Brinkley

Brinkley

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 30.12.2015  11:26

Povinnost vůči synovi ze strany mé, rovněž ze strany J.J. Abramse splněna. Pro jednou jsem si dopřála hromadu popkultury, popkornu, nostalgie a pohledu na vytuněný světelný meč Kylo Rena. Snaha Disney o další zakoupenou dojnou krávu vyšla, avšak výsledný produkt mohl dopadnout mnohem hůř.... aneb slovy mé ratolesti "hodně času na akci, málo času na kecy; ještěže už tam nemohli frknout Amidalu".

• 30.12.2015  08:41

Je mi líto, některé povídky určitě nejsou na pět hvězd, ale už jen za Dr. Bombičku (argentinská obdoba D-Fense) jednoduše musím. Nevzpomínám si, kdy jsem naposledy v kině tolik slzela smíchy.

• 30.12.2015  08:34
    Whiplash (2014)

Jak už jsem několikrát uváděla, pro filmy o "mužské zažranosti" do čehokoli mám slabost. V případě Milese Tellera určitě muselo jít o hereckou posedlost reálnou, pro jeho pot a krev netřeba maskérů. Samozřejmě výborná muzika a grandiózně despotický cholerik J.K. Simmons. Jeden z nejlepších filmů loňského roku a povinná "četba" každého počínajícího jazzmana.

• 28.2.2015  10:09
    Král Lear (divadelní záznam) (2003)

Shakespearova klasika + precizní Jan Tříska = má naprostá spokojenost. Zaujal mne i výkon Adriana Jastrabana.

• 28.2.2015  09:58

Slabší čtyři hvězdy. Trošku ekologická agitka, ovšem Mijazakiho fantasie opět nezklamala.

• 28.2.2015  09:55
    Porco Rosso (1992)

Nejdospělejší Mijazakiho anime. S velkou nadsázkou bych se dal charakterizovat i jako anime noir.

• 27.1.2015  21:12
    Olga (2014)

Nehodnotím samotný dokument. Jednoduše mi činilo potěšení sledovat celých 87 minut útržků ze života výjimečné ženy - paní Olgy Havlové. U některých person scénárista ani režisér nemusí předvést nic extra... a stejně to funguje.

• 7.12.2014  22:07

O co je Nicole Kidman talentovanější, o to byla ikonická Grace Kelly krásnější. To je asi tak všechno, co jsem si z filmu odnesla. Tim Roth patrně neumí zahrát špatně nic a na espritu mu neubrala ani postava "tichého" knížete. Přítomnost Franka Langelly mě potěšila z nostalgie a letmé mihnutí Mila Ventimiglia ocenily prozměnu moje oči...... Že jde o povrchní hodnocení? Vždyť jde taky o povrchní film (přestože se tváří smrtelně vážně). Všechno je vzhledné, kostýmy, krajina, psychologií jednotlivých postav si nejsem tak jistá. Nechce se mi kupříkladu věřit, že se Grace tak vášnivě "zažrala" do studia historie knížectví a dvorního protokolu až cca 6-7 let po svatbě (nebo by jí tolik let nevadilo, že ji lid jako kněžnu nepřijímá a zburcovala by ji až francouzská hrozba ekonomické blokády). O ženě, jež před svatbou prohlásila, "že se knížete naučí milovat", jsem si vytvořila jiný obrázek, než který mi byl naservírován. Neznám skutečný projev kněžny na Výročním plese Červeného kříže, ale doufám, že míra patosu byla alespoň o trošinku menší.

• 3.12.2014  21:48
    Kancl (TV seriál) (2014)

Ptám se České Televize....... proboha PROČ???? Proč se snažit přesně (leč bez efektu) odvyprávět scénu za scénou a bez sebemenší invence okopírovat něco, co tak geniálně vytvořili jiní? Pan Kopta Šéfa herecky neustál, takže zatímco Gervaisova postava má hloubku, její česká obdoba je pouhým výsměchem. Další epizodou si už nehodlám kazit náladu; subjektivní odpad.

• 3.12.2014  18:35

Můj soused Totoro.... aneb Satsuke a Mei v říši divů (Kočkobus mi nápadně připomínal kočku Šklíbu). Hajao Mijazaki do pohádkového příběhu plného fantasie opět nenuceně vpravil dospělácký střípek (tentokrát pro děti vážnější téma: maminka v nemocnici a strach o ni, slaměný otec...). To je důvod, proč se na Mijazakiho filmy tak ráda dívám (... a proč mě třeba jeho malá čarodějka - doručovatelka Kiki poněkud zklamala).

