Ďábelská svůdkyně (1994)

Skvělý repliky. Už jen za to stálo na to koukat. - Pokud si někdo myslí, že děj je nerealistickej, tak neví nic o životě. Kámošky brácha to měl tady u nás v bledě modrým. Přesně takhle skončil ve vězení, ani ta jeho děvka nemusela nikam volat, aby tam měli záznam znásilnění. Jen manžela nařkla fízlům ze znásilnění, fízlové i prokurátor jí automaticky věřili a už se vezl. - Odseděl si něco přes rok než přišli na to, že jim tam nic nesedí, ale nějaké omluvy ani náhodou. Pustili ho jakoby pro nedostatek důkazů, přišel o děti, byt, samozřejmě práci, měl záznam v trestním rejstříku. Děti zpracovaný tak, že ho nechtěly ani vidět. Kdyby tam byl někde milión dolarů a tu děvku napadlo jak na to, tak klidně někoho dalšího zabije a shodí to na něj. - V tom filmu tomu chudákovi věřil aspoň advokát. Tady to ani advokáty nezajímalo: "Chce výhodnej rozvod, normálka. "

Praha - den & noc (2022) (pořad) odpad!

Po falešných Nebezpečných vztazích falešná reality show. Jen to, co s odřenejma ušima prošlo u Honzy Musila už tady neprochází. To nerealistický cool hysterčení bylo sledovatelný jen pár minut. - Ještě to dávají po Teorii velkého třesku, aby člověk jó viděl ten rozdíl.

Noc v Roxbury (1998) odpad!

Stačilo kouknout na trapáckou první scénu, pak proklikat nahrávkou, jestli je to pořád tak trapácké a pak vymazat.

Dva muži hlásí příchod (1975) odpad!

Plusy: Mělo to skutečný příběh (i když blbý), herci tam hráli vlastně skvěle (ovšem blbou agitku), technicky dobře provedené (tak pitomé vylíčení vojny není navíc rušeno blbou kamerou ani zvukem). Na pozadí jsou vidět exteriéry, takže člověk může sledovat jak vypadaly tehdy jemu i dnes známé budovy, jak vypadal vozový park a jak se uvědoměle strkal rypák do cizího soukromí. Julka dávačka vypadá tak na manipulativních třicet, Hanzlík svou troubovitostí skoro přesvědčuje, že mu je těch 18-20 a místy spolu vypadají, jakoby měla Julka už, už vytáhnout kladélko, nenápadně ho vbodnout do Hanzlíka, aby ho její larva pak vyžrala zevnitř. I přes heslo "Vojna není kojná" jsem měl někdy pocit, že Somr rozepne uniformu a Hanzlíka nakojí. Neblechová jako Hanzlíkova matka kastrátorka taky působí děsivě věrohodně. Podle Wikipedie Oplustil vojákoval v Armádním uměleckém souboru v Praze, proto to vylíčení vojny na hranici kreténismu. Také se během vojny oženil. Jakou šlápotu si pověsil na krk a jestli se k vykreslení té filmové inspiroval vlastní matkou se můžeme jen dohadovat. Dědek je překvapivě ještě naživu. Vorlíček musel udělat něco moc, moc zvráceného, Strana na to přišla a tohle měl za trest.

Odstřelovač (2007)

Film jak oběd v kantýně. Zaplácnete se, ale že by to bylo něco extra, to taky ne. Nic nešokuje, nic nepotěší, nic nepřekvapí. Děj to má pořád nějaký, když ho kus nevidíte, nic se neděje a na konci je konec. Skvělej film jako kulisa, když děláte nějakou titěrnou práci, na kterou se občas musíte soustředit.

Král Králů (1963) odpad!

Správný herec a správný režisér se nesmí ničeho štítit. - Možná to tehdy přišlo někomu k popukání, rafinovaně rozvratné a děsná moderna, ale je to stejná píčovina, jako když dneska černoška hraje Alžbětu královnu Anglie nebo alespoň soudkyni, nejrozumnější postava kdejakého filmu je moudrý transsexuál a Dánskou dívku hraje chlap. Každá doba je cáklá na svůj způsob. - Už se těším, až na nás z televize začnou pouštět Kohoutova veledíla z padesátých let. - Alespoň je to přehlídka mediálních prostitutů.

