Trabantem tam a zase zpátky (2019)

Další velké dobrodružství ve žlutém zázraku. Líbilo se mi vyprávění hlavně o Pakistánu a Číně. Každá země je prostě originální a svým způsobem i zvláštní. Chválím zapojení dronu, který nabídl krásné záběry. Klobouk dolu před Danem a ostatní posádkou, musí to být hodně odvážné, náročné na nervy, psychiku i fyzickou námahu. Tomuto dílu dávám čtyři hvězdy, 80%.

Ženy v běhu (2019)

Příjemná oddychovka s fajn hláškami. Hlavně Ondřej Vetchý je vtipný. Hlavní ženské kvarteto je správně odlišné a každá postava nabízí něco jiného. Dalo se předpokládat, jak bude film probíhat a jak asi dopadne, ale i tak mě jeho sledování bavilo a hodnotím ho na 70%, lepší tři hvězdy.

Spolujízda (2019)

Průměrná podívaná, kterou zachraňuje pouze Nanjiani a odkazy na Uber všeho druhu - 60%.

Přes prsty (2019)

Komedie, která mě bavila od začátku do konce. Samozřejmě nejde o nějaké kvalitní veledílo, ale jako komedie na jedno podívaný velice zdařilá. Příjemné prostředí, vtipné hlášky i úsměvné scény. Langmajer zas získal řadu obdivovatelek, z hlavní herecké dvojky se mi více líbil výkon Petry Hřebíčkové. Také chválím český soundtrack. Dávám lepší tři hvězdy - 70%.

Balkánská hranice (2019)

Velice dobré drama bez servítek a s nádechem skutečných událostí. Skvělé kulisy, akce i děj - tohle Rusové umějí. Balkánské řežbě dávám 80%, čtyři hvězdy.

Rocketman (2019)

Filmový muzikál o životě Eltona Johna mě bavil. Super písničky, hezké scény, jen občas ty mysteriózní vsuvky mi vadily. Jinak Eltona respektuji, rád si poslechnu jeho písničky a jsem rád, že přežil svůj místy hazardní styl života. Filmu dávám lepší tři hvězdy - 70%.

S láskou Vincent (2017)

Originální a osobitý snímek, který mě bavil více než jsem čekal. Samozřejmě nejvíce oceňuji ten nápad, ale i děj nebyl špatný. Bylo hezké si připomenout jednoho úžasného malíře. Hodnotím za 65%, tři hvězdy.

Tour de doping (2017) (TV film)

Tentokrát si vzali tvůrci na paškál cyklisty a jeden z nejslavnějších sportovních závodů. Opět se s osobitým humorem vrhli do dělání si srandy z cyklistů a antidopingové federace. Divím se, že se nechal do oné role zatáhnout i Lance Armstrong. Celkově jsem se ale zasmál, tři hvězdy, 70%.

Sedm dní v pekle (2015) (TV film)

Hezky si vzali tvůrci na paškál nejslavnější tenisový turnaj. Všechny zásady, pravidla a zvyklosti degradovali a s osobitým černým humorem mě bavily. Nejvíce chválím zapojení reálných postav a wimbledonského centrál kurtu. Dávám 75%, čtyři hvězdy.

Avengers: Endgame (2019)

Asi urazím přední fanoušky Marvelovek, ale mě tento díl extra neoslnil. Čekal jsem určitě více ve všech směrech. Co ale oceňuji, je množství hrdinů (a předních herců) na plátně a při závěrečných scénách. Za to zase klobouk dolů. Jinak lepší tři hvězdy - 65%.