Rozmarné léto (1967)

Nádhera...doslovné převedení Vančury na filmové plátno se skvělými hereckými výkony snad všech zúčastněných se spoustou kultovních hlášek. Navíc nesmím opomenout, mnohými proklínanou, vynikající jazyk, kterým je dílo napsáno. Při čtení jsem měl strach, jak bude tato biblická čeština fungovat na plátně, ale mé obavy se po zhlédnutí vytratily. Doporučuju jak film tak knihu (je to přijatelný formát čítající asi 120 stran, tak se toho nebojte a dejte jí šanci)

Zavraždění Johna Lennona (2007)

Hodně dobrý snímek. Jared Leto překvapil. Už jen jeho herecký výkon stojí za podívání. Film sice ubíhá pomalu a nemá nikterak velký spád, ale dle mého to na kvalitě neubírá. Myslím, že snímek je určen spíše milovníkům filmu a ne fanouškům Beatles

Lovec a datel (2004) (TV film)

Jen pro doplnění, Lovce a Datla ztvárnili herci Zlínského divadla Radek Šopík (Datel) a Rostislav Marek (Lovec)

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Když jsem tenhle film viděl prvně v roce 2001 (já ho viděl kapánek později), říkal jsem si, že to bude jisto jistě vynikající film, neboť tvůrci Farga a Biga Lebowského prostě nemůžou natočit špatný film. Pamatuji se, že jsem se tehdy filmem protrpěl až do konce. Když jsem ho však spatřil na pultech novinového stánku v jedné z řad DVD edic za pár korun, řekl jsem si, že bych mu měl dát ještě jednu šanci.....a hle jaká to proměna :-) smál jsem se téměř od začátku až do konce a jsem rád, že se tenhle film zařadil do mé DVD-téky. Skvěle upravená Homérova klasika stylizovaná do 30.let v USA.Pokud se vám tenhle film před osmi lety nelíbil, zkuste mu teď dát ještě jednu šanci

Kukačka (2002)

Rogožkin je vynikající režisér, který dokáže natočit jak blátnivé komedie (Svéráz), tak filmy vážnějšího ražení. Kukuška je pěkný film a myslím si, že za jedno podívání rozhodně stojí. Příjemný humor, vyplívající většinou ze stížených možností konverzace- hrdinové tohoto filmu jsou fin, rus a laponka, navíc spousta pěkně natočených poetických scén filmu na kvalitě rozhodně neubírají a ten tak ubíhá do celkem uhodnutelného konce

Proposition (2005)

Velmi, velmi surový film, ale také lze říci velmi velmi dobrý film......nehledě na to, že hudba Nicka Cavea je naprosto úžasná

Tahle země není pro starý (2007)

Opravdu vydařený film. Bratři Coenovi opět nezklamali a ukázali, že umí. Konec kapanek prekvapivy, ale působivý

Kill Bill (2003)

Ačkoliv jsem velký Tarantinův fanoušek, tak ani jednoho z Kill billů rád nemám. Možná je to způsobeno mou neznalostí filmů jako Lady Snow Blood, ale oba filmy mi přišly podprůměrné, možná by pomohlo sestříhat to na jeden tří hodinový film, ale to je jen můj názor

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Velmi příjemné překvapení. Původně jsem se obával, že tenhle Tarantino bude pro mne dalším zklamáním (nezlobte se, ale Kill Bill 1 a 2 je podle mého opravdu špatný film), ale již po pěti minutách jsem otočil a jedna salva smíchu střídala druhou. Hlavně 4x zopakovaná scéna bouračky mě opravdu pobavila

Země mrtvých (2005)

Zombie se nám opět trochu vyvinuli.....to,co Romero nastínil v Day of the Dead, dotáhl v Land of the Dead. Zombie se totiž naučili alespoŇ trochu myslet. Solidní béčkový horor, který nemusí být jen pro fanoušky žánru zombie-horor.