Koule (1998)

Celkem zajímavé sci-fi, které ale mělo jak příběhově, tak herecky na mnohem víc. Tvůrci prostě nevytřískali, co se dalo. Každopádně hlavně ke konci šlo o správně psychotickou podívanou a pasáž s medůzama byla taky dobrá. Jinak ale docela nudná šou.

Lví král 3: Hakuna Matata (2004)

Vykrádání Lvího krále za pomoci oblíbených vedlejších postav...nic víc to nebylo.

Liga výjimečných (2003) odpad!

Ještě nikdy mě žádný film tolik nenas*al... Po přečtení obou GENIÁLNÍCH komiksů Alana Moorea mi film přijde jako znesvěcení kostela. Tahle směšná taškařice zničila veškerý potenciál, co předloha měla - stovky narážek na knihy viktoriánské éry, zajímavé a šílené postavy, grandiózní spletitý a neuvěřitelně nastavený příběh s vypiplanými detaily, dechberoucí steampunkvou podobu světa roku 1898 i originální pojetí nesourodé skupiny neobvyklých hrdinů. Kdyby tohle někdo natočil políčko po políčku, jako tomu bylo u Sin city, tak jsem si jistý, že za stejný peníz by vznikl jeden z nejlepších filmů všech dob a ne tahle sračka.

Let číslo 93 (2006)

Těžko říct, jak Let číslo 93 hodnotit. První a větší polovina filmu (ehm...) je neskutečně nudná a rozvleklá, zatímco poslední část vás totálně rozseká a celý film absolutně rozštípne. Co hůř - bez předchozích kýblů nudy by poslední scéna vzpoury pasažérů tak skvěle nepůsobila, takže co s tím?

Leon (1994)

Luc Besson točí ty nejlepší filmy z prostředí nájemných vrahů a gangterů, kam se hrabe Tarantino (ten má trochu víc stylizované a nereálnější postavy). Leon je spolu s Nikitou špička z jeho repertoáru. Tahle filmová postava má skutečně něco do sebe a ve spojení s řadou legendárních akčních scén a romantickým příběhem se nám vyklube jedninečné dílko. Určitě se na to podívejte.

Kult hákového kříže (1998)

Moc zajímavý film o rasismu, zvlášť Edward Norton tu herecky přímo řádí. Tempo hezky ubíhá, příběh se mi moc líbil, scény se tu najdou i opravdu kusózní. Vytknul bych snad jenom dvě tři pasáže, který jsou trochu nudný (rodinný oběd s "Icíkem", příjezd domů u vězení...). Ale náckové se tu povedli :)

Kruh (2002)

Konečně horor, ve kterém nejde jenom o litry krve. Ačkoli námět zní opravdu debilně, tak příběh s "vraždící kazetou" obstává a baví. Japonci jsou skutečně hororví mistři a příběhy psát umí, Američani zase mají spoustu peněz k nátáčení a zvládají efekty. I když konec je trochu roztahanej a při vícenásobném shlédnutí se bát nebudete, tak to první za to stojí (obvzlášť, když se díváte v noci, po konci vám zazvoní telefon, spustí se vám z nosu krev a sekne obraz na scéně se znetvořeným obličejem, jako se to stalo mě... :) )

Vesničko má středisková (1985)

Hehe, tohle byla fakt prča. Když jsem to viděl prvně, tak jsem málem prasknul, po pár shlédnutích se už sice moc nesměju, ale pořád se musí uznat, že je to jeden z našich nejlepších filmů. Chytrý vtipy a tak vůbec, Svěrák je prostě řízek.

Kolja (1996)

Jeden z minima českých filmů, který skutečně za něco stojí. A v tomhle případě dokonce za hodně. Kolja je moc pěkně natočený drama s řadou hořce vtipných momentů, jak už to většinou bejvá. Tady se to ale povedlo a jak nemám rád filmy ze života, tak tenhle snímek musím pochválit.

Klub sráčů (2000)

Teenagerovská komedie, zaměřená proti teenagerům - tak jsem pochopil Klub sráčů. Občas se tam mihne slušnej frk, nějaká ta nechutnost no a taky happy end, bez něj by to nešlo. Jenže v mém okolí se dost hlášek z toho filmu zakořenilo a ty protipubertální narážky mi taky přišly dobrý, takže lehkej nadprůměr...