Transformers: Poslední rytíř (2017)

40-50% .. Ide to progresívne dolu vodou. Už nevedia do čoho by pichli, tak pichajú do ľudskej histórie a nejak to nemá ani hlavu ani pätu. Po tej audiovizuálnej stránke je to stále ohromné, ale to je tak všetko. Zbytočne veľa postáv tu zas bolo a necharizmatických, povrchných ogrgeľov.

T2 Trainspotting (2017)

65-70% ... Ako väčšina pokračovaní, ani toto nedosahuje kvalít jedničky. Avšak úplný prepadák to určite nie je. Prišlo mi to už menej šialené a striedmejšie, hudba sa v podstate recyklovala, zápletka tiež až tak neohúrila, drogy už hrajú iba druhé husle. No aspoň Begbie ostal verný svojej psychopatickej náture.

Z for Zachariah (2015)

50% ... Aj na pokraji konca sveta sa nájde priestor pre chtíč a žiarlivosť. Ľudia sa nezaprú. Námet dobrý, prevedenie celkom fádne a nudné.

Cuky Luky Film (2017)

Typický slovenský film - povrchný a zabudnuteľný. Ale sem tam sa nejaký vtip vydaril.

Thor: Ragnarok (2017)

75-80% ... Štandardne dobrá Marvelovka, ktorá nesklamala, avšak úplne v kolenách som z nej nebol. Vyzdvihnem groovy soundtrack, charizmatickú záporáčku, vtip a samozrejme vizuál. Avšak chýbalo mi viac toho ujetého humoru typického pre Taiku Waititiho. Každopádne, nudiť som sa nenudil.

Král Belgičanů (2016)

75% ... Nenásilne natočený film o filmovom profile belgického kráľa, ktorý sa počas návštevy Turecka dozvie nepríjemné správy, ktoré odštartujú jeho cestu za sebapoznaním a poznaním skutočného sveta. Je až desivé ako nejaký protokol a rigidné pravidlá vedia človeka dehumanizovať.

Big Mouth (2017) (seriál)

80-85% ... Nekompromisný a neuveriteľne zábavný seriál o dospievaní a sexuálnom vývoji mladistvých.

Wakefield (2016)

Má dobrú prácu, peniaze, veľký domu, ženu a dve deti. Jedného dňa počas návratu z práce domov mu prepne, nevráti sa a zostane žiť niekoľko mesiacov na pôjde garážového domčeku sledujúc ako sa ľudia jemu blízky vyrovnávajú s jeho zmiznutím. Poháňaný sebectvom si začína uvedomovať aké to je nežiť konzumným životom. Vráti sa vôbec niekedy k svojej rodine? Ak áno, ako ho príjmu?

Takoví normální vozíčkáři (2016)

60-70% ... Koncept dobrý, no nemôžem viac hovoriť, bez toho aby som niečo nevyzradil. Ale chýbal mi tam väčší náboj. Ale už dlhšie sa presviedčam, že Maďari točia dobré filmy!

Barva vítězství (2016)

75% ... Neísť na OH v Berlíne 1936 ako vyjadrenie nesúhlasu s Hitlerovou rasovou politikou alebo ísť a poriadne ho vyškoliť. Aj toto je príbeh afroameričana Jesseho Owensa - 4-násobného zlatého olympijského víťaza. Miestami to bolo typicky americky sentimentálne, ale odkaz je jasný. No a ten paradox, že po úspešných OH sa vracia naspäť domov, len aby bol opäť súčasťou segregovanej spoločnosti. Absurdné!