Peklo na talíři (2012) (pořad)

Kameru ani herecké výkony asi na Peklu hodnotit nepůjde, takže je jasné, že tady jde hlavně o ten vzdělávací charakter. A je jen škoda, že tohle běží na netu a ne např na nově v prime timeu.

Pomsta (1990)

Anthony Quinn v jedné z posledních velkých rolí jako mexický rentiér, kterému zahýbá jeho krásná mladá žena s krásným mladým chlapem (jak překvapivé). Nijak zvlášť špatný film, jen průměr, který mohl být o nějakou tu desetiminutovku kratší a který vzbuzuje zbytečně velká očekávání hlavně tím, že ho točil "ten" Tony Scott. 6/10

Insomnie (2002)

Nespavost je svině. Zvlášť když je i o půlnoci světla jak v poledne a vy jste na stopě vrahovi. Nebo on vám? Atmosférická krimi s výborným hereckým trojlístkem a skvěle natočenými scénami, které jen tak z hlavy nevymizí (naháněná v mlze a na kládách) je ale bržděna trošku slabším scénářem (Jonathan si holt ještě dával voraz), který mi brání tu 5. hvězdu přihodit. 8/10

Pod jednou střechou (2010)

Dokoukatelné to bylo hlavně díky malé Sophii. Jinak tenhle film obsahuje všechno, co se dá představit pod pojmem "americká romantická klišoídní komedie". Heigl začíná v mé oblíbenosti padat níž a níž. 3.5/10

Polski film (2012)

Havlát na hrad, Liška k holiči a kdo by nechtěl szukat Kaťu Zawadsku, když ty "naše filmy jsou pro Poláky taková španělská vesnice." Český film roku.

Žena ve vodě (2006)

Dost divná fantasy pohádka. Tenhle film byl taky první, se kterým u mě Shy tvrdě narazil. 4/10

X-Men (2000)

Film, který dal světu Hugha Jackmana a Jackmanovi životní roli, která je s ním spjata celou jeho prozatimní kariéru. Jinak celkem nadprůměrný komix - ve své době jeden z nejlepších. 7.5/10

Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu (1991)

Po hodně letech jsem si zase užil nějakou ze "střel" od začátku do konce a .. tohle prostě nestárne. Neodvažuju se říct, který z dílů je horší nebo lepší, protože mi to tak nějak všechno splývá do jednoho filmu, ale Vůně strachu si se současnými parodiemi může vytírat zadek. 8/10

Le Havre (2011)

Asi jsem si promítl nějakou jinou verzi, jinak si neumím to brutální hodnocení vysvětlit. Po dlouhé době film, který mě dokázal uspat.

Policajtem proti své vůli (2005)

Jacksonovi tvrďáci sice jdou, ale tady vyfasoval jednak blbý scénář, který asi někdo vytáhl z 80kového béčkového archivu a hlavně nevtipného sidekicka. Už to tak totiž bývá, že film, ve kterém se v nějaké větší roli objeví Hjůdžín Levy, stojí za starou belu.