• Pohádka

Nespoutaný Django (2012)

Tak tohle je podle csfd 25. nejlepší film na světě? Uf! Není špatný a v kině jsem se opravdu bavil. Quentin mě ale ničím nepřekvapil, tak jako třeba v Panchartech. Děj je na Tarantina příliš jednoduchý a místy předvídatelný, na western někdy až zbytečně ukecaný. Čekal jsem trošku víc. I tak ale za 85%.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Jsem rád za podobné pohádky, které točí pan Janák. Představte si jak by to bylo špatné, kdyby na všech programech - tedy dnes vlastně kanálech (ano, jak příhodné) dávali kvalitní pohádky? Souběžně třeba tuším 25.12. běžela pohádka Jak se budí princezny a Čert ví proč. Jednu z nich mohu vidět ixkrát, druhou jsem viděl a víc už nemusím. Volba je tedy snadná. Stejně je to s Maruškou a jejími měsíčky - tedy pardon, z tou pohádkou o dvanácti manekýnech na Stonehenge. Až budou příště dávat tuto Janákovštinu, já s naprosto klidným svědomím mohu sledovat něco úplně jiného, úplně jinde, nebo mohu jít ven, nebo si pustíme pod stromečkem staré desky a nebude to mít chybu!

Muži na křídlech (1978) (seriál)

Kdyby to tak šlo dneska někde splašit... Pamatuju si střípky: Hans učí Etienna seřizovat ventilovou vůli na hvězdicovém motoru pomocí složeného papírku, zajatý francouzský pilot dá do letadla granát, aby Němci nemohli okopírovat princip střílení skrz vrtuli, Hans sestřelí Etienna a pak háže na jeho rakev kytku, komentář u Etiennovy rakve "... dali jsme do ní jen jeho věci, zbyly z něj jen zuby...", Etienne trénuje po příchodu k letectvu na letadle bez křídel popojíždění a stydí se před svou přítelkyní, že není zatím opravdový pilot za jakého se vydával... Volné pokračování "Dobytí nebe" se mi líbilo snad ještě víc (byl jsem už starší). Od kamaráda numismatika jsem si pak sehnal minci, která měla z obou stran hlavu :) Jeden z pilotů Francouzsko - Marocké letecké pošty měl totiž minci, kterou rozhodoval sázky. Bylo to jednoduché "... já mám hlavu, ty orla" a z takovou mincí nešlo prohrát. Rád bych to viděl znovu.

Líbáš jako Bůh (2009)

Nechápu to téměř totální odsouzení filmu. Že je nepravděpodobný děj? A v S tebou mě baví svět to bylo pravděpodobnější??? Jak jsou Krokodýli mizerní, tak tohle mě bavilo! Že bych měl jiný úhel pohledu?

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Na 4* to ještě nebylo, ale jinak - dalo se to. Snad by jen bylo příště lepší nepoužívat jako chamtivého výběrčího daní nikoho z dvojice Lábus, Vladyka a možná nikoho z Ypsilonky. Pitvoření, šašourství a idiotství bych těmto postavám nepřisuzoval. I ty kostýmy by byly hezčí nějaké přirozenější jak pro ty dva vykonavatele státní moci, tak i pro královský pár. Jo všimli jste si, že většina hlavních hrdinek posledních pohádek jsou zrzky???

Ženy v pokušení (2010)

O chloupek za Mužema v naději. Vařeno podle podobného receptu. Je dobré se dívat a absurdním příběhem se nechat jen unášet a bavit se. Nic víc film ani nenabízi a na nic víc si nehraje. Možná na sci-fi, protože takovou kudlanku, jako vykouzlila sama ze sebe Eliška Balzerová snad ani nelze v reálu objevit :) Jeden z nejlepších hlodů: "Nějak si nedovedu představit, že moje první dítě bude černoch..." - "Nevadí, mám tu i asiaty!" :D

Červená pustina (1964)

Kamera, kamera a zase kamera. Škoda, že film není černobílý jako jeho předchůdci. Pro mne by mohl být i v portugalštině (kterou neovládám), obrazová stránka filmu je natolik silná.

Jarmareční bouda (2009)

Někdo tu psal, že se jedná o film u kterého je nutné myslet. To aby ho člověk hned neodsoudil, ale aby našel smysl, podstatu toho, co se nám tvůrce snaží naservírovat. Přečetl jsem si napřed komentáře na csfd a s očekáváním shlédl celých 84 minut. Pokud je tento film opravdu dobrý a kvalita filmu se měří tím, že člověka donutí myslet a pochopit, pak jsem debil. Pokud si ale nebudu chtít hrát na pseudointelektuála a nebudu předstírat, že mě oslovila hloubka, šířka i jakákoliv jiná dimenze díla, tak přiznávám - nepochopil jsem a za duševně slabé považuju ty na druhé straně. Možná nemám pravdu, ale zase jsem upřímný - kolik je takových vás ostatních?