Partička (2011) (pořad)

We want more and more and more!!! Neberte nam particku !!!

Vražedná stěna (2008)

Žiadne klišé, len vynikajúco natočený príbeh, ktorý mrazí nielen prostredím. Kto niekedy nevystúpil na vrchol, sotva pochopí pohnútky tých, ktorí vedia, že ich vkladom do súboja s horou je ich vlastný život. V tomto filme som sa necítil ako nezainteresovaný divák v teple domova pri kávičke, ale vnútorne som trpel s mladými horolezcami. Miestami som si aj kontroloval prsty, či nemám omrzliny...

Warrior (2011)

Smelo vyhlasujem, ze najlepsim filmom r.2011 je Warrior. A to zapasnicke sporty neprezivam, nepraktizujem, nedoporucujem. Hviezda Toma Hardyho stupa, este o nom budeme vela pocut.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Sice je to stale dookola o karme, ale vtipne, strucne a napadito. Kazda z hlavnych postav je svojim sposobom looser, a mozno prave pre to si ich vsetky zamilujete. Oskara pre Ethana Supleeho, alias zlahka retardovaneho Randyho.

Směr jih (1994) (seriál)

Preco prave Constable Frasier a hluchy vlk Diefenbaker? Pretoze tomuto serialu nechyba vobec nic. Nepotrebuje usekane koncatiny, prehnite mrtvoly, hektolitre krvi a futuristicke vysetrovacie metody, aby to bola skvela kriminalka. Je jasne stylizovany charakter postav, kladnejsi hrdina nez constable Frasier snad ani neexistuje (komiksaci hadr), a to ani nemusi byt mimozemstan, ani oplyvat nadprirodzenymi chopnostami a kazda zena na nom moze nechat oci. Stary Ray je presne taky ako vyzera, s frasierom sa vyborne doplnaju a kupodivu do pribehu neskor dobre zapadne aj taky Leslie Nielsen. Pribehom nechyba prijemny inteligentny humor a velmi odporucam zohnat asi aj fakt vynikajuci soundtrack. Napriek tomu, ze s prichodom noveho Raya dost straca svoje povodne caro, davam celkom bez rozmyslania za *****

Obhájce (2011)

Je málo filmov podľa knižnej predlohy, ktoré sa podaria. Tento k nim ale patrí, teším sa na ďalšie sfilmované prípady Mickeyho Hallera, good job, Brad Furman.

Zjizvená tvář (1983)

Mafiánsko-gangsterské absolútno. Al Pacino vo svojej životnej role rychlokvaseného zbohatlíka, ktorého vzostup je lemovaný mrtvolami jeho konkurentov. Výborné po všetkých stránkach. Niet čo dodať, treba vidieť.

Počátek (2010)

Inception prináša veľmi originálnu myšlienku, v ktorej nás Nolan prevádza nepreskúmanými zákutiami ľudského vedomia a podvedomia, to všetko s výbornými hereckými výkonmi a nadupanou akciou. Potvrdzuje výnimočnosť režiséra, dáva priestor na hodinové a hodinové úvahy po skončení filmu a nakoniec vedie k tomu, že: 1. je treba to vidieť znovu 2. najlepšie je byť pri jeho sledovaní plne pri vedomí v reálnom svete :) Ale ja by som ešte chcel vedieť, či sa tá vecička na konci zastavila, alebo sa točila ďalej, nevie niekto? Zhrnutie: áno, dávam fullhouse, skvelé.

Hokejový zázrak (2004)

Málo je dobrých športových filmov, Miracle k nim ale patrí. Drina, kolektív, úspech, emócie,... keby nebol až tak prehnane "americký" tak dám aj plný počet * Aj my sme mohli pri troche štastia zažit podobnú slávu v Lillehammeri 1994 alebo naposledy vo Vancouveri, škoda.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Moj najdrahsi Frodo, takto dopadol 1.diel ocakavaneho veldiela. Najprv to negativne: komercne zaujmy iste prebili tie umelecke, ked sa tvorcovia rozhodli rozdelit Hobbita na 3 casti. Je jasne ze kazdy rok pribudne do pokladnicky krasna suma, aj ked som presvedceny, ze kvalita bude chybat. Stredozemi tiez neprospelo prilisne predigitalizovanie, obzvlast ak tie efekty su stale na rovnakej urovni ako pred par rokmi, teda napriklad digitalnym vrrkom som opat neuveril. Bitky su bezhlave neprehladne mlaticky, pri ktorych skupinka trpaslikov chce vyhladit zlych skretov a ti zli skreti su miestami skor smiesni. Jazda Radagasta na kralikoch je opat az prilis digitalna a nevieryhodna. Celkovo film nepriniesol ziadne nove prekvapive momenty a velmi malo silnych scen. Teraz pozitiva. Podmanivy ustredny motiv a titulna piesen Misty Mountains a z tych silnych scen iste hadanky s Glumom v jaskyni a Bilbo vahajuci ci zotnut Glumovi hlavu. Prial by som si, aby dalsie dva diely boli aspon o nieco lepsie, ved cele dielo Tolkiena za to bezpochyby stoji.