Lidice (2011)

U těchto tragických historických filmů je ten zádrhel, že ať by to bylo natočeno v podstatě jakkoli, vždycky vás to nějakým způsobem dostane a běhá vám z toho mráz po zádech. Z části souhlasím s jistými námitkami obsaženými v komentářích. Moc se mi nelíbila občas trhaná kamera, atentát na Heydricha byl natočen tak zvláštně atd. Ale přijde mi, že je film dost podhodnocen a taky že se současná komunita čsfd nemůže nějak etablovat na to, že se v Česku začínají točit jiné filmy než komedie typu Pelíšků. Herecké výkony jsou opravdu dobré, Roden asi neumí zahrát špatně, to stejné platí pro Bydžovskou, trochu to skřípalo u některých mladých herců, ale nebylo to nic hrozného. Rozhodně bych nepoužíval slova jako "národní kýč", "marnost" a "trapnost". Když se nad tím zamyslíme, těžko by asi šel natočit nějaký věrohodnější film o vypálení Lidic než je tento.

Svět hledá superhrdinu! (2006) (pořad) odpad!

Upřímně říkám, že mám rád reality show, ve kterých se naprostí ztroskotanci snaží o své proslavení, získání nějaké horentní sumy nebo nalezení životního partnera, ale tohle na mě fakt už bylo trochu moc... A nejvíc ze všeho mě děsí všichni ti nadšení Američani, kteří při pohledu na své "superhrdiny" v posledním díle skákali a skandovali jejich přezdívky a vzývali je jako nějaké celebrity... Nebo u nich možná bohy... Prostě tohle je na mě fakt mucho a naprostej odpad.

28 dní poté (2002)

Souhlasím, že některé pasáže nejsou zrovna kdovíjak zábavné, například část, kde všichni spí u ohně na otevřeném prostranství je poměrně dost dlouhá, ale oněch pět hvězdiček musím dát už jenom za onu poslední pasáž, která začíná Murphyho svoláváním vojáků ven ze základny. Miluju, jak jsou na digitální kameru zachyceny kapky deště, jak je v něm krásně gradující hudba, jak si Boyle hraje se světlem a stíny a blesky. Podle mě se jedná o hodně podhodnocený film, alespoň 80% z toho vzejít mělo.

Šéfka (2011) (pořad) odpad!

Dávám odpad i přesto, že mě to baví a dívám se na to. Ale sleduju to asi stejně tak jako jsem nedávno s chutí zhlídl Čelisti 4, je to prostě taková sračka, že se na to díváte a jen se bavíte tím, jak jsou ti lidi vlastně trapní. Celý je to tak příšerný, že si říkám, kolika rukama to celý musí projít, že ani jeden z těch lidí neřekne, jak je to celý dementní a jak všichni zúčastnění jsou uplně mimo. Jediní trošku normální lidi jsou Pavel a Marcela, jinak je to výkvět idiotů. Sama v uvozovkách "Šéfka" vypadá, jako by se jí soutěž vůbec netýkala a vždycky si jen v pátek večer zašla poslechnout, co její svěřenci zase provedli, teplouš Šula a obtloustlá Christová, kteří prostě nechápu, jak se k týhle show dostali, jí to všechno povídají a ona prostě neví o tý soutěži vůbec nic a pak prostě jednoho vyhodí. Je to celý nehorázně trapný, ale přesně proto mě baví i Hledá se táta a máma a podobný blbosti. Asi si v tu chvíli vždycky uvědomim, že na tom vlastně ještě nejsem tak špatně. :-) P.S. Šula se má v příštím díle rozbrečet, yessss :D

Requiem za sen (2000)

Moje (v porovnání s ostatními hodnoceními) pouhé tři hvězdičky jsou zapříčiněny hlavně tím, že jsem od tohoto snímku asi očekával až přespříliš. Je to určitě velice silné téma a příběh, Aronofsky je nesmírně talentovaný a herecké výkony jsou taky skvělé, ale trochu mi vadily někdy až příliš dlouhé dialogy, neustále stejná jedna písnička a trochu pomalejší rozjezd. Pro mě osobně mírné zklamání, nemohl jsem se ubránit dojmu, že je tenhle snímek směsicí pro mě daleko lepšího Trainspottingu a Donnieho Darka.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Tohle je zlý. Fakt zlý. Až moc zlý.

Pohřben zaživa (2010)

Řekl bych, že téma zakopaného muže zaživa, přičemž neví, kde je, je natolik silné, že ať už by bylo natočeno jakkoli, vždycky budete z tohoto tématu rozhození a vždycky se vás to nějak dojme. Po prvotním hodnocení čtyřmi hvězdami musím jednu hvězdičku odebrat: těch nelogičností v ději bylo zkrátka přespříliš. Výkon Reynoldse je opravdu výborný, pěti hvězdami bych hodnotil i dechberoucí závěr s vcelku výraznou pointou, ale myslím, že spousta věcí je zde pouze pro natažení stopáže na požadovanou hodinu a půl.

2012 (2009)

Tohle snad ne... Jedna hvězdička za efekty, ale jinak to bylo něco příšerného... Hrozně lituju, že jsem na to šel do kina a poslal tak svoje peníze těm, co se odvážili vypustit tenhle pafilm do světa. Já chápu, že to ti lidé dělají hlavně pro peníze, ale hloupější scénář jsem opravdu dlouho neviděl. Že k tomu píšu vůbec komentář je jen pro to, abych aspoň nějak zkusil přesvědčit další, kteří to ještě neviděli, aby na to plivli zelený chrchel už ve chvíli, kdy uvidí obal.

Den nezávislosti (1996)

Tenhle film jsem viděl poprvé ve 12ti s našima v kině a samozřejmě jsem byl nadšen. Od té doby jsem měl film zafixovaný jako vynikající film plný skvělých efektu a monstrózních výbuchů. Ovšem když jsem ho viděl nedávno, musel jsem se jenom sám sebe ptát, jak moc hloupý jsem musel být. Celý děj je jedna oslava Ameriky, všichni jsou drsní a odvážní vojáci, sám prezident jde do bitvy o všechno s řadovými piloty (chápete vůbec, jak moc je to stupidní?!), řízení v kosmické lodi vypadá jako dvojitý knipl v normální stíhačce a takových věcí je tam asi 127 000. Ovšem za vyhození Bílého domu do povětří a táhnutí ufona přes půl pouště ty tři hvězdičky stojí.