• Pohádka
  • Telenovela

Záhadná paní Savageová (1997) (TV film)

Tahle televizní inscenace se mi velmi moc líbi. Taky souhlasím se všemi ostatními , že všichni herci v téhle inscenaci excelují. Příběh vypráví o staré ovdovělé bohaté dámě alias Květa Fialová , kterou její tři děti poslali pro jeji pošetilost do blázince. Její tři deti chtejí po ní jenom peníze z dědictví. No nejvíc se mi líbil ten konec , když ji ředitel blázince propustil a řekl ji tohle. Vy rozhodně mezi blázny nepatříte a vy nikdy nebudete sama. A měl i pravdu protože i když ji její děti zapudili tak žena s takovým dobrým srdcem jako je ona nikdy nebude sama.

Sunset Beach (1997) (seriál)

Tenhle seriál je tak trochu jako telenovela než nekonečná mydlová opera. Ale ten konec byl tak trochu divný. No co každý si z toho múže udělat závěr sám.

U nás ve Springfieldu (1952) (seriál)

Guiding Light, u nás se vysílal pod názvem U nás ve Springfieldu. Tenhle seriál je nejdelší na svete. Díval jsem se jenom na ty díly co kdysi dávala Tv Nova. Ale Tv Nova odvysílala sotva jenom kolem sto dílu a co to je oproti tomu když tenhle seriál už má víc jak patnáct tisíc dílu. Viděl sem sice i některé jiné díly tehoto seriálu na jiných stanicích ale dej tohoto seriálu neznám a nevím přesne o co v tomle seriálu jde. Určite něco podobné jako například Tak jde čas a Mladí a neklidní. Ale slyšel jsem že na žačátku seriálu šlo o úplne něco jiného, takže za nejdelší souvislý příběh múžeme používat teprve až seriál As world the turn.

Mladí a neklidní (1973) (seriál)

Jedna z nejúspešnejších amerických mydlových oper a přesto ho tahle filmová databáze určila za nejhorší seriál. Nechápu proč vždyť TV Nova ho vysílala sotva rok nebo dva a seriál už má 35 ročný dej, o kterém málokterý český nebo slovenský divák ví.

Báječní a bohatí (1987) (seriál)

Asi nejúspěšnejší americká mydlová opera na světe. I když tenhle seriál se mi taki moc líbi, nemá až rozsáhlejší dej jako například Mladí a neklidní neboli Tak jde čas. Tenhle seriál má jenom 21 let ale možná proto že neni až tak dlouhý mu dávali ňěkteré televize přednost před jiníma mydlovýma operama.

Peřinbaba (1985)

Perinbaba je jedna z mojich najoblíbenejších slovenských pohádek.

Přítelkyně z domu smutku (1992) (seriál)

Tenhle seriál je opravdu velmi dobrej. Dej se odehrává v ženské věznici a hlavní postavou je pani Marta alias Ivana Chýlková. Příběh opisuje vězenský život , kde vězenkyně prožívají svoji každenní drámu, vzájemnou solidaritu a nejakou tu radost. Ale jaký už asi život ve vězení múže být rozhodne ten nejlepší ne.

O ztracené lásce (2002) (seriál)

Je to pohádkový příběh , kterého hlavní postava je děvče Honza Jíru. Honza naštestí nezdědila špatné vlastnosti po svých rodičích a má velmi dobré srdce. Avšak cez celý svúj život musela projít strastiplnú cestu plnou překážek, bolesti a trápení. Vyslobodila prince Pravoslala ale královnou se nestala. A vždyť jak by ona mohla žít s člověkem , který má srdce z kamene. Nakonec vše dobře dobadlo a její srdce zústalo s milovaným Peciválem , který má tak šlechetné srdce jako ona.

Slunce, seno a pár facek (1989)

Tak podle mého názoru se měla stát veselohra století tenhle film a né S tebou mě baví svět. Vždyť nezáleží kolk cen na nejakých festivalech nejaký film získa ale dúležite je to na co se doma obyčejní lidé dívají.