Inherent Vice (2014)

Dlhý nudný zhulený hippies trip...Anderson má lepšie filmy ale u tohto som sa až príliš ukecanou pointou o ničom veru nenadchol. Pokiaľ si nedá človek asi poriadny záhul tak nemá moc na výber. Bravúrne zachytená nuda.

Tombstone (1993)

Až na ten koniec ktorý bol už moc romantický to celkom ušlo. Obsadenie bolo skvelé, akcia a hudba výborná, prílišná snaha však vytvoriť dojem statočnosti hlavných hrdinov bola až preexponovaná v závere. Ale nenudil som sa a to je základ. (3,5*)

Podfukáři (2013)

Malo to svoje tempo a akciu, dobré obsadenie ale veľmi naivné a duchaplné triky ktoré si myslia že preskočia aj toho najväčšieho inteligenta robia bohužiaľ iba frašku a prázdnu show, ktorá sa do botky naplní v závere kde toho naj nerealistickejšieho podvodníka označí scénarista ako najväčšieho génia, pričom pocit najväčšieho prekvapenia ktorý si myslel že dosiahne je práve opačný efekt. Jednoducho nevedel kam skočiť skôr. Slabšie 3*.

Ghoul (2015)

Dosť priemerní Found footage kde sa dlho nič nedeje až ku koncu, takéto pokusy tu už neraz boli a musím povedať že omnoho vydarenejšie ako tento... 2,5*

Plamen a Citron (2008)

Veľmi príjemne zrežírované vojnové severské drama ktoré svojou jednoduchosťou a miestami dlhšou rečníckou výpravou (ktorá by sa k lepšiemu byť o niečo skrátila) zaujme a nepustí až do konca príbehu. Lepšie 3*

Akira (1988)

Pozoruhodný japonský anime sci-fi snímok ktorý sa stal už legendou. Animácia bola skvelá, dej pútavý a záhadný a sci-fi zápletka bohatá na to aby zamotala hlavu nejednému fajnšmekrovi žánru. No aj napriek tomu to nie je zrovna môj najobľúbenejší japonský animák ale ako hraný film by som si to tiež vedel predstaviť. Total best scénka"medveď, zajac a auto v izbe Tetsua..."a do toho geniálna hudba... (3,5*)

Dracula (1992)

Asi jedna z najlepších sfilmovaných Dracul, Coppolova ruka sa tu nezaprie, je to aj napriek samotnej téme ktorá nie je mojou šálkou kávy pozoruhodné filmové dielo.

Nejhledanější muž (2014)

Pozerateľný priemer ktorého dej je takmer minimálny ale povie veľa pokiaľ divák počúva, no nezaujme pokiaľ sa chce divák zabaviť. Hoffman bol inak výborný. Slabšie tri *.

Dvojitý zásah (1991)

Klasické Van-Dammovské akčné béčko deväťdesiatich rokov. 2,5*

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Brilantná explózia postapokalyptickej, akčnej, púštnej jazdy... čo viac dodať, poriadna oddychovka bez nutnosti premýšľania s klasickým vrstvením príbehu.