• Krátkometrážní

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Tajemná komnata je trošku lepší než Kámen mudrců. Děcka trochu povyrostla, ale ne o moc. Knižní předloha je o něco temnější a už se pouze neopájí ukazováním kouzelného světa a přibyli i kvalitní herci jako Isaacs a Branagh. Přesto Columbus je rutinér a na tom se nic nezmění. 6/10

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

První Harry Potter, kterého zatím stavím úplně nejníže a myslím si, že poslední 2 filmy na tom nic nezmění. Jednak je to dáno ještě velmi dětinskou předlohou a dětskými herci, kteří mne dost iritovali. Navíc si připočteme Columbusovu sterilní režii plnou barev a vyjde nám průměrný film. Navíc to bylo v době uvedení v přímě konkurenci se Společenstvem Prstenu, za což jsem ten film nesnášel, ale po čase se to zlepšilo. Stále ale 5/10.

Zprávy TV Onion (2008)

Po dlouhé době opravdu vydařená parodie podávaná jako televizní zpravodajství (něco jako TELE TELE, ale mnohem lepší), kde kvalita klipů sice trochu kolísá, ale ty dobré drtivě převažujou. Nejlepší: černoch hledající práci v bance, vládní program vězeň do domu, zpěvačka Melissa Cherry popírající, že její songy nejsou vůbec sexuální, národnostní stereotypy, penis people a další.

The Call (2006)

Zpočátku náznak atmosféry, ale po minutě už je to dost WTF!

Wanted (2008)

Comics jsem nečel a ani moc neznám, od režiséra Bekmambetova jsem žádný předchozí film neviděl, jen jsem viděl ukázky na obě hlídky, takže jsem byl alespoň trochu připraven na to, co mám čekat, ale nečekal jsem, že to zdaleka nestačí. Největším plusem Wanted je scénář, který se neštítí sprosté mluvy a obsahuje několik povedených hlášek a dále samozřejmě Bekmambetova režie (nedovedu si představit, že by pokračování měl točit někdo jiný), která se s ničím nepáře a přináší nám hodně "eRkový" film, kde je headshotů, obzvláště na začátku a na konci docela dost i s patřičným krvavým efektem, hodně zpomalovaček a situací popírající fyzikální zákony. A James McAvoy si pomalu propracovává mezi přední hollywoodské herce, protože tady mu toho ztroskotance na začátku a ultrabadassmotherfuckera na konci zkrátka věříte. P.S. Rok 2008 i když je jen teprve v půlce mi dělá obrovskou radost, že i v dnešní politicky korektní době a ratingovým strašákem PG-13 se najdou filmy, které na to kašlou a i přes absenci logiky či něčeho jiného zkrátka pobaví (jako Rambo, Doomsday a snad i Death Race). Jen tak dál.

Přejezd Cassandra (1976)

Povedený katastrofický film s charismatickým Richardem Harrisem a nádherou Sophií Loren. Napětí ve vlaku se s rostoucím počtem nakažených stupňuje a vše směřuje k trochu otevřenému happy/sad konci (až uvidíte pochopíte).

Bojíte se tmy? - Série 6 (1999) (série)

Dneska je to už k smíchu, ale když jsem se na to díval kdysi na Supermaxu, tak jsem se u něčeho i bál.

Casshern: První samuraj nového věku (2004)

Audiovizuální symfonie, kde si obraz i hudba zaslouží absolutorium, jenže to bych musel z příběhu i něco pochopit, proto jen 4*.