Frajer Luke (1967)

Liboval jsem si dle svého, asi jsem si neliboval jako většina. Frajer mi přišel jen několikrát, trošku nepřesvědčivé, přesto svý způsobem klasika!

Metro (2013)

V rámci katastrofických filmů a v rámci ruské tvorby, kterou standardně nevyhledávám, se jedná o zajímavý přírustek. Při sledování jsem si vybavil Denní světlo se Stallonem, se kterým má tento film spoustu společného, ale nekoukaní herci, zajímavé napětí a především minimum nelogičností činí z Metra jeden ze zajímavých filmů na téma: co by, kdyby?!

RocknRolla (2008)

Ritchie vrací úder a dorovnává svou další parádou po vzoru "Sbal prachy a vypadni". Výborní herci, soundtrack a hlavně vtip, který v podobných gangsterkách chybí! Nice job!

Kobra 11 - 72 hodin strachu (2011) (epizoda)

Pilotní film k 16. sérii už od počátku silně vaří z vody, po celou dobu se potýká se slaboduchým scénářem a jediné, co vlastně nutí sledovat, je stále energický Erdogan, příjemné prostředí Istanbulu a především jeden smutný moment, který se v závěru odehraje. Jinak si už vážně troufám tvrdit, že to s Kobrou jde docela s kopce, bohužel!

Hon (2012)

Dánskou tvorbu jsem nikdy nevyhledával, ale po jedné diskuzi o tom, jak jsou jejich filmy "jiné", jsem musel jít do jednoho z nejlepších filmů. Nechápavá situace, ultimátní bezmoc a k tomu perfektní výkony s atmosférou, kterou jsem už dlouho neviděl. Přesto jsem čekal něco zapamatovatelnějšího!

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Rodinná pouta Johna McClanea! K tomu všemu Moorova tvorba, která nebyla nikdy kdovíjak zajímavá. Trošku o napravil s Max Paynem, ale tam ve výsledku fanoušek nedostal to, co očekával. Podobně to je i pětkou, která ačkoliv vypadá na oko strašně dobře, ve výsledku nenabízí žádnou akční zábavu. Willis vlastně po celou dobu přicmrdává Courtneymu a kecá o tom, že je na dovolené, i když už vystřílel celý barák lidí a zničil půlku Moskvy. Popravdě se mi tohle zasazení do Evropy vůbec nelíbilo, chci McClanea na americké půdě, jak bojuje s teroristy, ne tuhle připitomělost bez hlavy a paty!

Zmatená duše (2007)

Takové milé a trošku jiné, než jsem byl doposud zvyklý. Na "Numb" jsem viděl, že to je typ filmu, který má potenciál, mohlo to být daleko lepší, ale jelikož mě to samo o sobě příjemně překvapilo, jelikož jsem od toho naprosto nic nečekal, nemohu pomoct s hodnocením! Lynn Collins je neskutečná kočka a v kombinaci s příjemným Perrym není co řešit!

Za borovicovým hájem (2012)

Nadmíru kvalitní scénáristická záležitost se topí ve zbytečně natažené stopáži, která už asi po půlhodince neuvěřitelně irituje. Postavy vás zajímají, stejně tak jako cesta, kterou se bude další dění ubírat, celé to je ovšem zabito nicneříkajícím vyvrcholením a zjištěním, že to vlastně bylo jen dobře napsáno!

Nelítostný Parker (2013)

Parker má všechno, co by měl nenáročný akční snímek mít. Je tam kvalitní a brutální akce, známé tváře a luxusní prostředí Palm Beach, ovšem to celé zabíjí zbytečně natahovaný příběh a naprosto zbytečná J Lo, kterou jsem tam vůbec mít nemusel. Je to vlastně taková reklama na její zadek, kdo neviděl, nepochopí!

Dokonalý trik (2006)

Dokonalý trik dlouho unikal předtím, abych ho mohl vidět / abych pochopil jeho kouzelo! Sází na perfektní výpravu, vynikající herce a příběh, který je parádně napsán. V některých chvílích se mi i přesto několikrát stalo, že jsou postavy zvláštní a něco by se určitě dalo upravit. To se mi stává ale u většiny Nolanových filmů. Vidím tam tu kvalitu, přesto tam je pokaždé nějaký šotek, který maximální požitek "pokazí". Přesto výsledná pointa je jednou z nejlepších, jakou jsem ve filmu viděl!