Yin zhong (1984)

Nesdílím takové nadšení valné většiny ,,hororových kolegů " zde. Film má rozhodně své těžké kvality, především opravdu hutnou a depresivní atmosféru ( ne nepodobnou CAT trojkám, ačkoliv tady se jedná o čistokrevný horor ) a gradující hudbou. Ale jak bývá - na pár vyjimek - u HK produkce zvykem, film je slátaninou všeho, co jen v danou chvíli mohlo tvůrce napadnout. Prokletí, zombie, patologie, zvratky, hovna, potraty...Pokusy o jejich typický, neomalený a pro mě opravdu dementní humor, negramotní herci jak tečka na závěr. Při některých pasážích na mě ale opravdu doléhal strach a hrůza, ze kterých by si novodobí tvůrci hororů měli vzít příklad. Každopádně si na tenhle kousek budu muset vymezit čas minimálně ještě jednou.. Do té doby dávám 3*

Na hraně zítřka (2014)

Netřeba zdlouhavého komentáře, tohle prostě chybičku nemělo. Ačkoliv je toto téma tisíckrát ošoupané, mistr Liman a jeho team dokázali vymyslet naprosto originální a opravdu zábavnou zápletku, spojit jí s geniálním Tomem Cruisem, nadupat akcí od začátku do konce,...bla bla bla...a máme tu sci-fi roku ! 5 * podtržených !

Prvotní síla (1990)

Jako horor hodně slabé, jako krimi thriller docela ucházející. Pár slušných scén, solidní záporák a pohodový Lou D. Phillips ( i když to není žádný všeuměl, do filmu podobného zrna se hodí ideálně ). Film nepostrádá klasickou ,,devadesátkovou" atmošku špinavého a syrového velkoměsta, kterou už filmaři dnešní doby zkrátka nedovedou a která má své kouzlo. Na druhou stranu v té době vznikali daleko lepší kusy, které jsem ohodnotil ,,jen" 3 hvězdami a když si zpětně vybavím těch , ne zrovna příliš málo, hluchých a nudných míst, 2,5 * je optimální a adekvátní. Tohle je zkrátka výstavní průměrný kus !

Divné chování (1981)

Asi dvě ucházející scény se slušným gore, docela dobrá hudba a jinak kopice velké nudy a naivní trapnosti ! 1,5*

Zóna soumraku (1983)

1. příběh 3 *, 2. příběh odpad, 3. příběh 2* , 4.příběh 3* ! Celkově 2* a veliké zklamání k tomu !

Action Jackson (1988)

Předpisová béčková záležitost osmdesátých let. Přešpikovaná všemi klišé, odpovídajícím rukopisu tehdejších akčních pecek. Není co popisovat, tehdy se to takhle točilo a mělo to svoje kouzlo, které dnešním akčňákům chybí. Já mám tyhle filmy rád, i když je pravda, že v té době vzniklo hodně povedenějších kousků tohoto žánru.

Mozek (1988)

Jsou filmy, které se jen ztěžka dokoukávají až do samého konce. Tohle je přesně jeden z nich. Huba se kroutí z toho, jak jednoduše lze zprznit celkem pěkný námět. A nelze přihmouřit oko za rok natočení, jelikož tou dobou vznikaly právě ty nejlepší kousky. Tohle je prostě výstavní kokotina, ve které je vše špatně. Za Davida Galea a za ,,celkem zajímavý " začátek, s odřenýma ušima, 1* .

Pompeje (2014)

Stupidní americká limonáda plná všech těch nejotravnějších klišé, zkrátka přesný rukopis hollywoodské produkce. Co naplat, když se us film snaží tvářit jako ,,velkofilm" , nesmí chybět láska, napětí, rivalita a i přes katastrofický scénář, tak romantický ,,happy end" . Historické poznatky o katastrofě a jejím průběhu jsou ta tam. Když překlenete tyto fakty, alespoň v tomto případě se nudit nebudete. Rozhodně jsou daleko horší.

Únos (2012)

Absolutně neoriginální, těžce předvídatelný, atmosféru postrádající, místy až stupidní ( chování některých postav je opravdu k smíchu ), pokus o návrat ke starým dobrým krimi thrillerům ala 90tá léta. Do toho všeho jsem si film pustil s cz dabignem, který je teda opravdu příšerný ( to je ale moje chyba ). Pár příjemných pasáží ( úvodní část s transexuálem ) a ,,celkem slušný" konečný zvrat, to z toalety táhne - pro mne - na 2* s odřenýma ušima.

Monster Man (2003)

Za první půli 0. Nuda, nuda, děsivý maximálně ten pokus o humor, trapné střihy, chvílemi mi přišlo, že se autoři snaží tím ,,nevtipem" napodobit tvorbu společnosti Troma ( možná tomu i tak je ). Druhá půle je na druhou stranu excelentní jízda, doplněná hektolitry krve, skvělými maskami, pohodovou atmosférou a luxusním ,,gore" finále. Celkově příjemná jednohubka, možná i škoda, že trochu opomíjená, z té doby znám daleko větších, ,,známějších" , sraček. 3*