Útěk ze Sibiře (2010)

Otrávilo mě, že do scénáře dali kus, co opsali ze Solženicina. To tam Rawicz nic zajímavého nenapsal? Pak i ta scéna kde rozhoupali vlak vypadala jak vycucaná z prstu. Celé putování vypadá, jako když se někdo snaží rozepsat větu "přešli jsme Sibiř, Gobi a Himaláje" a moc neví, co se během toho mohlo sdát. - Ujdete pěšky 7000 kilometrů, tak budete mít hromady věcí k vyprávění i když budete chodit jen po běžnejch cestách v Evropě. - Ve filmu Krycí jméno Donnie Brasco hrdina vysvětluje jinýmu agentovi FBI různé významy "Nech to plavat". V Pulp Fiction si zase povídají o tom, jak se liší McDonald's v Holandsku. Skutečné postřehy. - Tohle ve filmu skoro nebylo, ačkoli by to právě těhle věcí mělo být plné. Jednu hvězdu za kriminálníka, co zůstal v SSSR, protože to byla jeho země a za to, jak se dostali k přírodnímu repelentu. To znělo trochu věrohodně.

Ten dvanáctý (2017) odpad!

Už jsem to viděl, nahrál jsem si to, že se na to podívám znovu a nemohl jsem se k tomu odhodlat. Ne, nechci vidět ještě jednou nevěrohodné přežívání laviny, soba pašeráka, ani čekání, najdou či nenajdou-li esesáci pána ve stodole.

Zelený sršeň (2011) odpad!

Špatný, trapný scénář. Superschopnosti má hrdinův poskok a ne hrdina sám. Příběhy o superhrdinech jsou příběhy, do kterých se utíkají poslušní hošíci, kteří jsou v nich JINÍ. Tak už tam Rogen neměl, co dělat. Měl si píchat testosteron už při psaní scénáře, natož před hraním.

Pod vlivem úplňku (1987)

Romantická komedie je, když je v romantickém příběhu občas něco úsměvného či veselého. Třeba hrdinka v restauraci zahraje spolustolovníkovi orgáč a postarší dáma si pak objedná to samé. Jestliže je hrdina naštvaný na svého bráchu, protože on sám prišel z vlastní blbosti o ruku a jen se nemá na kom vybít, tak s bráchou utne komunikaci, to je jen hloupé a patetické. Z hrdiny máme rázem idiota. Pak by se tak k němu měli chovat ostatní postavy. To se neděje. Špatná filmařina. - Když už navodíte situaci, kde hrdina trpí a prožil si něco těžkého, tak si k němu divák udělá pouto, tak pak hrdinu nezesměšňujte. Pouto zmizí. - Tenhle typ situace je ve Znovu a jinak. Navodili tam situaci, jak tam někomu kdysi dost hnusně ublížili spolužáci a pak nám to opravdu hnusný vyklopili i s nechutnejma detailama. Chtě nechtě musíme přemejšlet, jakej má dotyčný děsnej život. Prostě se s tím jako divák musíte popasovat. Humor může přijít později, v jiné scéně na jiné téma. - Tenhle film Pod vlivěm úplňku by mohl bejt pecka, kdyby byl brácha hrdinovi doopravdy udělal nějakou sviňárnu. Žert od Kundery byl celej o tom. - Jenže autoři na to srali, celej film se nese v tohmle duchu a proč mě to má zajímat, když to nezajímalo ani autory. Jedna hvězda za profesionalitu v technických profesích.

Máte doma uklizeno? (2003) (pořad)

Nevím, proč je na ČSFD tahle show a jak se má hodnotit společně s filmy. Je to jako hodnotit návod k použití vysavače jakožto krásnou literaturou. - Je to reality show o uklízení a je to uvěřitelné. Sem tam nekdo žije ve špíně. Ve skutečnosti to byl obrovský hit prodaný do dvaceti zemí, prodaný koncept do dalších pár zemí, vyšly z toho další seriály. Radši budu koukat na tohle, než na filmy s Holubovou, Dukovou a Vašáryovou a zcela nesmyslný dějem.

Síla slova (2007) odpad!

Vůbec mě to nezajímalo. Černoši chtěli rovnost, aby pak točili segregované filmy, kde jsou jenom černoši a z bělochů tam dělají Žida Süsse? WTF. Tyhle rasistické filmy nemohu ani cejtit.

Zóna úniku (1994) odpad!

Snipes tam působí jak pracovitý, uvědomělý komunista a hned je z filmu ideologická sračka.

San Andreas (2015) odpad!

Multikulturní školení ženstva. Na tohle jsem málo angažovaný. Mě by stačily padající mrakodrapy a tekoucí láva. Obejdu se bez svazáků a svazaček.

Léto s gentlemanem (2019) odpad!

Nejhorší je, že kdyby se to udělalo pořádně, tak z toho mohlo bejt i několik různejch, dobrejch filmů. Takhle to působí, jako když se snažíte nacpat starýmu psovi do zadku uvařenou nudli.