žáka a učitele, ale také dvou lidí, ať tak či onak nacházejících se v situaci, kdy potřebují jeden druhého. Nemusím snad vyzdvihovat, no vlastně musím, herecké výkony Nicka Stahla a Mela Gibsona, ale také matky mladého Chucka, herečky Margaret Whitton, která tu trestuhodně není uvedena v seznamu hlavních aktérů. P.S.Na konci mi málem aji slzička ukápnula. A to nejsem žádnej měkejš. Ti co mě znají ví, že jsem typ drsného astromariňáka v holínkách, jehož život stojí na disciplíně, a tam kde to jde na krátkém sestřihu.

Tootsie (1982)

Pěkná podívaná s gradací na konec. P.S. Dustin je bůh

Gosford Park (2001)

Výborný film, jakožto okno do britského společenského bontonu doby mezi válkami, v podání skvělých herců, výborné režie a scénáře, který byl poprávu oceněn oscarem.

Být skinheadem (2003)

Dosti zajímavé, hlavně pro někoho, kdo háže všechny lebkouny do jednoho pytle. V době kdy jsem tohle viděl jsem už věděl, že skinhead není nácek, ale tenhle dokument mi propůjčil trošku hlubší vhled na to, jak se věci mají. Můžu jenom doporučit.

Temný rytíř (2008)

Já sedíc v pohodlné sedačce multikina čekajíc na údajně nejlepší film letošního léta, ba dokonce roku, modlíc se, aby nepřišlo další zklamání, sem byl tímto od začátku vtáhnut a jel na vlně co nám Christopher Nolan přichystal až do samotného konce a ještě mnohem dál. Probral sem se z toho asi 2 hodky po skončení filmu, což se mi nestalo ani nepamatuju a každopádně musím říct "chci to vidět znovu!". Jako akční jízda je to super, ale nějaké hlubší poselství bych v tom nehledal. Každopádně nejvíc nejlepší akční podívaná, kam až má pamět sahá. 90%

Odplata (1999)

Hodně dobrej film o hodně drsným týpkovi, bez respektu ke komukoliv jdoucím po 70talířích, co mu chvilku říkali pane ,přes mrtvoly v podání Mela Gibsona. No a teď tu čtu, že to má nějakej alternativní konec. Chci!!!

Dravci (1999)

Hmmm....Sic je to jako příběh hodně holé, nepostrádá to atmosféru a chvíle, kdy se Colqhoun v popředí jeskyně začíná chovat jako nevychované psisko stojí za to. Následná honička lesem a vůbec práce s kamerou dokreslená rozvernou fidlovačkou byla super. Ještě musím vyzdvihnout herecké výkony prakticky všech a obzvláště pak Boba Carlyla, kterej byl fakt hustej a to hlavně v tom lese, kde mě dostal. Jeho následnej přechod ze zvířete v uhlazeného majůrka, nebo za co se to vydával byl ukázkovej. No zkrátka ono už to žánrové zařazení -Horor / Western / Thriller / Komedie- mluví za vše, že? P.S. Už teď přemýšlím, že si to dám někdy znova před spaním.

Appleseed Saga: Ex Machina (2007)

Výborné grafické zpracování a sem tam super akce. Narazil sem i na pár klišé dialogů, které jsem s úsměvem přešel, ale jinak je to hodně koukatelný. Rozhodně sem se nenudil a můžu jenom doporučit