Trosečník (1986)

Rozhodně výborný námět. Kdo totiž někdy nesnil o tom, že bude bydlet s krásnou ženou na opuštěném ostrově? Jak je ale vidět v tomto filmu, skutečnost se od snů většinou v mnoha aspektech liší. Zfilmováno hodně realisticky, až je to místy nevýrazné a nudné.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Loď do Hamburku: Jirka Hradec přijíždí na západ a co nevidí, ve městě snad nežije nikdo jiný než prostitutky a chromí žebráci prodávající růže... Seriál plný socialistického sentimentu, který je trochu k smíchu. Dobře natočené a napínavé absurdní drama.

Ulovit miliardáře (2009)

Mi se tento film nezdál tak hrozný, jsou tam některé zajímavé myšlenky. Bohužel si myslím, že pan Vorel vidí až příliš kriticky situaci v naší zemi, dá se to srovnat s diskuzí na Novinky.cz. Jinak chápu, že diváka zajímá především atmosféra, příběh, akce, a z tohoto pohledu je film jaksi nedokončený, nevyladěný, odbytý.

Útěk do divočiny (2007)

SKVĚLÁ KAMERA, HUDBA A OBROVSKÝ POTENCIÁL tématu pro snílky a útěkáře, který se však z pohledu snílka plně nezrealizoval, hlavní hrdina byl kromě naivního nápadu až příliš dokonalý a možnost vnímání intenzivní poetiky a romantiky příběhu se pak také dost snížila zejména jeho klišoidními frázemi v průběhu filmu.

Velký případ (1999) (TV film)

A teď si představte, že se na začátku nedozvíte, kdo to udělal. Na čí straně bude ta spravedlnost? Nebylo by kladných a záporných hrdinů, byly by možná drobné pochybnosti a pak úspěch Bartošky. Realita v soudní síni je někdy jen ten přesvědčivější názor. "Soud ví všechno správně a rozhoduje podle skutečnosti" je jen fikce, ale lépe to zařídit bohužel nejde, bylo tomu tak od nepaměti a než vynaleznou křišťálovou kouli, ještě to i nějakou chvíli potrvá.

Vlk z Wall Street (2013)

Zaujala mě hláška Matthewa McConaugheyho: "Žádný člověk, investor ani makléř neví, jak se kurzy na burze budou vyvíjet, jde jen o to dohodit někomu akcie a shrábnout provizi."

Volejte věštce (2008) (pořad) odpad!

příjemný odpad na dobrou noc