• Krátkometrážní

A Thousand Suns - Ice (2024) (epizoda)

Krátké, ale líbolo. Hlavně bombing from the orbit a když tam mrsknete Cthulhu, tak se nikdy nic nepokazí :-)

ZLOvensko (2023)

Chytří Slováci emigrovali do ČR a dál na západ, tak zůstaly jen převážně dezolé. Když tak fandí pohlcení Ukrajiny ruskem, tak by se mělo dát Slovensko Maďarům. Stejný princip .

Pluk mizerů (2022) (seriál)

Ach, to je tak boží! Ještě větší pecka, než Peaky Blinders. Nejvíce chlapácký seriál za hodně dlouhou dobu. Testosteron z toho stříká na všechny strany. Žádná novodobá bullshit agenda. Všechny postavy jsou sympaťáci, ale každý v určitém stupni šílenosti. Člověk má takový mírný úsměv po celou dobu, plus těch několik vážnějších a emotivnějších momentů. Navíc, když už během 2 epizod dostanete 4 songy od AC/DC (od Bona Scotta po poslední album) a pak i něco od Saxon, Judas Priest, Motörhead, Foghat a něco punku, ale vše sedí, jak prdel na hrnec a hned máte TOP 5 letošního roku. Jediná žena v celém seriálu je okouzlující femme fatale Sofia Butella. Sem s druhou sérií. Všichni chlapi povinně. Hned!!! 9/10

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Prohlídka (2022) (epizoda)

Cosmatos jede stále svůj osobitý vizuál plný zrna, psychedelických barev, pomalých záběrů, rozostřených světel a synťákového soundtracku. Někomu to sedne, nekomu ne. Já si celkem užil Beyond The Black Rainbow a Mandy a tohle mi sedlo taky dost.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Pickmanův model (2022) (epizoda)

První přímá adaptace H.P.Lovecrafta a dost povedená. Zatím top epizoda, škoda, že většina předchozích byla že slabšího ranku. Del Toro by měl fakt dostat In The Mountains Of Madness

The Playlist (2022) (seriál)

Nikdy bych neřekl, že minisérie o vzniku Spotify  se vyšvihne na jeden z TOP10 seriálu roku. Člověk čeká, že hlavní mozek a zakladatel Daniel Ek bude hlavní postava, ale ne. Každý díl se zaměřuje na jednu postavu a oblast, kde měla vliv, kdy celý projekt vznikl. Kromě hlavního zakladatele, je tu ředitel švédské divize Sony a jeho pohled na nastupující digitalizaci, kdy chápe, že změna musí nastat, ale nechce slyšet o hudbě "zadarmo". Právnička, která musí vymyslet, jak legálně dostat práva a je to mnohem zábavnější, než se zdá. Programátor, který musí zajistit okamžitý buffer hudby poplatný době, kdy se pak s Danielem neshodne v názorech. Hlavní investor do celého projektu a jeho nadšení i strast shánění peněz a nakonec hudebnice, která se snaží vydělat na živobytí. S její závěrečnou epizodou už skáčeme do fiktivní budoucnosti, kdy se artisti ozývají o svoje peníze a práva. Všechny tyto postavy mají společné scény, některé scény tak vidíme vícekrát z různého úhlu pohledu a i doplňujících informací a záběrů, než kdýž jsme ji viděli poprvé. V případě epizody s právníčkou pak se hodně využívá prostor chodby, která je jakoby mimo časoprostor, a ze které se dá dostat do různých míst v rámci děje. U epizody s programátorem zas nastupuje vysvětlování pro lidi neznalé IT, ale skvělou vizuální formou jak například funguje P2P a server-client nebo TCP/IP vs. Spotify "UDP" protokol. Vřele doporučuji 8,5/10

The Beatles: Get Back (2021) (seriál)

The Beatles mne nikdy až tak nebrali. Všichni to poslouchali apod. Raději jsem měl The Who a další kapely ze stené éry, ale Peter Jackson, kromě technického oživení půl století starého materiálu, že vypadá jako natočený nedávno, dokázal, že mi vůbc nevadilo se dívat na 4 týpky jak zkouší legendární skladby a kecají o všem možným. A finální koncert na střeše to vše završil. Beatlemaniacs asi museli mít orgasmus několikrát po sobě.

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Oproti třetí sérii, která byla hodně komediální, tak čtvrtá je pořádně hororová s minimem vtipných momentů, které zajišťuje hlavně nová postava zhuleného indiána, která je ale spolu s Willem a Mikem na vedlejší koleji tuto sezónu. Nabobtnalá stopáž mi vůbec nevadila. Vecna je super záporák a jeho původ je skvělé odhalení a hlavně nová postava Eddie je skvělý přírůstek. Metalista a jeho Master of Puppets od Metallicy ve finálním dílů je jedním z vrcholů série společně s Running Up The Hill od Kate Bush ve čtvrtém díle.  Prostě Stranger Things dokážou mne zasáhnout v těch správných místech a brnkat na moji ´80 strunu pořádně. Vizuál (na OLED TV paráda), synth soundtrack.. kombinace všeho, co mám rád z té doby.

Stranger Things - Kapitola čtvrtá: Drahý Billy (2022) (epizoda)

Naprosto skvěle vygradováná epizoda. Těší mne, že zatím je 4. série výhradně hororová proti spíše dost komediální 3. sérii. Záporák Vecna je super a strašidelný, a v podstatě je to Freddie Krueger, což je skoro přiznané díky cameu Roberta Englunda.

Love, Death & Robots - V klenutých sálech pohřbený (2022) (epizoda)

Opět jsem si potvrdil, že to CGI, co chce být nejblíže realitě mne povětšinou náměty baví nejvíce. Parta mariňáků a tajemná obří jeskynní svatině a tam.. The Great Old One. Můj oblíbený H.P. Lovecraft v moderním podání. Škoda jen toho useknutého a rychlého konce. Chtěl jsem větší katarzi. 9/10