Stříbrné brusle (2020)

Byla jsem připravená na červenou knihovnu z Ruska a byla jsem mile překvapená. Citlivě natočené romantické drama s dobrodružstvím tak akorát. Ráda znovu uvidím.

Vzkaz na zdi záchodků (2020)

Nádherný film, který nezapomenu a chci znovu vidět. Citlivě natočené drama s vesměs neznámými herci a o to víc zajímavé. Okamžitě jsem byla vtažena do děje a byla napnutá až do konce.

Ten pravý (2021)

Nudná jednohubka, téměř o ničem, k žehlení se to dalo.

Dokonalá lež (2019)

Dá se na to dívat, protože v tom hraje Helen Mirren a tu si nenechám nikdy ujít. Jinak hodně průměrné kriminální drama.

13. komnata - 13. komnata Alfreda Strejčka (2021) (epizoda)

Silný příběh oduševnělého člověka, který mě dojal a posílil. Díky neuvěřitelnému optimismu a vnitřní síle nepřežívá, ale žije.

Lara (2019)

Psychologické drama o chladné, psychicky narušené krásné ženě s velkými ambicemi, které se jí kvůli duševní labilitě nepodařilo uskutečnit. Emotivní snímek z jednoho dne matky a syna, ve kterém se dozvíme proč je matka nejen sama, ale osamělá a proč jediný syn v den jejích šedesátých narozenin nezvedá telefon. Film určitě stojí za zhlédnutí, divák je v napětí po celou dobu a neustále překvapován nepochopiteným chováním ženy, která nemá k nikomu ani špetku empatie.

Špinavý prachy - Epizoda 1 (2020) (epizoda)

Ne úplně bláznivá komedie, i když s bláznivou zápletkou. Konečně komedie, která také skvěle pracuje s nadsázkou. Přesto není nic jen černé, nebo bílé, gauneři mají svá soukromá traumata a zároveň nikdo není úplně "bez viny". Hlášky jsou nejen úsměvné, zažívám i výbuchy smíchu. Jestli se tvůrcům podaří udržet tempo až do konce, máme se na co těšit. Zatím 4*.

Alice (2019)

Zběžně jsem zaznamenala, že jde o komedii a obsah jsem pouze přelétla. Následně jsem jen seděla a pomalu, ale jistě jsem se dostala do pořádné deprese. Bylo mi jasné, že to musela režírovat žena a tak to naštěstí dopadlo, tak jak mělo a depka rychle přešla :-). No, řekla bych, že je to psychologické drama s mírně komickými prvky, ale moc těch prvků tam však nebylo.