Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Moc příjemná záležitost a jeden z nejzajímavějších seriálů téhleté sezony. Kvalitou se to samozřejmě na loňskou top třídu typu Homeland nebo GoT nechytá (navíc na pohádkovém světě jde vidět dost omezený rozpočet), ale jednotlivé epizody jsou dost povedené a seriál celkově hodně návykový. Otázkou je, jestli tvůrci seriál ukončí dříve než jim dojdou zajímavé pohádkové postavy anebo se z OUAT stane další nekonečný průměr. [Hodnocení po 17 dílech] 7.5/10

Paranormal Activity (2007)

Aha, tak tohle je to slavné PA. Dost nesympatický pár (nemůžu si pomoct), který plká a plká a sem tam se v noci v ložnici něco pohne. Nápad za milion, tržby za neskutečných 200 mio, ale počítám, že nasraných diváků v kinech muselo být asi taky požehnaně..

Prokletí žlutozeleného škorpióna (2001)

40. léta a Woody jako detektiv pojišťovny na stopě bezchybného zločinu. Skvělými dialogy (špičkování s Helen Hunt je dokonalé) Allen vůbec neštetřil a výsledkem je hodně pohodová retro komedie, která kromě zminěného boduje i luxusní femme fatale Laurou Kensington (Theron). 8/10

Bloomington (2010)

Určitě zajímavě vykreslený vztah učitelka/žákyně, který sice na první pohled může působit jako tuctové dráma, ale v jádru má hodně co říci. Nebýt trošku odfláknutého začátku tak jdu výše. 6/10

Králičí nora (2010)

Na můj vkus příliš časté hysterické výstupy (na tohle Akademie slyší), a ikdyž věřím, že tvůrci to s tímhle silným tématem nemysleli špatně, tak u mě pohořeli. 4/10

Vrtěti psem (1997)

Po tomhle filmu zprávy v televizi už nikdy nebudou jako dříve. Perfektní satira, která je tak šílená až je přesvědčivá, i díky parádnímu scénáři a skoroOscarovému Hoffmanovi, jehož průpovídky bych zvládl poslouchat klidně další hodinu. 8/10

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

The same movie. Now in English. Fincherův remake dopadl dobře (čekal snad někdo něco jiného?). Není lepší ani horší - prostě jiný. U mě ale pořád povede švédský originál. 8/10

Stav obležení (1998)

Teprve čas ukázal hodnotu snímku, nicméně i přesto je tohle asi nejslabší Zwick. 5.5/10

Procitnutí (2011)

Nepodařená duchařina. Hodně jsem se Awakening těšil, zpočátku jsem byl atmosférou ve škole nadšený, a ikdyž se půl filmu skoro nic nedělo, tak ta atmosféra hodně zachraňovala (ikdyž lekačky nefungovaly vůbec). Boužel když se konečně začlo něco dít a vysvětlovat, bylo všechno špatně. Včetně zpackaného závěru. 4/10

Nebezpečná metoda (2011)

Herecky perfektní (hlavně Mortensen!!), ale jinak upřimně nuda. Celý film je vystaven na docela těžkých (taky mě nenapadá vhodnější slovo) dialozích mezi pár lidma (Jung s ženou, Jung se Sabinou a Jung s Freudem - vše se pak odznovu opakuje) a to je prostě v kontextu s Cronenberovými posledními snímky hodně málo.