• Krátkometrážní

Vůně krétské kuchyně s Miroslavem Donutilem (2016) (seriál)

Kašlete na rozpálený Knossos, pokud máte rádi gastroturistiku, dovolená podle tohoto průvodce je naprosté terno a gastronomický ráj. Dokonce i pro vegetariány a vegany. Nehodnotím ani tak dramaturgii seriálu nebo smysl hladového Donutila nad talířem. Místa a taverny, které navštívil, jsou však opravdové skvosty a dokonale mapují místní gastronomické zvyklosti. Lepší než jakýkoliv Tripadvisor a to jsme toho objeli tak polovinu. V tomto plní cestopis svou roli naprosto dokonale.

Napříč časem (2009)

Drama suché jak rohlík. Ale ve správném rozpoložení se dá tahle britská dieta skousnout.

Fantazie 2000 (1999)

Pokud je Fantasia z r. 1940 přelomový a dodnes inspirativní film, prezentující to vrcholné z animační techniky na velkém plátně, pak Fantasia 2000 je její televizní bonus. Jakkoli samostatné sekvence můžou vcelku fungovat, jako celek se řadí někam po bok Disneyovských sequelů devdesátých let.

Kdybych byla kluk (2017)

Celkem pohodová záměn-klišé-medie, která trochu připomíná filmy o Mohammedovi - hlavního hrdinu ani náznakem nespatříte.

Terra X: Ein Tag in ... (2016) (seriál)

Hodně povedená minisérie ze života římského hasiče, středověkého felčara a berlínské služky. Zaměřuje se hlavně na technické a sociální aspekty života ve městě a využívá relativně nových poznatků. Takže když budete chtít vědět, jaké to bylo poprvé se projet tramvají, zjistit, jestli středověká medicína může zabrat na zlatého stafylokoka, nebo čím si staří Římané utírali pr..., neváhejte.

Terra X: Der große Anfang - 500 Jahre Reformation (2017) (seriál)

Navzdory patetickému openingu poměrně zeširoka rozkročený a rozhodně ne pouze lichotivý dokument, který spoléhá více na povídací než hranou část. Návštěva lutherského souvenir shopu ve Wittenbergu nemá chybu: 'Lego-Luther, ponožky Luther, hele - nudle Luther...hmmm asi hůře skousnutelné.'

Píseň moře (2014)

Nádherná porce pohanské mystiky.

Pozemšťané (2005)

Takoví jsme byli. Je celkem bezpředmětné přemýšlet nad zastaralostí některých pasáží, biotrendy, lokálními odlišnostmi, koncentrací na masovou produkci a toho nejhoršího, co lidstvo vůči zvířatům a potažmo sobě napáchalo a páchá. Protože přesně tohle je otisk, který po nás zůstane. Otisk, u kterého už pár generací po nás nedokáže pochopit, jak jsme k něčeho takového byli schopni.

Tajné společnosti (2013) (seriál)

Jsou všude mezi námi! Mají prsty úplně ve všem! Nevěřte ZDF ani slovo, jedou v tom s nima! Spolky tajné tak, že se o nich píší knihy a točí dokumenty. Tenhle trojdílný se nesnaží za každou cenu lovit senzace, spíš zrcadlí obecné povědomí o nejprovařenějších tajných společenstvích a prokládá ho střízlivými komentáři. Dojde i na 9/11 a přistání na Měsíci. Můj názor na tajné spolky a konspirace nejlépe vyjádřil Umberto Ecco, v knihách jako Pražský hřbitov nebo Jáma a kyvadlo. Ten v tom totiž evidentně jel s nima se všema.