Westworld (2016) (seriál)

Nemůžu říct, že bych seděla s otevřenou pusou a padala mi čelist, to ne. WTF momenty to pro mě nemělo, všechno na sebe navazovalo, všechno do sebe zapadalo. I přesto dávám 5/5, protože to byla parádní skládačka a jeden velký seriálový koncert.

Zabiják & bodyguard (2017)

Že by člověk neustále vybuchoval smíchy, až by z toho dostal škytavku, to ne. Ale je to povedená akční buddy komedie, zasmála jsem se. Nejlepší byla asi Salma, Jackson si zahrál svůj standard a Ori Pfeffer fakt potěšil. Skvěle vybrané prostředí, za mnou milovaná města Londýn a Amsterdam bych dala hvězdičku navíc, ale ač jsem se dobře bavila, byl to spíš průměr.

Zoo (2015) (seriál)

První řada byla zábavná a svěží, neskutečně mě chytla. Bylo to boží do té doby, dokud nezačala druhá polovina druhé řady. Ještě nikdy jsem neviděla tak zprasenej seriál. Pak to byla jedna dlouhá nelogická trapná nuda, která vygradovala úplně mimózním dvoudílným finále, do kterýho narvali největší možný množství klišé a takovejch WTFků, že to snad ani není možný. Billy Burke byl super, Nora jako Chloe taky, ale to nestačí. Kdyby to po první řadě neobnovili, udělali by světu službu. Třetí řadu už fakt nedám, už ten konec druhé byl čiré utrpení.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Zábava, drama, plno zvratů... Nikdy mě to nepřestalo bavit, i když někdy už bylo těch zvratů moc. Ale právě proto, že si člověk nemohl být ničím jistý a naše hrdinky prožívaly jednu životní ránu za druhou, to bylo svým způsobem uvěřitelné a člověk se neustále bavil, postavám fandil a bál se o ně.

Ztracená archa (2015) (seriál)

Skvělé mysteriózní akční drama, které člověka nenechá vydechnout a vy si zamilujete jeho postavy - Petera, Golana (to hlavně), Debbie i Avrama. Skvěle uzavřená minisérie se spoustou tajemství k řešení a zvratů, které byste nečekali.

Život je úžasný (2013)

Z tohohle filmu jsem měla pěkně oteklé oči a málem chytla rýmu. Atmosférou by se to dalo lehce přirovnat k Pelíškům, ale Poláci jsou víc sarkastičtí a zároveň veselejší. Příběh Mateusze, jemuž je chybně diagnostikována mozková obrna a celý život je s ním zacházeno jako se "zeleninou", je natolik emotivní, že na něj asi do smrti nezapomenete. Přitom lehkost vyprávění očima Mateusze odbourává případnou těžkost a temnotu, která by vám nechala šrámy na duši.

12 opic (2015) (seriál)

Čekala jsem lepší průměr, ale chytlo mě to a značně. Dobře napsané postavy, skvělé drama a jako bonus cestování časem. Film je sice kultovní, ale jeho temnota a bezútěšnost mi nedovolí zařadit ho mezi mé nejoblíbenější filmy, i když oceňuju jeho přínos. To seriál je jiná dimenze. Je zábavný, pořád se v něm něco děje - hluchá místa tu nenajdete -, a když u toho nebudete moc přemýšlet, tak se budete skvěle bavit.

4400 (2004) (seriál)

První řady byly luxusní, byl to hodně zajímavý nápad. Pocity ze závěru mám dodnes trochu rozporuplné, ale tak vzhledem k neobjednání další řady a neuzavřenosti příběhu se nedalo nic dělat. Každopádně ho řadím mezi lepší seriály a rozhodně stojí za to se na něj podívat.