• 3.12.2014  18:27

Vedle uhrančivého Howla moje nejoblíbenější návštěva do světa nezměrné fantasie mistra Mijazakiho. Napínavé, citlivé, melancholické, uhrančivé..... V případě mé osoby však Howl's moving castle své prvenství uhájil.

• 3.12.2014  18:18

Je mi líto, ale i přes velice slibný počátek s dětským Skipperem, mým oblíbencem Kowalskim, Ricem a Vojínem tento film na seriál bohužel nestačí. Zhruba v prostředku jsem si navíc uvědomila, že se plíživě blítím ku hranicím spánku. Jako doprovod dětských diváků jsem musela oželet Cumberbatchův hlas, nu což..... vynahradím si jej zanedlouho u Šmaka.

• 26.11.2014  23:05

Vskutku zajímavý filmový apokryf k Rembrandtově slavné Noční hlídce, zabývající se možnými okolnostmi jejího vzniku. Bavilo mě, jak Rembrandt (sám rozhodně ne svatoušek a morální vzor) odstřeluje jednotlivé maloměšťáky. A nejen to, obdivuji se kameře - jednotlivé scény umně napodobují šerosvit mistrových pláten; divadelní styl, prokládaný Freemanovy monology na kameru, nevšední zážitek jen umocňuje. I přesto bych ovšem ocenila kratší stopáž...

• 22.11.2014  11:21

Milé, ovšem byť pojednávající o malé čarodějnici, bez kouzla.

• 9.11.2014  11:06

Ženich na útěku..... ovšem vzhledem k míře poskytnuté zábavy na trestuhodně dlouhém útěku. Docela mě bavil svatební obřad podle Brooke Shields, ovšem to je asi tak všechno.

• 8.11.2014  23:46
    Mariňák (2005)

Původních pět hvězd za originalitu v rámci žánru a čistě osobní obsesi pro Jakea Gylenhaala. Druhé shlédnutí ovšem už obdobné nadšení nevyvolalo.

• 8.11.2014  23:38
    Mimo zákon (1986)

Díky tomuto snímku jsem Benigniho konečně uznala za herce. Určitě je to i tím, že mě jeho postava (klasický Jarmuschův cizojazyčný mluvka) vyloženě bavila, stejně tak jako veškeré peripetie tří "psanců" na útěku.

• 30.10.2014  19:16

Sedláčkovi nelze upřít originalitu, které se v českých luzích pohříchu nedostává. Tu mu nebudu odpírat ani během současného mikinového mediálního humbuku. Zároveň ale nebudu hodnocení Pravidel lží nadsazovat pouze kvůli tomu, že jde o tuzemák. Jinak ve všem souhlas s uživatelem "imf".

• 29.10.2014  12:46

Socha svobody je Elvis, Buddha je Elvis, Madonna je Elvis.... všichni jsme Elvis; aneb Memphis očima dvou (nevím, do jaké míry typických) japonských turistů, jedné Římanky a britského "Elvise". Tři vzájemně se doplňující povídky a zaplivaný hotýlek s rázovitým personálem.... to vše ještě před Pulp Fiction. P.S. Carl Perkins byl lepší!

• 28.10.2014  13:00

Slušná atmosféra, perfektní obsazení, klasická hudba 60. let, která patrně zvyšuje hvězdičkové skóre filmu. Nic dalšího či dokonce výjimečného jsem ale na Pirátech nevypozorovala. Moje bránice zůstala po celou dobu v relativním klidu a nevidím tedy důvod, proč bych si měla tuto Curtisovu komedii znovu pustit někdy v budoucnosti.

• 27.10.2014  22:49

Při sledování Kind Hearts and Coronets jsem si vzpomněla na Broadbentův Smysl pro historii.... především pro stejný lhostejný odstup vraha - vypravěče při glosování svého řekněme cílevědomého, morálně diskutabilního, jednání; a samozřejmě vtip. Jak je pro Brity příznačné, jde o komedii ukecanou (diváka pobaví dialogy, nikoli akce), břitkou a místy cynickou. "Co to dělám? Hraješ si s ohněm. Ten alespoň hřeje".Šlechetná srdce mě navzdory ostrovnímu klimatu rozhodně zahřála na duši. Nezměrnou zásluhu na tom měl určitě Alec Guinness a jeho ztvárnění mnohonásobné oběti.

