• Fantasy

Riverdale - Season 4 (2019) (série)

Nejdříve začneme hereckými výkony, které jsou opravdu dobré a herci se mi velmi hodí do svých rolí. Příběh je oproti minulé série o dost lepší a tak do sedmnáctého dílu si vede příběh opravdu dobře. To co mě asi nejvíce vytáčí na této i předešlých sérií jsou některé epizody, které mi přijdou úplně zbytečné, příběhově úplně prázdné, žánrově úplně odlišné a celkově jsou dost stupidní. Konkrétně tyto všechny vlastnosti mají muzikálové epizody, ve kterých se téměř po celou dobu zpívá a zpěv tak téměř po celou dobu nahrazuje klasické konverzace. Představte si to asi takhle, máte například epizodu ve které vrach brutálně zavraždí oběť a následně se to točí kolem vraždy, vyšetřování a záhad. Poté si následně pustíte další díl a nejen že tam zpívají celou tu dobu, ale dokonce téměř vypustí ten příběh co se dělo minulou epizodu a ty epizody téměř buď navazuji hned na sebe a nebo je mezi mini tak jednodenní, dvoudenní a nebo maximálně  třídenní rozestupy. Pouze jenom jedna taková epizoda mi přinesla menší úsměv na tváři a to ta z druhé série, neboť je tam na konci menší překvapení. Celkově mi ty muzikálové díli přijdou zbytečné, neboť se v seriálu už celkem dost zpívá a tyto epizody mi přijdou z tohoto hlediska úplně  zbytečné a navíc se to ani fanouškům seriálu nelíbí a doufám, že už něco takového v budoucnu nevznikne. Dále mi dějově nesedli poslední dva díli, konkrétně mám na mysli osmnáctý a devatenáctý, protože mi tam přišel slabší příběh a celkově se tam nic až na pár okamžiků, ale musím uznat, že mě konec poslední epizody navnadil na další díl, spíše na další sérii. Špatné epizody bych teď asi opustil a pustil se do pozitivních prvků. I když jsem si dost stěžoval na muzikálové díli, tak musím ale uznat, že hudba v pozadí je dobrá. Scénář byl u většiny série napsán dobře a tak tři zkažené epizody nezmění razantně mé hodnocení, neboť je tam dost dobrých dalších epizod po čtyřiceti pěti minutách, přeci je tam dalších šestnáct epizod, což není zrovna málo. Bohužel délka není plná jen pozitivami, ale i nagativami. Hodně seriálu, které mají takovou, nebo ještě delší délku, tak trpí na zbytečných, hloupých konverzací, okamžiků a scén, což není u tohoto seriálu bohužel jiné a tak poté vznikají takové stupidní a zbytečné epizody o kterých jsem už tady dost dlouho mluvil. Závěr je takový, že téměř ze 3/4 je to vskutku dobrá série u které se nudit nebude, bohužel občas trpí zbytečnými chybami a budu tedy doufat, že se alespoň do další řady poučí. Mé hodnocení 4. řady Riverdale je 6/10.

Brooklyn 99 (2013) (seriál)

Za mě je to skvělý seriál, který mě už chytil hned v prvním pěti minutách a po zhlédnutí prvních třech epizod jsem věděl, že je to skvělý seriál. Momentálně když mám zhlédnuty všechny dosud vydáné epizody, tak musím říct, že je to můj oblíbený komediální seriál, který určitě stojí za to! Seriál má skvělé herecké výkony, charaktery, kameru, střih, scénář a ještě vás k tomu skvěle pobaví. Seriál má zatím sedm sérií a během té dlouhé doby se postavy skvělé vyvíjí, některé více, některé méně, každopádně jsem rád, že mě i sedmá série pobaví a doufám, že si to tvůrci nepokazí.

