Tenkrát na Západě (1968)

Najlepší western s krásnym a prepracovaným soundtrackom, kde každú postava charakterizuje vlastný hudobný motív.

Transformers 3 (2011)

Akčné pasáže naozaj dokonalé a veľkolepé, ale čo so všetkou vatou medzi tým? Veľká nuda. Skrátené o hodinu a mohlo byť za 4*.

TRON: Legacy 3D (2010)

Audio-vizuálne šialenstvo, kde sa nie je treba zapodievať dejom, ktorý je tu na poslednom mieste, ale vychutnávať krásne pozlátko. Score od Daft Punk má na svedomí 40% atmosféry filmu.

Souboj Titánů (2010)

Toto sa dalo spracovať oveľa lepšie, epickejšie. Dostal som však B-čkové fantasy s nevýraznými hereckými prejavmi. Scéna s Krakenom však bola parádna a Gemma Arterton je Fantaghiró :-)

Zdrojový kód (2011)

Formou podania SOURCE CODE pripomína VANTAGE POINT, jednu udalosť vidíme viackrát. Aj v tomto prípade ma spracovanie bavilo, čo má na svedomí najmä dobrý námet. Keby SOURCE CODE skončil o 5 minút skôr, záver by ostal ťaživý a film by doznieval v hlave dlhšie... takto add-on vyvoláva pocit z umelého záveru filmu.

Bratři (2009)

Čo iné by zachránilo tak otrepaný námet ako Natalie Portman a afghanské priblíženie súčasnej reality?

Princ z Persie: Písky času (2010)

Premýšľam, či vôbec je možné sfilmovať Prince of Persia tak, aby som sa nenudil ako pri tomto počine. Jednoduchá herná predloha však nepustí, bohužiaľ.

Wrestler (2008)

Jednoduchý príbeh bez väčších emócií, ale na druhej strane Rourkeho "The Ram" vynikajúci a dokonca ma príjemne prekvpili aj scény z ringu.