• Krátkometrážní

Halo - Season 1 (2022) (série)

Hry jsem nehrál, ale vím, o čem jsou a rozhodně se tam neřeší emoční city Spartans, Master Chief tam nesundává helmu několikrát během epizody nebo je celou dobu bez ní a není tam otravná holka. Přesto jsem se dodíval, protože po konci The Expanse, tady není žádné další military sci-fi.  Akorát  4 akční scény (z toho jedna kompletně bez Spartans) na 9 dílů jsou fakt málo. Lze vidět, že rozpočet byl méně, než by se slušelo. Další sezóně bych dal šanci, jen: 1. Vykopněte neshopné showrunnery, kteří se ještě oddělají prohlášením, že hry vůbec nehráli 2. Dejte trochu vetší rozpočet 3. Dejte pár epizod Blomkampovi, jeho styl by tu seděl dokonale, i když Jonathan Liebesman, který natočil většinu akčních scén neodvedl až tak špatnou práci. 5/10

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Hřbitovní krysy (2022) (epizoda)

Režisér Kostky znovu v těsném prostoru podzemních krysích chodeb. Nic pro klaustrofobiky a ti co nesnáší krysy. Přesto mi to nesedlo až tak moc. Navíc je tu naznačené nějaké Cthulhu božstvo, ale nic víc. 6/10

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Pickmanův model (2022) (epizoda)

První přímá adaptace H.P.Lovecrafta a dost povedená. Zatím top epizoda, škoda, že většina předchozích byla že slabšího ranku. Del Toro by měl fakt dostat In The Mountains Of Madness

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Pitva (2022) (epizoda)

Zatím nejlepší příspěvek. Kdo viděl režisérův The Empty Man, tak jde rukopis trochu poznat. Závěr není úplně pro slabší povahy.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Položka 36 (2022) (epizoda)

Nice. Hned první díl a v podstatě hotový moderní Lovecraft, aneb zlo číhá i ve skladištní kóji. Přitom názvy dvou budoucích epizod jsou přímo Lovecraftovské povídky. 8/10

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Prohlídka (2022) (epizoda)

Cosmatos jede stále svůj osobitý vizuál plný zrna, psychedelických barev, pomalých záběrů, rozostřených světel a synťákového soundtracku. Někomu to sedne, nekomu ne. Já si celkem užil Beyond The Black Rainbow a Mandy a tohle mi sedlo taky dost.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Snění v domě čarodějnic (2022) (epizoda)

Druhá přímá adaptace Lovecrafta. Slabší, než Pickman's Model, ale úplně špatná zas tak ne. Jde to spíše ve stylu old-school hororů bez přílišné brutality a jen lehce hororovou atmosférou. Rupert Grint není až tak super herec, ale dá se. Co musím pochválit dost je design čarodějnice.

Love, Death & Robots - Děsivá výprava (2022) (epizoda)

Wow, jedna z nejlepší epizod celého seriálu. Stylizace, atmosféra a těžké gore. Na loď se dostane přerostlý krab s touhou po masu a je na posádce, jak se s tím vyrovná. Nic jsem o této epizodě nevěděl, ale jakmile se na konci objevilo jméno režiséra, tak vše docvaklo, a když jsem si našel i scénáristu, tak to docvaklo ještě více. Must see! 10/10