Králíček Jojo (2019)

Komentář může obsahovat spoilery k filmu! Film s názvem Králíček Jojo je o desetiletém klukovi, který je nacista snad ve všech směrech a chce se stát vojákem Třetí říše. Jedním z prvních kroků je členství v organizaci Hitlerjugend, což obnáší trochu vojenského drilu, pálení závadných knih, vyhazování věcí do vzduchu, nenávidění židů a podobné hraní si na vojáčky i na válku. A to v partě se spoustou Hitlerovi též velmi oddaných kamarádů. Smysl a cíl to má jednoduchý: stát se řádným a plnohodnotným nacistou. A tím chce být i desetiletý kluk přezdívaný Jojo, který má svého Imaginárního kamaráda Adolfa Hitlera. Nejdříve bych začal hereckými výkony, které jsou v tomto snímku úžasné. Skvělý výkon tu předvádí Thomasin McKenzie, která si tu zahrála židovku, dále Scarlett Johansson v roli Matky Jojoa, Taika Waititi, který nejen režíroval tento snímek ale také si zahrál Imaginárního Adolfa Hitlera , Sam Rockwell v roli jednoho německého vojáka. Sice si tu zahrál pouze vedlejší roli, ale u každé scény s ním jsem se dost pobavil. A roli Jojoa si zahrál Roman Griffin Davis, který byl obzvláště skvělý a nedivil bych se kdybymu mu přicházeli nabídky na další filmy. Jak už jsem řekl tento snímek režíroval Taika Waititi, kterého budete znát především jako  režiséra filmu Thor - Ragnarok. A i zde jako u Thora byl skvělý, je vidět že ví co lidi rozesměje a jak z filmem pracovat. Tento film ani neměl vysoký rozpočet, práve naopak měl celkem nízký a není to naněm vůbec vidět. A je vidět, že i s malým rozpočetem jde udělat velký a skvělý film. Snímek střídá dost žánry, což by mohlo vypadat velmi zmatěně a hrozně, ale Waititimu se to opravdu povedlo. Díky výraznému střídání žánrů a nálad dostávají extrémně hodně prostoru herci a všichni do jednoho ho využívají na sto procent. Nominace Scarlett Johansson na Oscara je bez nejmenších pochyb zasloužená. Boužel i tento film má negativa. Největší potíž filmu nakonec tkví v tom, že se v závěrečné části ukazuje, že Waititi si toho na sebe možná naložil přeci jenom moc a nestíhá dostatečně působivým způsobem dovyprávět všechno, co v předchozí hodině a půl nakousl. Závěr určitě mohl být emocionálně silnější a některé zvraty režisér trošku odbyl buď protože spěchal, nebo si s nimi možná nevěděl rady. Ale pořád mnohem  lepší, než kdybychom dostali studiem osekané „válečné drama s prvky komedie“ natočené podle nějaké příručky. Další problémem jsou některé scény u kterých jsem se tak trochu nudil, ale naštěstí jich tam není moc. Závěrem je, že tento film je velmi povedený a originální i když má celkem nízký rozpočet. I když jsou tam menší potíže, tak se jedná o skvělý snímek, který určitě doporučuji. A moje hodnocení je 8/10

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Po zhlédnutí filmu, který měl uzavřít celou ságu mám celkem smíšené pocity. Nejdříve bych začal pozitivama. Mezi ně patří skvělá hudba, kamera, CGI a herecké výkony, které tu byly fakt úžasné. Líbil se mi tu velmi vztah mezi Rey a Kylo Renem, který tu opravdu fungoval. Také vztah mezi Finem a Poem byl dobrý, ale hlavně byl o humoru kdy jsem se občas i zasmál. Co ale musím pochválit jsou fizuální efekty, které jsou tu opravdu skvělé. Co už podle mě pokulhává je příběh, který je moc rychlý, uspěchaný, jednoduchý a někdy mi přišel i  trochu přeplácaný. Celý ten film potom působil jako samostatný film a né jako vyvrcholení ságy. Poté mi vlastně předešlé dva filmy přišli úplně zbytečné, protože to co v nich vzniklo tak zde to zaniklo. Postava Lei mi přišla v tomto filmu celkem zbytečná a podle mě měla zemřít už v minulém filmu, ale chápu, že to tvůrce měli těžké, neboť herečka Carrie Fischer je tři roky po smrti a za to jak to v deváté epizodě Star wars s ní  zvládli mají u mě respekt. Na můj vkus ve fimu bylo až moc zachrán, také mi trochu vadilo to, že když postava měla být údajně mrtvá, tak se tam objeví a celé to nějakým způsobem přežila, myslím například postavu Joey a ta věc s transportama. Podle mě kdyby opravdu Rey zničila ten transport s Joyím tak by ten film fungoval mnohem lépe. Příběh mi připomínal příběh z 8. série Hry o trůny, kdy byl také rychlí, uspěchaný a bylo tam až moc záchran, hlavně ve třetí epizodě při obraně Zimohradu, ale to už jsme trochu odbočili. Na Star wars se mi vždycky líbili souboje se světelnými meči a těšil jsem se na nějakej ten dobrý fight, ale popravdě teď jsem celkem zklamaný. Dočkali jsme se dvou soubojů mezi Rey a Kyle Renem a ani jeden souboj se mi nelíbil choreograficky, alespoň po vizuální stránce byli skvělé. A u souboje s Palpatinem jsem popravdě také čekal o něco více a né to co jsme dostali a bitva na konci filmu mi přišla dost ohraná z předešlých filmů. Závěr je takový, že film Star Wars Vzestup Skywalkera nebyl žádný propadák, ale ani úžasně skvělý film, spíše něco mezi tím. A moje hodnocení je 6,5/10

