Mamma Mia! (2008)

Jeden velký ABBA kýč, který si naštěstí na nic nehraje a sype na vás jeden song za druhým, takže se ani nestačíte nudit nad plytkým příběhem, který je tu víceméně do počtu. Milovníci švédské zpívající čtyřky budou zřejmě spokojeni.

Millerovi na tripu (2013)

Asi jsem defected, ale tento způsob humoru mě zdá se být nehumorný. Pro mě nic víc než podprůměrná zábava na sobotní odpoledne. Neskutečně mě vytáčel hudební podkres, kdy po dobu celého filmu se opakuje neustále stejný motiv (zcela nezávisle na ději). Zřejmě další z vtípků enormního rozměru, který mi uniká.

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Po shlédnutí celé první série musím říct, že se mi Dead Like Me dostal pořádně pod kůži. Opravdu příjemný, vtipný a nápaditý seriál.. Pro mě velká perla mezi americkou seriálovou produkcí posledních několika let, a to už je co říci.

Nabít a zabít (2006)

Paul McGuigan je machr, stejně jako v případě Wicker Parku nám servíruje neskutečně zamotanou story, kde do poslední chvíle divák netuší všechny důležité souvislosti. Už teď se těším na další film McGuigana ;) Velmi parádně jsou zde servírovány časově propletené záběry, které do sebe nakonec parádně zapadají. Hvězdné obsazení v čele s Bruce Willisem a Morganem Freemanem je již jen symbolickou třešničkou na filmovém plátně.

Nebraska (2013)

Precizně, přesto velmi civilně, nasnímaný příbeh o stárnutí a především nenaplněných ambicích, snech a osudech. Trpce dojemné, přesto povznášející. Parádní herecké výkony podkresluje neméně výrazná hudební a vizuální stránka neplánovaného výletu do Nebrasky.

Nezkrotná Lucía (2004) (seriál) odpad!

Venezuelská telenovela - je třeba něco dodávat? Snad jen, že i ten "odpad!" je v tomto případě hodně slabý výraz. Každá minuta strávená u této pikantnosti je životu nebezpečná! Kýčovitější produkt než tento už snad ani nemůžou jihoamerické televize vyprodukovat. Upozorňuji, že hodnotím asi po pěti shlédnutých minutách, ale i to mi bohatě stačilo... Přesto jsem si neodpustil komentář, protože před tímto nezkrotným humusem je nutné VÝSLOVNĚ VAROVAT !!!

Noe (2014)

Nemůžu si pomoct, ale mě Noah připadá geniální a vidím v něm daleko větší hloubku než v mnohem vřeleji přijaté The Fountain. Pokud zde někdo nadává nad nefungujícímu blockbusterovskému schématu, pak si pravděpodobně vybral špatný film. Daren předkládá příbeh plný souvislostí a odkazů (nejen) na dnešní společnost. Oceňuji odvahu přijít se svým pohledem na známý biblický příběh.

Ona (2013)

Znepokojivě deprimující a zároveň tak lehkovážné povznášejíci! Spike Jonze natočil velmi křehký příběh - promyšlenou sondu do pocitů dnešní digitální generace, která rezonuje o to více, že je nastíněna do (zdánlivě) nedaleké budoucnosti. Pro mě jeden z jasných filmových vrcholů roku 2013.

Osmý smysl (2015) (seriál)

Říct, že je to geniální by bylo příliš slabé. Naprosto dechberoucí audiovizuální dílo. Nejlepší film od mistrů Wachowskis od dob prvního Matrixu. Sláva Netflixu za to, že financuje takové skvosty. Je to omíláno stále častěji, ale teprv v případě Sense8 to platí dvojnásob - a sice, že televizní tvorba současnosti je v mnohém daleko před tou filmovou. Shlédl jsem 4K verzi, a po technické stránce je to skutečně až neskutečné. Mimochodem dojde i na přestřelku v matrixovském ražení a scéna "hromadného" porodu je nezapomenutelně geniální. Sense8 je seriálový milník jaký tu dlouho nebyl a zřejmě zase dlouho nebude.