Caligula (1979)

Výborný film o šíleném císaři, který shazuje několik nevkusných pornoscén se zpocenými chlupaticemi. Věrné zobrazení života ve starověkém Římě v něm však nenajdete, na to je film příliš stylizovaný a fantazijní (např. monstrózní stroj na sekání hlav, palác jako několikapatrové divadelní jeviště, pankáčský rádce Longinus).

Noční hlídka (2004)

Na pět nedosahuje jenom kvůli několika hluchým místům a nedomyšlenostem či nedotaženostem děje. Něco snad ozřejmní další díly. Výtvarné a trikové zpracování je velmi dobré.

Quo Vadis (2001)

Zklamané naděje. Stará americká adaptace s P. Ustinovem za moc nestála, ale tato je ještě slabší. Chabá výprava, směšně zastaralé triky a slabé výkony ústředního páru jen podtrhujíí chabý scénář a režii. Škoda tak dobré předlohy pro tak chudokrevný film. Scény i dialogy působí trapně a v potlačování erotiky, které je v knize dost, si zdá se Poláci jdou s Američany do noty. Boguslaw Linda mě jediný nezklamal a kvůli němu dávám o hvězdičku více. Ten konec s návratem do moderního Říma do historického filmu sice moc nezapadá, ale líbil se mi už jen proto, že to byla jediná dobrá invence tvůrců a celkem nápaditě vyjadřuje epilog knihy: "A tak skončil Nero.... Ale Petrova bazilika vládne dosud z vatikánských výšin městu i světu."

Extase (1932)

Bez nesmyslné a úděsně dlouhé budovatelské scény na konci, by to bylo za ***. Zklamalo i to, že se nahá Hedy nekonala.

Sin City - město hříchu (2005)

Skvělý trailer vzbuzoval velké očekávání. A to mě až zneklidňovalo, protože to pak často končí zklamáním. Ale ne v případě Sin City. Ten film je fakt pecka. Nepatřím mezi komiksové fandy a předlohu jsem nečetl, ale Robrt Rodriguez si u mě spravil reputaci pochroumanou slabšímy filmy, jako byla Fakulta, Spy Kids nebo Tenkrát v Mexiku. Na rozdíl od ostatních se mi líbily i kreace Owena a del Tora. Z obsazení mi nesedla snad jen Jessica Alba - tato "latino girl" se na roli irské striptérky Nancy Callahan opravdu nehodí a navíc zůstala oblečená... Děj je sice poněkud roztříštěný, ale myslím, že nikdo s aspoň průměrným IQ a zbytky rozpoznávacích schopností se v něm neztratí. Tempo je rychlé, film nenudí, nechybí skvělé hlášky a nejdrsnější černý humor. Prostě dvojka Tarantino - Rodriguez a samozřejmě Frank Miller v nejlepší formě.

Něžné sestřenice (1980)

Celkem příjemná, jemně erotická oddechovka o milostném dospívání patnáctiletého Juliena (Thierry Tevini), který je zamilovaný do své o rok starší sestřenice Julie (Anja Schüte). Nejdříve si ho ženy a dívky na rodinném statku moc nevšímají, ale pak začne válka a všichni dospělí muži odejdou na frontu...

Poslední pokušení Krista (1988)

Netradicni pohled na novozakonni tema. Me se nejvic libil terorista Jidas v podani Harveyho Keitela. Na rozdil od Gibsonovych krvavych a nudnych pasiji je tento film poutavy a vede k zamysleni.

Letec (2004)

Souhlasim s Civalem, ale davam tri, protoze to bylo opravdu moc dlouhe.

Umřít (nebo ne) (2000)

Jednotlive sceny, ze kterych je film poskladan, zaslouzi tri nektere ctyri hvezdicky (nejlepsi jsou ty s vrahem). ale celek je zde rozhodne vic nez jen soucet casti, takze davam plny pocet.

Šunka, šunka (1992)

Moc zajimavy film plny propletenych vztahu a kurioznich situaci. Trochu pripomina filmy Almodovara. Mladicka Penelope Cruz jeste pred tim, nez prorazila v Hollywoodu. Pozdeji se o ni kvuli tomuto snimku sirila bulvarem fama, ze hrala v soft pornu. Ve skutecnosti film obsahuje na evropske pomery standardni milostne sceny. Zaver pripomene trochu telenovelu a trochu Shakespeara, ale podle me je treba nebrat film doslova, nybrz s nadhledem a vsimat si symboliky.