1917 (2019)

Hned na začátku je třeba říci, že nejde o tradiční válečný blockbuster. Nedočkáš se soubojů tanků, náletů nepřátelských letadel či obrovských válečných scén. Film je natočen velmi originálním způsobem a to na jeden záběr i když to tak úplně není. Ve finále ale snímek vypadá, jako by byl opravdu natočen jedním dlouhým záběrem, přičemž navenek neobsahuje žádný střih. Je ho tam ale dost, ať už v tmavých scénách nebo při spojování skutečně natočených scén s těmi vytvořenými počítači. Střih Leeho Smitha je však téměř neviditelný, takže si svou práci odvedl dokonale, stejně jako kameramani. Dokonalou práci také odvedli herci, hlavně George MacKay a Dean-Charles Chapman, kteří si zahráli hlavní roli. Georgege MacKaye jste mohli vidět například v komedii Tohle je náš svět a Deana Charlese Chapmana budete znát především ze seriálu Hra o trůny, kde si zahrál Tommena Baratheona. A když už jsme u té Hry o trůny tak jsme tam mohli ve vedlejší roli vidět Richarda Maddena, který si ve Hře o trůny zahrál Robba Starka a nebo Benedicta Cumberbatche, kterého můžete znát z Marvelu, konkrétně v roli Doctora Strange. U tohoto filmu musím také pochválit zvuk a vizuální efekty, které jsou skvělé. Snímek nemá téměř žádná negativa až na malé drobnosti a to tak trochu u příběhu, konkrétně naléhavost a jednosměrnost mise jednoduše nedává příliš prostoru k nějakému hlubšímu ponoření se do postav nebo rozvětvení příběhu, ale to zase neznamená že se budete u snímků nudit. Film je díky nepřetržitému pohybu kamery i postav nesmírně živelný. Kromě toho navíc ona zvláštnost v podobě jediného dlouhého záběru nutí věnovat této skutečnosti speciální pozornost, a také má snímek několik povedených emočních chvilek. Závěr je takový, že film je originální a má skvělé vizuální efekty, zvuk, herecké výkony a také příběh i když ten už trochu pokulhává ve své jednoduchosti. Dlouho jsem přemýšlel jaké nakonec dám filmu hodnocení, ale nakonec jsem se rozhodl pro 9/10.

Star Wars: Klonové války - The Final Season (2020) (série)

Musím rovnou ze začátku říct, že mě sedmá série příjemně překvapila. Nejdříve bych začal pozitivními prvky. Takový pozitivní prvek je určitě animace, která je oproti šesté řadě o dost lepší a vypadá úchvatně, hlavně v soubojích. Když už jsme u těch soubojů, tak se mi velmi líbil souboj se světelnými meči mezi Ashokou a Maulem na planetě Mandalore. Ten souboj prostě vypadal úchvatně, určitě je to také tou lepší kvalitou animací. Nejvíce se mi líbili poslední čtyři epizody, u kterých jsem se vůbec nenudil a za mě tam byl nejlepší děj, který byl po celé ty čtyři  epizody velmi napínavý. Co ale napínavé nebylo tak byl šestý a sedmý díl, u kterých jsem se i chvilkami nudil a kdyby tam ty epizody nebyly tak by mi to ani nevadilo. Celá ta série byla rozdělena na tři příběhy, za mě byl nejlepší ten poslední a kdyby v té sérii ty dva předchozí nebyli a byl tam jen ten poslední tak bych klidně dal plný počet bodů. Jenže to by byla ta séria zase moc krátká, ale vůbec by navadilo, spíše by to prospělo, prodloužit ten třetí příběh. Za mě by tam mohly například prodloužit to dobývání Mandalore.