Mravenci nesou smrt (1985)

Na tenhle film mám slabé místo. Je tak blbej, až je dobrej. Feťačka Nela Boudová vzpomíná na krásné předfetové časy, kdy "měla vkladní knížku". Vinklář si při výslechu s prsama hrál na mezi kozy, čímž rozhodil všechny, co to viděli. Diskoška. Námezdní low-cost zabiják, na úrovni své gáže závratných 7500 marek za hlavu. Režisér nějak podivně pendloval mezi Československem a Západním Německem a v Západním Německu taky točil nejnudnější "akčňáky" západní Evropy seriál Derrick. - Prostě pecka. Tak blbý, až je to skvělý. Na úrovni Mrazíka a Posledních Plavek. - Nejsem schopen dát hodnocení. Váhám mezi 5 hvězdama a odpadem.

Měsíc Jupitera (2017) odpad!

Vítačská stračka o kouzelných imigrantech. Německo asi tehdy na nic jiného nedávalo dotace a Maďarskej režisér ty prachy fakt potřeboval, tak vyplodil tohle. - Dneska už nejspíš točí film o tom, jak lítací ukrajinský transexuální uprchlík Vasil, našel po zjevení svatého Bandery v Hessensku zemní plyn a pronásledoval ho zlý, heterosexuální policista a dva putinovi agenti Čuk a Čuk. Pak ještě vymyslí způsob, jak na zimu skladovat letní teplo ve sklepě, ale než to stačí říct lidstvu, zabije ho falokratický fyzik z ústavu Maxe Plancka otráveným vibrátorem. Posledních předsmrtných křečích porodí kentaura, co pět minut po narození chodí a šest minut po narození počítá integrály. Gréta na zimu odlétá do severní Afriky na přednáškové nadávací turné o globálním oteplování.

Mazel a tajemství lesa (2021) odpad!

Svazácké angažované umění na téma, které právě proběhlo v médiích. Trošku to slátáme s prvním, co nás napadne a vida, máme scénář. Tentokrát k filmu pro děti. Velmi malé děti. S velmi malým mozkem. Možná úplně bez mozku. - Už by to asi chtělo posunout českou kinematografii někam dál, třeba k hercům, co umí hrát, scénáristům, co umí psát, režisérům, co umí režírovat. - Autoři si asi nepamatují, co bylo před poslední odvykačkou, ale ve skutečnosti jsou děti úplně normální lidi. Mají mezi sebou vztahy a mají vztahy k dospělým. Mají nějaké emoce a motivace. - Třeba malej kluk utíká z tábora v noci přes les, jako doopravdy přes les, kde musí přelejzat padlé stromy, ne po lesní cestě - to je totální sci-fi. Já chápu, že autorka potřebovala dostat kluka k tomu vrtu, ale tohle, to by bylo tak pro Divou Báru v jejím nejdivějším období. Ne pro znuděnce, co má nejpevnější vztah se svým mobilem. Aby to bylo jen trochu věrohodný, tak by měli napřed ukázat, jak je to takovej malej Rambo, co chodí v noci lovit do lesa divoké kance, jí je syrové a když padl na Predátora, tak to s Predátorem špatně dopadlo a taky mu sněsl kus jater. Né ho představit jako unuděnýho, gaučovýho, lehce asociálního povaleče. - Pomatená v zajíčkovký čepici s ušima, tam by to chtělo vysvětlení, proč ji tu čepici nechávají - jestli má leukémii a vypadaly ji vlasy. Pak tam je nějaký snědý dítě s papírovou korunou, to má bejt jako jeden ze tří králů, co nechce sundat korumu ani v lese? - Ještě jsem viděl, jak jim chomáčky trávy daji oheň a stěhují je po lese a vzdal jsem to.

Vanilkové nebe (2001) odpad!

Nebylo jasné, o co jde. Nošení masky v dnešní době naprosto nevěrohodné, nejsme na francouzském královském dvoře ani ve starověku. Visuálně Cruise s jednou ženskou, Cruise s druhou ženskou, Cruise v masce, Cruise bez masky. Až budu chtít luštit rébusy, tak si vezmu sudoku, tužku a papír. Do kina se chodím bavit a práci ať dělá filmař.