• 26.10.2014  22:50

Nejslabší dialog z filmových Kafí a cigár. A navíc.... zatímco v rámci celku do sebe všechny povídky zabývající se klábosením během vstřebávání kofeinu a nikotinu bezvadně zapadají, samostatný rozhovor Benigniho (kterého zrovna moc nemusím) s Wrightem o zubaři moc nefunguje.

• 26.10.2014  08:42

Jak je Jarmuschovým dobrým zvykem, jde o velmi neobvyklý snímek. Základem je sice klasický námět o nájemném vrahovi a pomstě - ovšem beze známky plytkosti, obalený zajímavými myšlenkami i poetikou. Nepřicházím na nic, co bych mu vytkla: kamera, střih, sympatická malá čtenářka, mihnutí Garyho Farmera z Mrtvého muže, nejlepší přátele (kteří si rozumí a zároveň nerozumí jedinému slovu). Snesla jsem i hip hop, neb jiný hudební styl nepřicházel v úvahu. ... I po druhém shlédnutí mi výkon Foresta Whitakera vzal dech

• 15.10.2014  23:40

Nuda, nuda, nuda. Hankse adoruji, ovšem na poli romantických komedií je v jeho případě asi bezpečnější, když se svěří do rukou a scénáře Nory Ephron. Julii učitelskou profesi nebaštím už od dob Úsměvu Mony Lisy a její postava Mercedes mi byla tak nesympatická, že jsem Larryho vzhledem k očekávanému výústění filmu od prvopočátku litovala. Podruhé už ani odpočinkově.

• 13.10.2014  19:11

Jaký jiný animovaný seriál/film by mi nabídl vtípek: " Vyměníš dva Sartry za jednoho Nietzscheho? Jasně. Jsi hlupák." Jen těžko lze uvěřit, že něco takového vysílá tupovize Disney. Není to hloupé, ani vlezlé.... navíc neotřelá animace. Jako rodič hodnotím víc než kladně.

• 11.10.2014  20:16

Naposledy vidění, avšak pro mě asi nejpovedenější X-meni. Jak už jsem psala u letošního (a na můj vkus poněkud překombinovaného) dílu této série, nejsem skalním pro-mutantím fanouškem. Přiměla jsem se jim věnovat svůj čas pouze kvůli McAvoyovi, jehož scény s Fassbenderem byly pastvou pro mé oči (nejen u rozehrané partie šachu). Konec konců zábavná mi přišla i mutantská omladina a vteřina s Jackmanem, takže 4 hvězdy.

• 11.10.2014  19:55

Fiktivní dokument, který se nadčasově strefuje do všech pseudo metalových kapel 80. let. Stále aktuální hláška: "Je toto konec Spinal Tap, nebo budete ještě pár let dojit Evropu?" mě opravdu odrovnala (a nebyla jediná).

• 6.10.2014  19:28
    Julie (1977)

Za 4 hvězdičky stojí už jen samotná Lillianina jízda vlakem do Německa (vyjukaná Fonda) a především setknání dávných kamarádek v berlínské kavárně (skvělá Vanessa Redgrave). Navíc potěší přítomnost Meryl Streep.

• 5.10.2014  20:24

Další Meyersovská padesátnická variace ála Lepší pozdě nežli později..... a opět bezvadně obsazená, příjemná oddychovka. Po (pro mě) nestravytelných Prázdninách se paní režisérka dostala zpět na svůj standard. Hlavní herecký trojlístek je bezchybný... Maryl Streep snad neumí odehrát průměr (navíc stále skvěle vypadá), Alec Baldwin je svým komicko - samčím způsobem okouzlující a Steve Martin překvapivě sympaticky civilní. Na druhou stranu jedno scénáristické klišé střídá další, jehož vrchol představuje mladý nastávající zeťák - tak nelidsky dokonalý, až jsem čekala, kdy mu scénář začne lézt z pusy tak, jako bankovky Stepfordským paničkám.

• 30.9.2014  18:38

Animák, vezoucí se na populární upírské vlně, určený pro ty nejmenší. Pár vtípků je povedených, ovšem rozhodně nejde o ten případ, kdy rodič při opětovné produkci se zájmem přisedne ke své nezletilé ratolesti. Slabé tři hvězdy.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24