Dallas (1978) (seriál)

Líbí se mi, jak jsou teď všichni chytří, že odpad a kdesi cosi, ale v době, kdy tu nic jiného nebylo, žrali Dallas všichni. A už pro ty legendární postavy, znělku a klobouky musím dát za 3*.

Gran Torino (2008)

Toto je ovšem obrovské zklamání. Nevím, co se všem tolik líbilo. Ano, hezký film, hezky natočený, ale nic extra. Dialogy mi přišly tak strojené a nepřirozené (ano, nejsem Američan ani Asiat), děj celkem jednoduchý a předvídatelný. No a závěr, který hraje neskutečně přímočaře jen na city? Napravený rasista, který nechá milované auto hočiminovi od vedle? Ne, tenhle film jsem asi nepochopil.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Jedna krásná hvězda pro Pasoliniho za to, že dokázal vymyslet tu největěí prasárnu, kterou jsem kdy viděl, sehnat na ni peníze a někoho, kdo mu to odehraje, a nakonec to i natočit. Tohle už se nejspíš nikdy nikomu nepodaří. Díky bohu!

Devět písní (2004)

Důkaz o tom, že i porno se dá dělat na úrovni. :-)

Match Point - Hra osudu (2005)

Nenápadná zmínka v úvodu filmu o Dostojevského Zločinu a trestu ukáže svůj význam až v průběhu a zejména na konci snímku. Už dávno se nehraje na pocit viny a ospravedlňování se, všechno je jenom otázka štěstí. Drama vystavěné na jednoduchém příběhu, který se postupně přiostřuje, až jsem si nakonec napětím mohl prsty ukousat. Moc pěkné.

Lovec jelenů (1978)

Začátek se mi zdál poněkud roztahaný, ale jeho význam mi došel až na konci filmu - nádhrený kontrast mezi tím před a po, nikdy už to nebude jako dřív. Tohle až skoro existenciální drama si v ničem nezadá se slavnější Coppolovou Apolkalypsou. Nádherné vykreslení hrůzy války, zejména té vietnamské, a její drtivý dopad na americkou společnost.

Únos dítěte (1995) (TV film)

Takhle při nedělním odpolední bych čekal daleko větší zoufalost. I když tenhle "thriller" nepředvedl nic světaborného, dokoukat se to nakonec dalo.

Iluzionista (2006)

V porovnání s dokonalým Dokonalým trikem vystačí tahle hříčka na hodně slabší 4*. Nemohu však souhlasit, že by byl Norton nevýrazný, jeho přístup se mi naopak velice zamlouval, byl chladný a tajemný, přesně takový, jaký by pravý kouzelník měl být. Slabinou jsou ovšem mezery ve scénáři, konec má sice výraznou pointu, ale že byste mu chtěli uvěřit, to se říct nedá.

Juno (2007)

Celý tenhle milý filmeček stojí a padá na Ellen Page. To ona může za to, že i snímek s poměrně předvídatelným scénářem takhle zapůsobí. Rozhodně příjemné pohlazení na sobotní odpoledne, hezky jsem se bavil.

Wanted (2008)

Ano, skutečně jsem se výtečně bavil! Kašlat na nesrovnalosti, nelogičnosti a nesmyslnosti. Důležitý je ten náboj, který tenhle film bezpochyby má. Dechberoucí scény, zpomalování, zrychlování a hra s detaily, neříkejte, že byste po tomhle nechtěli být také superzabijáky. ;-)