Dopis pro krále (2020) (seriál)

Dopis pro krále Ze začátku začnu s pozitivem a tou je hudba, která je tu skvělá a za to musím pochválit Brandona Campbella, který se o ní dobře postaral. Dále tu máme příběh a vyzobrazení celého seriálu. Nečekejte od toho něco, jako je třeba Zaklínač nebo seriál Hra o trůny, protože se zde téměř nevyskytuje krev, ani takove násilí, jako je třeba už v zmíněném Zaklínači. A proto je to na Netflixu označeno 7 let a více. Příběh je takový klasický a v celku jednoduchý, neboli je to spíše pohádka, kde máte dobro a zlo. Takže při sledování si celkem jednoduše domyslíte co se v následujících chvílích bude dít, ale byly tu dva zvraty, které jsem nečekal a celkem mě překvapily. Ale i v této takzvané pohádce máte nějaké ty souboje. Hlavně nečekejte nějaké obrovské bitvy, neboť se jich zde nedočkáte. Souboje jsou tu buď jeden na jednoho a nebo jdou proti sobě menší skupinky o několika lidech. Choreografie soubojů je v celku klasická a není tak propracovaná, jako třeba v Zaklínači, ale že by byli špatné to se říct také nedá. Vizuálně seriál vypadá celkem dobře, hlavně první díl vypadá velmi dobře, ale v dalších dílech mi v některých scénách přišli celkem dost odbyté a vypadaly dost uměle a mohly být určitě o dost lepší. Ale taková kamera a střih jsou povedené. Herecké výkony jsou tu skvělé, dobré i trochu horší, ale u těch horších případů vám to zas tak vadit nebude, takže se nebojte nějakého otřesného herectví, to opravdu ne. Dokonce zde můžete vidět i některé herce z Pána prstenů. Popravdě musím říct, že když jsem viděl trailer tak jsem od tohoto seriálu čekal více a v některých ohledech mě zklamal. Závěr je takový že to není skvělý seriál, ale ani nejhorší, takže pokud rádi sledujete pohádky a nebo je vám třeba 8 let, tak se vám bude určitě líbit. Celkem dost jsem přemýšlel nad tímto hodnocením a nakonec jsem došel k závěru, že dám tomuto seriálu 6/10.

Vyproštění (2020)

Nejdříve bych začal určitě pozitivem a to jsou herecké výkony, které jsou tu opravdu skvělé, nejlepší výkon tu předvedl Chris Hemsworth, který například hraje oblíbenou Marvel postavu Thora, David Harbour, který hraje například hoppra v seriálu Stranger Things, ale je tam spousta dalších skvělých herců. Další pozitivum jsou akční scény, které tu vypadají úchvatně a připomínaly mi akční scény z Johna Wicka. U soubojů, přestřelek a honiček v autech si tu největší pochvalu zaslouží kamera, která je naprosto vynikající a filmu přidává strašně hodně. Obzvláště akční pasáže se podařilo zobrazit, tak aby to vypadalo skvěle, pohyblivě a zároveň přehledně. Tvůrci se také snažili, aby dost scén vypadalo jakoby byli točeny na jeden záběr, což není vůbec špatně a náramně se to tam hodilo a skvěle to vypadalo. Jde vidět, že film neodflákli a dali si na něm skutečně záležet. I když jim jejich snahu sem tam pokazí trochu horší CGI, naštěstí ho tam není tolik. Co se týče příběhu tak ten už je na tom hůř, neboť příběh je velmi jednoduchý a to zachránit chlapce a přepravit ho z bodu A do bodu B, v některých scénách už víte dopředu co se bude dít, dokonce už v půlce filmu mi bylo jasné jak ten film skončí. Prostě v tom filmu mi chybí nějaky ten zvrat a nebo nějaká ta povedená zápletka, která by ten příběh určitě oživila. Poté jsou ve filmu také kratší konverzace o žoldákovo minulosti, což není nic originálního, ale určitě je to tam potřeba. Podle mě ty konverzace ale mohly být trochu zajímavější než když se kluk zeptá na pár otázek ohledně rodiny a to je vlastně potom celá konverzace. Každopádně je teď čas na moje hodnocení. Takže tomuto Netflix filmu dávám 8/10.