• Western

Srbský film (2010)

Bezne dokoukam jakykoliv film, ale u tohoto jsem s tim mel docela problem, uz dlouho jsem nevidel, vlastne asi nikdy nic tak strasneho. Silene sceny na ktere jen tak asi dlouho nezapomenu a rikam si, jak k necemu takovemu vubec muze dojit, ale pak jsem si uvedomil, ze vlastne reziser nam ukazal neco o cem se nemluvi, nefilmuje, atd., ale bezne se to deje v nasi spolecnosti, Nemam iluze o tom, ze neco takoveho neprobiha nekde kazdy den, staci se podivat na praktiky Islamskeho statu a jinych narodu, ale nemusime chodit ani tak daleko, i v Evrope se najdou zvraceni lide. Ja si myslim, ze tento film splnil ocekavani, sokuje, ukazuje zvracenou a temnou stranku lidstva a na platno dava neco co jeste asi nikdy nebylo a nebude..ucel splnen, po filmu jsem byl totalne zhnusen, ale zaroven si uvedomil, ze jsou i temnejsi stranky nasi "skvele" civilizace a at chceme nebo nechceme, musime si to pripustit a zit s tim..

Stážista (2015)

Od zacatku docela sranda, ale cim vic se film blizil ke konci tim horsi to bylo, az uz jsem temer usnul. Konec klasicky kyc a mmoralisticke hovadiny, bez tech by to asi neslo. Takze misto puvodnich 4* davam pouze 2* za slusny zacatek a slusny vykon Roberta de Nira.

Osm hrozných (2015)

No po delsi dobe zase paradni western, bal jsem se, ze to bude neco ve stylu Djanga, kde jediny clovek vsechny pobije a bude tu hromada krve jak je zvykem u Tarantina, ale moc mile me prekvapil a musim rict, ze pokud bude s kvalitou westernu takto stoupat tak bude radost cekat na dalsi jeho pociny. Mistrne provedeny scenar, dialogy, dechberouci dej, ke kteremu staci jeden srub a po trech hodinach, kdyz film skoncil jsem si rikal: Uz?To teda rychle uteklo. Absolutne jsem se nenudil a vykony hercu k tomu hodne prispely, vcetne skvele hudby od pana "mistra".

Most (2011) (seriál)

Asi jeden z nejlepsich serialu, ktere jsem videl. Skvele propracovany dej, kde neni nouze o dejove zvraty, prekvapeni, atd..herci vybrani s velkym prehledem, plne naplnuji sve role a svym charisma zatahuji jeste vic divaka do deje. Serial se soustredi na problemy soucasnosti, od terorismu po ekologicke aktivisty pocinaje, je to takovy velky prurez zlocinem severskych zemi a jejich problemy. Hudba je velice podmaniva a umocnuje tajemnou atmosferu a tim vytvari dokanalou harmonizaci a dela ze serialu skvele dilo. Musim rict, ze serie 1 se mi hodne libila, ale druha byla asi jeste lepsi a jaka bude ta treti ani nezkousim hadat, ale behem Vanoc ji celou zhlednu..jen si rikam, nahradi tam nekdo plnohodnostne Martina (Kim Bodnia)? Kazdopadne se na ni hodne tesim a tento serial vsem vrele doporucuji..ne nadarmo se nekolik produkci snazilo udelat remaky (Americky "Bridge" z US-Mex hranic nebo "Tunnel" z UK-FR hranic).

Temné údolí (2014)

Velmi syrovy a mrazivy western z evropske produkce, ktery jsem jiz dlouho nevidel. Film mi hodne pripomina film Posledni udoli (1971), ikdyz casove zarazeni filmu bylo do obdobi tricetilete valky, ale stejny zaklad, zapomenuta vesnice se svymy pravidly a excesy, nerada prijimajici neco z venku. Hodne se mi libil i soundtrack, to rozhodlo o 4* misto tri a pul..

