Podraz (1973)

Legendární dostihový podraz, který byl taky věrně zremakován ve skvělém Hustle. Škoda tohle lehce čitelného závěru. 8.5/10

Bok po boku (2012)

Film o filmu. Nepatřím mezi technické maniaky, kteří sledují, na jakou kameru byl daný film točený, ale poslouchat tyhle režisérské velikány, jak popisují své první zážitky s digitálem (nebo naopak proč ho nechtějí) je rozhodně zajímavé a taky celkem naučné.7.5/10

Smyčka (2011)

Jestli tohle patřilo mezi to nejlepší na fesťáku minutových kraťasů, tak si ani nechci představit ty nejhorší. Kdejaká reklama mívá někdy silnější pointu. 4/10

Zapomenutí (2011)

Minutový kraťas, který asi má mít nějakou větší hloubku, ale já v tom fakt nic nenašel.

Mezi řádky (2007)

Studiem holocaustu se i z těch nejdrsnějších gangsta stávají milující děti. LaGravenese selhal jako scénarista (ty dialogy vážně bolí) a jako režisér to rozhodně nevylepšil. Fakt, že je tohle založené na skutečném příběhu, je to nejzajímavější z celého filmu. 4.5/10

Kikareta onna (2006)

Japonci budou asi pěkní úchylové. Nicméně jako thriller tohle moc nefunguje, spíš je to taková nechtěná komedie. 4/10

Peklo na talíři (2012) (pořad)

Kameru ani herecké výkony asi na Peklu hodnotit nepůjde, takže je jasné, že tady jde hlavně o ten vzdělávací charakter. A je jen škoda, že tohle běží na netu a ne např na nově v prime timeu.

Pomsta (1990)

Anthony Quinn v jedné z posledních velkých rolí jako mexický rentiér, kterému zahýbá jeho krásná mladá žena s krásným mladým chlapem (jak překvapivé). Nijak zvlášť špatný film, jen průměr, který mohl být o nějakou tu desetiminutovku kratší a který vzbuzuje zbytečně velká očekávání hlavně tím, že ho točil "ten" Tony Scott. 6/10

Insomnie (2002)

Nespavost je svině. Zvlášť když je i o půlnoci světla jak v poledne a vy jste na stopě vrahovi. Nebo on vám? Atmosférická krimi s výborným hereckým trojlístkem a skvěle natočenými scénami, které jen tak z hlavy nevymizí (naháněná v mlze a na kládách) je ale bržděna trošku slabším scénářem (Jonathan si holt ještě dával voraz), který mi brání tu 5. hvězdu přihodit. 8/10

Pod jednou střechou (2010)

Dokoukatelné to bylo hlavně díky malé Sophii. Jinak tenhle film obsahuje všechno, co se dá představit pod pojmem "americká romantická klišoídní komedie". Heigl začíná v mé oblíbenosti padat níž a níž. 3.5/10