• Krátkometrážní

Go (1999)

Teenagerovská verze Pulp Fiction? A ono to nakonec docela vyšlo. S dobrou, trochu temnější atmosférou, nepostrádá nápad, místy i vtipné, proč ne?

Mars útočí! (1996)

Komedie, která ale oproti svému původnímu záměru místy spíše děsí. Nebo scifi horor, který má být trochu komediální? Řekl bych, že to je hlavní problém tohoto snímku. Přestože mám Tima Burtona rád, myslím si, že tohle trošku nezvládl. Další problém je to, že film měl premiéru naplánovanou na stejný čas jako "Den nezávislosti", ale kvůli němu byl přeložen a posléze nechtěně vnímán jako jeho parodie, kterou v žádném případě není. Přesto je to uchylárna, která stojí za zhlédnutí. Navíc, kde uvidíte tolik Hollywoodských es v jednom filmu pohromadě?... umírat...

Doly krále Šalamouna (1985)

Co proboha má tahle pravděpodobně nechtěná parodie na "Indiana Jonese" znamenat? Musel jsem opravdu hodně zatnout zuby, abych dal alespoň 2**, ale po zdravé úvaze jsem dospěl k přesvědčení, že jsem viděl i horší slátaniny. Promiň, Indy.

Ponorka (1981)

Na obou stranách válčili lidé, na obou stranách byli hrdinové, na obou stranách zůstalo i v těch nejtěžších chvílích tou nejdůležitější věcí přátelství. Špičkové válečné drama, které ve srovnání s většinou jeho leteckých nebo pozemních kolegů o 2. světové válce jednoznačně vede. Skvěle propracované a zahrané charaktery a příběh ve své délce napínavý až do konce (viděl jsem director's cut). Film, ve kterém budete sice fandit "těm druhým" ale který vám o válce řekne možná víc než tucty jiných.

Merlin (1998) (TV film)

Docela povedené zpracování Artušovské legendy, v televizním hávu a z produkce Hallmarku rozhodně nadprůměr. Kolísavá kvalita triků, hereckých výkonů a ve druhé půli zejména scénáře, nicméně ti, kdo mají rádi magično nebo zmíněnou legendu, mohou s klidem zhlédnout.

Hospoda (1996) (seriál)

Ve srovnání s jinými českými sitcomy a zejména pozdější pásovou televizní produkcí musím tenhle seriál trochu ocenit. Od nižšího hodnocení tuto sérii dělí i herecké obsazení a to, že místy jde o docela vtipnou záležitost.

Tora! Tora! Tora! (1970)

Dobře udělaný válečný velkofilm, jeden z trojlístku filmů, který však v mých filmových očích podobně jako v "Bitvě o Británii" nebo "Bitvě o Midway" hodně sráží jeho dokumentárnost.

Bitva o Británii (1969)

Pro mě spíš hraný dokument než film. Vedle leteckých soubojů tu mnoho filmového nenajdete.

Bitva o Midway (1976)

Jestliže tenhle film něčím trpí, pak tím, že namísto nějakého hlubšího ztotožnění se s postavami a příběhem nás neustále krmí informacemi typu "ten a ten poručík z té a té perutě", "stalo se v tolik a tolik" a scénami, které mají sice dokumentaristický význam, ale pražádný dramatický potenciál. Proto v hodnocení dopadl stejně jako třeba "Bitva o Británii" nebo "Tora, Tora, Tora!"

1492: Dobytí ráje (1992)

Film, který u mě 1. doplatil na to, že nádherný Vangelisův soundtrack jsem znal dlouho před jeho zhlédnutím. 2. V oslavách 500 výročí Kolumbovy výpravy přenáší vše špatné na ostatní postavy a dělá vizionáře a charakterního člověka z brutálního conquistadora, který byl za prováděnou genocidu a mocenské ambice souzen dokonce i podle dobových zvyklostí. Spoluvytváří mýtus z něčeho, co jen těžko hledá ospravedlnění a nějakou nadčasouvou symboliku skrze filmové umění.