Smrtelná aliance (2013)

Film patri mezi prumerne beckove filmy, ale diky Van Dammovi, ktery uzasnym zpusobem zahral podleho psychouse, se dostal do nadprumeru. Musim rict, ze jsem se bavil, jeho hlasky, mimika a dalsi veci meli styl. Jinak akce ve stylu klasickych akcnich filmu, docela me pobavila i konecna zaplatka se slecnou, ze ktere se vyklubal take Van Dammuv konmplic. Celkove shrnuto Van Damme se objevil po delsi dobe a zahral velice slusne..ikdyz mezi me nejoblibenejsi filmy s nim stale patri Prikaz k poprave:).

Rivalové (2013)

Po delsi dobe zase paradni film, kteremu jsem musel dat 5 hvezd. Asi nejvice se mi libil scenar a rezie, jelikoz film byl az na par malych vyjimek natoceny hodne autenticky, i postava Niki Laudy byla dokonale vykreslena, vcetne skveleho vykonu Daniela Bruhla. A tech par vyjimek urcite radi odpustime (jako napr. ze James Hunt puvodne nechtel do McLarenu ci ze take byl proti uskutecneni zavodu na nemeckem Nurburingu, atd.), ale to autori udelali aby film mel i trochu vetsi stavu. rezie Rona Howarda je perfektni, k te maloco dodat. Film od prvniho okamziku vtahne divaka postupnym seznamenim s dvemi velkymi rivaly Niki Laudou a Jamesem Huntem, oba jsou absolutne odlisni v pohledu na svet i na rizeni rychlych vozu a presto postupem casu k sobe vybuduji az pratelsky vztah. Jsem si rikal, jestli dve hodiny nebudou dlouhe a film nebude nuda, ale presvedcil jsem se o opaku. Urcite hodne dala filmu i konzultace i ucast pri nataceni skutecneho Niki Laudy. Hudba k filmu byla take slusne vybrana a dalsi herci take zahrali nadstandard. I se najde par zajimavych myslenek na premysleni, predevsim v podani Nikiho Laudy "Happiness is your biggest enemy. It weakens you. Puts doubts in your mind. Suddenly you have something to lose.", "A wise man can learn more from his enemies than a fool from his friends."

Maléry pana Šikuly (1999)

Musim rict, ze po delsi dobe jsem se zase konecne hodne zasmal u poradne komedie. Mozna jsem ovlivneny tim, ze prostredi office (open) spacu je mi zname a lidi kolem mne jsou vcelku podobni a maji vlastnosti, ktere jim prave toto prostredi vnutilo a vytvorilo u nich profesionalni deformace. I bezne denni problemy ktere ve filmu zazivaji v kanclu mi nejsou cizi, viz kopirka, rozmluvy se sefy, atd.. Celkove dejova linie neni moc zajimava, spise se film soustredi na jednotlive postavy a jejich vykresleni a musim rict, ze nebyt skvele zahraneho Miltona hercem Stephenem Rootem, komedie by asi byla polovicni, ikdyz sef Bill a hlavni hrdina taky perli zajimave veci..Doporuciji predevsim vsem, kterym je prostredi Office (Open) spacu blizke a pracuji ta..kazdy najde sam sebe v nejake te postave:).

Štěstí ve hře (2007)

Oddechovka z hazardniho prostredi Las Vegas, prevazne venujici se pokeru. Kdo poker hraje nebo nekdy hral tak urcite film oceni z pohledu rezisera na tento svet, ktery nekdy pohlti hrace natolik, ze nejsou schopni z nej jiz odejit..i takove znam u nas v Praze. Je to fascinujici "sport", kde nemalo kdy vyhrava ten kdo vydrzi nejdele, ma sebereflexi a umi nekdy i zahodit dobre karty...take musim ocenit zaverecnou cast filmu, kdy behem turnaje se stane par veci, ktere bych urcite necekal..slusny film, za slusne tri hvezdy..