The Last Voyage of the Demeter (2023)

Škoda. Nebejt do očí bijící debility hlavních hrdinů, jejichž dedukční schopnosti byly na úrovni lodního sudu s rumem, mohlo to bejt za čtyři. Ale jinak je to dobrej historickej survival horor s potvorou na lodi. Fakt dobrej. Škoda ještě jednou...

Haunting of the Queen Mary (2023)

Rozpačitý film. První půl hodinu jsem vůbec nevěděl co si o tom myslet, jestli na to mám vůbec koukat. Později jsem zjistil, že příčina je v dějových linkách - současná, která stojí totálně za hovno se vším všudy a ta z minulosti, která je zajímavá prostředím a nápadem a místy překvapivě děsivými a krvavými výjevy, Nicméně obě sráží dost bídní herci (až na Tima Downieho), obyčejná kamera, místy zmatečnej scénář a střihač, kterej měl zůstat u videí ze svatby. Linka z minulosti 3*, ta ze současnosti je za 1*. Takže výsledná dvojka...

Jacob's Ladder (2019)

Jako není to žádná sláva, viděl jsem originál a byla to rozhodně jiná liga, ale 33% je neadekvátní hodnocení. Ti co dali odpad asi nemají nakoukáno, proto bych jako trest navrhoval skouknout komplet českou tvorbu za posledních dvacet let a pak ať soudí. Mohl by na motivy toho vzniknout zajímavý psychadelický film o posttramatické poruše.... Za nespravedlnost 5. Reálně tak 60%

Black Adam (2022)

V roce  2010 by to byla epická pecka. V roce 2023 si člověk řekne: "No je to lepší něž posledních pět marvelovek..." Mimochodem Doctor Fate Pierce Brosnana je po dlouhý době docela zajímavá komiksová postava.

Moucha (1986)

Skvělý horor. Opravdu skvělý. Ovšem ve dvacátém století. Ale my máme rok 2023 a valí se na nás aktuální tvorba, se kterou jsou takto staré (no staré, v roce 1986 jsem se narodil...) filmy porovnávány. A ve světle aktuálních časů, člověk musí hodnocení měnit. A proto už to není skvělý horor, ale geniální...

Menu (2022)

Strávník si může říct, že tohle menu mu je servírovaný drze, zdlouhavě, dle pravidel, co se mu nelíbí a reagovat stejně jako hosti - vzpouzet se, nadávat, vracet jídlo atd... Ale jsou to pouze kříklounský zákazníci, který nemá nikdo rád. Nebo, to je ta druhá možnost, se usadím a nechám si chody servírovat v režijním a scenáristickým mistrovství (v první části) a se zdařilou a nepřeplácanou zručností (ve druhé části). Není to na michelinskou hvězdu, ale vzhledem k tomu, že tu většinou hodnotí ti, kteří jsou zvyklý na hambáče (nebo cheeseburger) z netflixu, ji dávám.

Cold Creek Manor (2003)

Na oddychovej večer, po těžkým dni v práci, lehkej thrilleřík o rodině s problémy, která se odstěhuje na venkov, kde po nich jde bejvalej majitel - labilní fracek z white trash třídy.

Nene (2022)

Zdlouhavý a nudný. Přesto dobře natočený a zahraný. Škoda nic moc CGI a kopírování.... teda inspirování se ve Znamení (protože to je o ligu výš jak jako Sci-fi, tak jako drama...) (... a i herecky vlastně.) Nicméně občas se Peelovi povedlo vykouzlit pěkný záběr a intenzivní scénu. Bohužel v množství tak na 80ti minutovou rychlovku.  V souhrnu - trošku nucené, nudné a nedotažené, ale kvalitní. P.S. v mysteriózním sci-fi hororu, by neměla být nejděsivější scéna ve stájích s ******** ********. I když byla výborná.

Matrix Resurrections (2021)

Uch. Tohle je težký. Moc těžký. Je to sračka? Je to dobrý? Proč je to určitě dobrý jen tam, kde se nebojuje? je to sračkodivný v akčních scénách schválně? (myslím že ne, proto jen průměrné hodnocení). Nestudoval jsem technologie produkce, ale je to natáčený i na HFR kamery? je to odvážný nebo hloupý?  Všichni nadávaj na "meta". To je rozhodně to nejkvalitnější na tom filmu. Je to decentní, konstrukce příběhu je dobrá, námět taky, dejme tomu i scénář, kterej startuje novou trilogii, defakto způsobem jako SW 7 předchozí filmy. Ale okatěji, chytřeji a hlavně lépe.  Jenže jsou tam prostě okamžiky, kdy si člověk prostě musí říct: Kurva! to ne!  Jinak jako film velmi originální. Velmi kontroverzní. Velmi dobrý restart/reboot. Ale Matrix = bullet time. Bullet time! BULLET TIME a musí bejt midfuck! OMG! WTF! a bohužel nebyl. Byl jen sračkoidní. Jako všechny akční scény. Ale nebyl to sračkoidní film. I když velmi těžkej film

Hra na oliheň - Kganbu (2021) (epizoda)

Včera jsem si stěžoval kamarádovi, že mě dlouho neposadilo nic na prdel. Druhej den tady sleduju trochu relaxačně Squid Game a najednou TOHLE! Je to ždímačka emocí jak svině - skoro prvoplánová, vypočítavá a cílená. Ale funguje kurevsky dobře a světě div se, ale sedím na prdeli.