Palm Springs (2020)

Fain komedie, která operuje s tou zápletkou z "Na hromnice" zase trošku jinak. Samberg je tady takový trochu klidnější, ale i tak se tu najde pár vydařených nechutnějších fórků. 7/10

Glory (2016)

Nepříjemný bulharský výlet s koktavým železničářem, který nám dokáže, že s poctivostí rozhodně nejdál nedojdeš. Takhle svíravý pocit už jsem hodně dlouho neměl. 8.5/10

Překladatelé (2019)

Ta premisa hodně nalákala, a ikdyž to ve výsledku taková pecka zase není, tak ta hoďka 45 byla strávená přijemně. Takových komorních detektivek není nikdy dost. 6/10

Greyhound (2020)

O chlup by šlo tu třetí asi dát, protože sledování zas tak nebolelo. Jenže Greyhound se až moc opírá o ten vizuál (příííliš časté záběry na to digitální moře mi fakt vadily) a scénaristicky mě to taky moc neodrovnalo. Takže ač je to blbé, tak největším plusem je tady ta délka (nebo spíš krátkost). 5/10

Dark - Season 2 (2019) (série)

Kouzlo první řady je pryč, až moc je tu cítit takové to "umělé natahování" a pomalu se z toho stává taková temnější telenovela, ve které každý cestuje jako svého času v Arabele. Ale do průměru to pořád odstřelit nemůžu, na to je to furt dost chytlavé a řekl bych i hodně solidně zahrané. 7.5/10

Pod vodou (2020)

Taková modernější variace na Vetřelce, nebo ještě lépe na ne moc známého Leviatana z osmdesátek. Zhruba do poloviny ještě ucházející, pak už to nějak ztratilo tempo, hlášky (jasně blbě se hláškuje, když všichni přeživší pomalu umírají) a ani ty známé xichty v hlavních rolích to nezachránily. 5/10

Sputnik (2020)

Ruský, navzdory názvu nevesmírný, horror-thriller. Zároveň lehce komorní a dost schopně se opírající o tu osmdesátkovou atmosféru plnou strachu. Je to do jisté míry předvídatelné, ale zároveň prostě jiné. 6/10

Spiknutí proti Americe (2020) (seriál)

Budu si muset nastudovat Lindberghův životopis, nechce se mi věřit, že by to byl takový přiznivec fašismu. Jinak fain alternativní verze historie, kdy se USA nezapojí do války a židům v Americe se začínají blížit těžké dny. Trošku zamrzí, že to v nejlepším končí, ale to má taky své kouzlo. Jdu shánět knížku. 8/10

Dark - Season 1 (2017) (série)

Dark s1 je parádní mystériozní pecka, navíc atmosférou krásně ponurá, přesný casting (hlavně v tom, jak pak dospělí vypadají v dětství :) A i když jsem se dost často nechytal, a potřeboval bych k tomu policejní nástěnku, abych si ujasnil vztahy, tak to se mnou zamávalo asi stejně jako svého času s2 Pozůstalých. 10/10

Vrchní, prchni! (1980)

O tomhle filmu se furt mluví jako o top komedii, ale tak nějak už se nebere v potaz ta tragika kolem. Ta je snad ještě zajímavější, navíc ty lehce erotické podtexty, to je prostě Svěrák v nejlepší formě. Navíc Xenie, uau...