• Krátkometrážní

Tajemná záře nad Pacifikem (1980)

Slušné, ale škoda nevyužitého potenciálu souboje 2 armád z jiných dob. Takový japonský Sengoku jieitai to vůbec neřešil a nechal mezi sebou rubat samuraje na jedné zbraně a moderní vojenskou jednotku se samopaly, tankem, vrtulníkem a další technikou.

Xenogenesis (1978)

Na amaterský filmík a na tu dobu celkem solidní, je vidět, že některé nápady Cameron později zužitkoval v Terminátorovi a Vetřelcích. 3* za to, že je to pouze souboj a nic víc, navíc ten useknutý závěr.

Ozzy Osbourne: Live at Budokan (2002) (koncert)

Ozzy už je troska, koncert zachraňuje hlavně Zakk Wylde a ostatní. Pro mne nejlepší Paranoid na závěr.

Ozzy Osbourne: Live & Loud (1993) (koncert)

Koncert na turné k nejlepší Ozzyho sólové desce No More Tears, nic víc netřeba dodávat, snad jen, že Ozzy tu je ještě v celkem dobrém stavu a tak podává dobrý výkon.

Iron Maiden: Rock in Rio (2002) (koncert)

Comebackový koncert pro 250 000 tisíc lidí. Nevím jak se cítili ti úplně vzadu a na jejich pozici bych asi být nechtěl, ale na DVD se na to kouká výborně. Mám rád i desky s Blazem Baylem (hlavně The X-Factor), ale Bruce Dickinson k této kapele prostě patří.

AC/DC: No Bull (1996) (koncert)

Monstrózní koncert v narvaném Madridském collosseu při turné k podpoře desky Ballbreaker. Demoliční koule, pekelný zvon, obrovská Rosie, závěrečná kanonáda a skvělá hudba. No prostě mazec koncert.

Ztracený Svět: Rovnováha života (2001)

Viděno ve Vancouverském Science World OMNIMAX (nebo i IMAX DOME) Theatre. Mnohem lepší zážitek, než klasický IMAX, kdy 3D efekt je vytvořen pomocí tvaru plátna a ne brýlí. Dokument sám o sobě je taktéž velmi povedený, vyprávění Harrisona Forda se příjemně poslouchá a díváte se podařené záběry města, prožijete zběsilou kamerovou jízdu vodovodním potrubím (při jejím sledování se mi dělalo díky právě zmíněnému 3D efektu špatně :-) a následně se děj přesune na náhorní plošinou, kdesi do Venezuely, kde se tým vědců snaží najít nové živočišné druhy. 4* za samotný dokument, 5* za to prožití v OMNIMAX Theatre. Škoda, že podobné kino nikde u nás blízko není.

Queen: Greatest Video Hits Volume Two (2003) (video kompilace)

Ač mám Queeny opravdu rád, ten příklon k popu v průběhu 80.let jim nemůžu odpustit (Radio Ga Ga nemůžu ani slyšet). Naštěstí později to napravili (A Kind Of Magic, Innuendo). Ovšem naživo to je jiná.

Queen: Greatest Video Hits Volume One (2002) (hudební videoklip)

Byl to právě klip k Bohemian Rhapsody, který definoval videoklipy tak, jak se dodnes známe. Čili už žádné záznamy z koncertů nebo televizních show.

We Will Rock You: Queen Live In Concert (1982) (koncert)

Co dodat ke Queen? Mnoho toho nebude, ale Mercury podává famózní výkon po celou dobu koncertu i za piánem a v jeho průběhu postupně odhazuje své oblečení, až nakonec zpívá pouze v trenýrkách :-) Snad jen basista John Deacon byl vždy takový nevyčnívající i oproti Brianu Mayovi a Rogeru Taylorovi, jakoby ho ta sláva moc nebrala, což potvrdil i tím, že se odmítl účastnit reunionu s Paulem Rogersem místo Mercuryho.