Ledové království II (2019)

Hezké pokračování populární Elsy a Anny. Příběh byl znovu hezký, napínavý a plný krásných písniček. Myslím, že nejen děti si přišly na své, ačkoliv měl druhý díl po tom prvním velká očekávání. Za sebe dávám 70%, tři hvězdy.

Last Christmas (2019)

Krásná vánoční romantika, která dokáže být vtipná, milá, veselá, ale zároveň i smutná a drsná. Děj nebyl předvídatelný, další palec vzhůru. Herci vybráni také skvěle, soundtrack jakbysmet. Last Christmas mě bavilo a ačkoliv se nejedná o nějaké veledílo, hodnotím velice kladně za čtyři hvězdy - 75%.

Metanol (2018) (TV film)

Skvěle vysvětlený případ, který řešila v roce 2012 celá republika. Vše velice realistické, do detailu propracované a emociální. Konečně český dokumentární film, který za to stojí vidět. Kauza to byla hrozná, v podstatě 50 mrtvých kvůli jednomu bazénu... jak smutné a ohavné. Doufám, že toto už nikdy nezažijeme. Dokumentu dávám čtyři hvězdy - 80%.

Národní třída (2019)

Mě film rozhodně bavil a nenudil jsem se ani chvilku. Hynek Čermák byl skvělý a po zásluze hlavní hvězdou děje. Jeho hlášky byly mnohdy skvěle lidové a místné. Prostředí bylo přesně české a realistické. / Tak ale teď druhá stránka - jde vlastně o příběh psychopata, který žije na okraji společnosti a rozhodně ho nechcete potkat. Děj se zaobírá situací, která se může stát a proti dluhům nelze bojovat násilím. Pro mladé diváky to rozhodně není a atmosféra ve filmu je převážně negativní. / Tak to jsou dva úhly pohledu, je na každém, jaký si zvolí. Když jsem se odprostil od toho druhého, tak mě film bavil. Hodnotím za 65%, tři hvězdy.

Terminátor: Temný osud (2019)

Pro mě až moc sci-fi, nelogické, bez hlubšího příběhu či zápletky. Šlo jen o utíkání před Rev-9 a průměrně inteligentní divák hned věděl, že se ho podaří zneškodnit až na konci dvouhodinové honičky. Arnolda jsem rád viděl, zbytek pro mě velký průměr - 55%, tři hvězdy.

Bitva u Midway (2019)

Film je to velkolepý, o tom žádná. Jen na mě bylo až moc "zeleného plátna" a umělých efektů. Možná více reálnosti by mi zlepšilo divácký prožitek, ale na druhou stranu, i tak jsem se bavil. Skvělý herci, chválím také japonskou stranu hlavních představitelů (!), strhující děj i ztráty na životech bez servítek - to vše chválím. Bitva u Midway je určitě film do kina a stojí za to ji vidět. Já hodnotím za 65%, tři hvězdy.

Thor: Ragnarok (2017)

Ano, film je to opravdu dobrý. Efekty slušné, děj také docela utíkal. Pokud ale budu hodnotit, jak mě film bavil a přitáhl k plátnu, tak to zas taková sláva nebyla. Pár hlášek a mega efektů mi nestačilo, asi i proto, že nejsem ten velký fanoušek Marvelovek. Věrní příznivci si zajisté přišly si na své. Na druhou stranu chválím efekty a prostředí. Thorovi dávám lepší tři hvězdy - 70%.

Brankář (2018)

Povedené drama z poválečného období se mi povedlo. Jde spíše o romantické drama než sportovní film, i tak mě scény z fotbalového prostředí bavily. Bertovi jsem fandil, aby si získal přízeň publika a své vysněné. Naštěstí vše vyšlo a težily z toho obě strany. Velice chválím natočení dobových prvků a scén. I hlavní herci působili velice přirozeně. Hodnotím za 80%, čtyři hvězdy.

Dva papežové (2019)

První polovina filmu mě tolik nebavila, ale druhá byla o dost lepší. Chválím filmové zpracování, prostřih reálných záběrů a míst, ale i ty filmové kulisy byly skvělé a zajímavé. Oba hlavní protagonisté působile velice reálně a myslím, že snaha o to, že i papež je normální člověk, vyšla. Tomuto filmu dávám lepší tři hvězdy - 70%.

Jumanji: Další level (2019)

Od tohoto dílu Jumanji jsem čekal určitě více. Mám rád Skálu, Jack Blacka i Kevina Harta, avšak ne vždy se do děje hodili. Příběh byl lehce předpovídatelný, děj také průměr a nic velkolepého, co by mě zaujalo. Hodnotím za průměrné tři hvězdy - 55%.